سالانه ۳۰ هزار میلیارد تومان صرف مصرف مواد مخدر می شود

بیرجند- رئیس اداره شناسایی اموال قاچاقچیان در ستاد مبارزه با موادمخدر با اشاره به وجود دو میلیون و ۸۰۲ هزار نفر معتاد در کشور، گفت: سالانه ۳۰ هزار میلیارد تومان صرف مصرف مواد مخدر می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علی شهبازی ظهر یکشنبه در جلسه شناسایی اموال قاچاقچیان مواد مخدر که در محل دادگستری خراسان جنوبی برگزار شد، اظهار داشت: شناسایی حجم تهدید در حوزه مواد مخدر یکی از مهمترین ضرورت ها در حوزه مبارزه با مواد مخدر است که یکی از شاخص های این کار تعداد معتادان کشور و میزان مصرف آن هاست.

وی با بیان اینکه بر اساس یک طرح پژوهشی شیوع اعتباد در کشور ۵.۴ است، بیان کرد: این یعنی از هر ۱۰۰ نفر بیشتر از پنج نفر معتاد هستند.

رئیس اداره هماهنگی و نظارت بر شناسایی اموال قاچاقچیان در ستاد مبارزه با موادمخدر با اشاره به رتبه ۱۳ خراسان جنوبی در این زمینه، عنوان داشت: میزان شیوع اعتیاد در این استان ۳.۵ بوده و این یعنی دو درصد از میانگین کشوری کمتر است.

شهبازی با بیان اینه نزدیک به ۱۹ هزار نفر در این استان مصرف کننده مواد مخدر هستند، بیان داشت: همچنین یک پنجم جمعیت فعال استان دغدغه اول آن ها اعتیاد و مصرف مواد مخدر است.

وی ادامه داد: در بعد مالی اگر این افراد روزی ۳۰ هزار تومان مصرف داشته باشند در خراسان جنوبی روزانه نیم میلیارد تومان و ۲۰۶ میلیارد و ۳۰۸ میلیون تومان در سال مصرف مواد مخدر می کنند.

رئیس اداره هماهنگی و نظارت بر شناسایی اموال قاچاقچیان در ستاد مبارزه با موادمخدر، جمعیت معتاد کشور را دو میلیون و ۸۰۲ هزار نفر اعلام کرد و گفت: سالانه بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان صرف تجارت غیر مجاز مواد مخدر در کشور می شود.

شهبازی یادآور شد: همچنین در بعد اجتماعی ۱۴ میلیون نفر دغدغه رهایی از اعتیاد را دارند.

وی با بیان اینکه میانگین کشف کالای ممنوعه در بهترین پلیس های جهان ۲۰ درصد است، افزود: برای شناسایی اموال قاچاقچیان در وهله نخست اقدام همزمان هماهنگی های اطلاعاتی و شناسایی اموال منقول و غیر منقول نیاز است.

کد خبر 4762276

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 9 =