۶۰ درصد مددجویان کمیته امداد زنان سرپرست خانوار هستند

کرمان - مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: ۶۰ درصد مددجویان تحت پوشش کمیته امداد را زنان سرپرست خانوار تشکیل می دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، یحیی صادقی بعدازظهر سه‌شنبه در بازدید از دفتر نمایندگی خبرگزاری مهر در استان کرمان بیان داشت: خبرگزاری مهر در انعکاس اقدامات و امید دادن به جامعه خوب عمل می‌کند.

وی افزود: کارهای بزرگی در مجموعه کمیته امداد انجام گرفته است و کرمان در بسیاری از شاخص‌ها از دیگر استان‌ها برتر است.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان گفت: کمیته امداد کرمان دو سال پیاپی مقام برتر را در میان سایر استان‌ها به خود اختصاص داده است همچنین در بین دستگاه‌ها در راستای ایجاد اشتغال کمیته امداد کرمان برتر است و همچنین در ارتباط با ایجاد شغل‌های پایدار از سایر دستگاه‌ها جلوتر هستیم.

صادقی یادآور شد: پایداری مشاغل در کمیته امداد بسیار اهمیت دارد و ما در این رابطه خوب عمل کردیم همچنین در جشنواره شهید رجایی حائز رتبه برتر شدیم.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان گفت: ما امسال تعهد دادیم ۱۲ هزار شغل ایجاد کنیم و یقینا به تعهدات خود عمل خواهیم کرد.

وی افزود: کمیته امداد در بحث محرومیت زدایی و ... کارهای بسیار خوبی انجام داده است همچنین در بحث فرهنگسازی و بعد فرهنگی خانواده‌ها نیز هدف گذاری‌هایی انجام شده است.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان به نقش رسانه‌ها در جامعه اشاره کرد و افزود: نقش رسانه‌ها در رابطه با بخشی از توفیقاتی که انجام شده و امید بخشی به جامعه بسیار موثر است.

صادقی ابراز داشت: رسانه‌ها باید افکار عمومی جامعه را نسبت به اقدامات انجام شده از سوی کمیته امداد آگاه کنند.

وی یادآور شد: سال گذشته در چهلمین سالگرد انقلاب بدون داشتن هیچ پیش زمینه‌ای بیش از ۲۰۰ نفر افرادی شناسایی شدند که این افراد در زمینه های علمی، پزشکی، نظامی و... دارای مقام بودند و همه این افراد در گذشته جزو خانواده کمیته امداد محسوب می‌شدند که از برخی از آن‌ها مصاحبه نیز گرفته شد.

صادقی در خصوص افراد واجد شرایط تحت پوشش کمیته امداد گفت: همه افراد فقیر و محروم جامعه تحت پوشش این نهاد نیستند بلکه ما شرایطی داریم از جمله اینکه فرد زن سرپرست خانواده باشد و دوم مرد از کار افتاده باشد که در این صورت هم زن سرپرست خانوار محسوب می‌شود و بالای ۶۰ درصد از مددجویان تحت پوشش ما زنان سرپرست خانوار هستند.

کد خبر 4764783

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 5 =