کانون مداحان کشور باید به اتحادیه مداحان تبدیل شود

اراک- مدیرکل تشکل های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: رویکرد و نگاه سازمان تبلیغات اسلامی این است که کانون مداحان کشور باید به اتحادیه مداحان تبدیل شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مجید باباخانی پیش از ظهر یکشنبه در نشست کانون مداحان استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: موضوع مداحی از موضوعات بسیار پیچیده ای است چرا که در آن سه مولفه محتوا، هنر و معنویت نهفته است و دین داری و دیانت مردم با توجه به سه مولفه فوق شکل می گیرد.

وی ادامه داد: در حوزه مادحین موضوع پیچیده ای وجود دارد به طوری که در گذشته برای مداحی موضوع مداحان پیشکسوت مطرح بود، اما امروزه مداحان رسانه ای وجود دارند که با استفاده از تلفن همراه مداح شدند، بدون اینکه با هیچ گونه آموزش و تذکری مداحی را فرا گرفته باشند.

مدیرکل تشکل های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی افزود: با توجه به اینکه در مورد مداحان پیشکسوت ضعیف عمل شده است، سازمان تبلیغات اسلامی در دوره جدید با بازبینی دقیق به دنبال بهره مندی از مداحان پیشکسوت است.

حجت الاسلام باباخانی گفت: بخش قابل توجهی از مداحان جوان کشور از ارتباط منسجمی با سازمان تبلیغات برخوردار هستند.

وی گفت: امسال شعر مداحان جوان در ایام عزاداری محرم و صفر از پیشرفت قابل توجه برخوردار بوده است، بنا براین باید جلساتی را با حضور نوحه سراها و این مداحان برگزار کرد تا به تقویت شعر آن ها کمک شود.

مدیرکل تشکل های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی بیان کرد: با ۷۰ درصد مداحان جوان که مخاطب دارند، هیچ ارتباطی وجود ندارد و بعضی از مداحان پیشکسوت در این حوزه خوب عمل نکرده اند.

حجت الاسلام باباخانی تاکید کرد: کانون مداحان، پیشکسوت ها، علما با جوان های مداح باید رابطه دوستانه برقرار کنند چرا که آن ها اعتبار این جامعه محسوب می شوند.

مدیرکل تشکل های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی بیان کرد: کانون مداحان باید به اتحادیه مداحان تبدیل شود. متاسفانه کانون مداحان با این موضوع فاصله دارد و در بعضی از استان ها عملکرد ضعیف است.

حجت الاسلام باباخانی افزود: باید ۸۰ درصد کانون مداحان در استان ها حرف اول را بزنند و برای تشکیل اتحادیه این صنف اقدام کنند.

وی با بیان اینکه کانون مداحان باید صنف باشد نه گروه، تاکید کرد: نگاه سازمان تبلیغات اسلامی نیز این است که کانون مداحان صنف است، چرا که این کانون باید برنامه های صدا و سیما مانند دعوت از پیر غلامان، برنامه های اوقاف و... را در این حوزه تعیین کند.

کد خبر 4762208

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 11 =