۳۶ هکتار از اراضی آبخیز ابر شاهرود جنگل‌کاری می‌شود

شاهرود - رئیس اداره منابع طبیعی شاهرود بابیان اینکه ۳۶ هکتار از اراضی جنگل ابر جنگل‌کاری می‌شود، گفت: اعتبار این طرح ۱۶۰ میلیون تومان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی خواهد بود.

محمدرضا کشاورزیان در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه امسال با برنامه‌ریزی‌های به‌عمل‌آمده ۳۶ هکتار جنگل‌کاری در حوزه آبخیز ابر شاهرود انجام خواهد شد، ابراز داشت: این میزان بااعتبار ۱۶۰ میلیون تومان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی جنگل‌کاری می‌شود.

وی افزود: هدف از این طرح توسعه جنگل، افزایش سرانه فضای سبز، کنترل فرسایش خاک، جلوگیری از سیلاب‌های ویرانگر، فراهم کردن زمینه‌های توسعه گردشگری است که پوشش مراتع اطراف با گونه‌های جنگلی بومی از قبیل گلابی وحشی، بلوط و غیره انجام می‌شود.

رئیس اداره منابع طبیعی شاهرود بابیان اینکه پروژه جنگل‌کاری مشارکتی، زمین و نهال اقتصادی جنگلی بومی به مجری واگذار می‌شود، ابراز داشت: در این راستا باکسانی که در این طرح شرکت می‌کنند، همکاری لازم صورت خواهد گرفت این اقدامات باهدف توسعه پوشش گیاهی و افزایش سرانه اراضی جنگلی اجرا می‌شود.

کشاورزیان در ادامه تصریح کرد: طرح‌هایی از قبیل طرح کاداستر اراضی ملی، پایش اراضی ملی با استفاده از سیستم‌های ماهواره‌ای، کنترل سیلاب در حوزه‌های آبخیز، کنترل و مهار گردوغبار و طرح توسعه جنگل‌کاری ازجمله طرح‌هایی که طی سال‌های اخیر تهیه و در سطح شهرستان به مرحله اجرا درآمده است.

 وی افزود: استمرار پروژه‌های منابع طبیعی در قالب مدیریت جامع حوزه‌های آبخیز با مشارکت جوامع محلی منجر به پایداری سرزمین خواهد شد و از آنجائی که عرصه‌های منابع طبیعی دارای وسعت زیادی است ازاین‌رو برای حفظ، احیاء، توسعه و بهره‌برداری صحیح از این عرصه‌ها نیازمند مشارکت جدی مردم هستیم.

کد خبر 4761327

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =