۶  هزار کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع گاز در قزوین نشت یابی شد

قزوین- مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین گفت: در یک سال گذشته ۶ هزار و ۹۵۰ کیلومتر شبکه و ۲۳۷ هزار و ۵۰۰ عدد انشعاب گاز در مناطق مختلف استان قزوین نشت یابی و رفع عیب شد.

اسماعیل مفرد بوشهری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: به منظور جلوگیری از حوادث غیر مترقبه در شبکه گاز توجه به بازرسی مستمر از خطوط و تاسیسات گاز جدی است و این رویکرد همواره اهمیت داده می شود.

مفرد بوشهری گفت: با توجه به توسعه شبکه گاز شهری و روستایی در استان و نیاز به انجام اقدامات پیشگیرانه در زمینه بروز حوادث احتمالی، نشت یابی از خطوط گاز به یکی از اقدامات اساسی شرکت گاز استان تبدیل شده و با پایش های دقیق و به موقع تأسیسات و تجهیزات گازرسانی شاهد افزایش ضریب ایمنی شبکه و ارتقای سطح کیفیت خدمات به مشترکین گاز استان هستیم.

وی افزود: در یک سال گذشته تاکنون دوهزار و ۱۸۰ کیلومتر خط تغذیه  و نیز ۶ هزار و ۹۵۰ کیلومتر شبکه توزیع گاز و ۲۳۷ هزار و ۵۰۰ انشعاب خانگی، تجاری و صنعتی مورد بازرسی و نشت یابی قرار گرفته است.

بوشهری تصریح کرد: علاوه بر نشت یابی خطوط گاز بیش از یک هزارو ۶۰۰ ایستگاه تقلیل فشار و ۲۸۵ حوضچه شیر توسط واحد بازرسی فنی این شرکت با بهره گیری از دستگاه های نشت یابی و گازسنجی مورد بازرسی و نشت یابی قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین  بیان کرد: عملیات نشت یابی دوره ای هرساله توسط تیم های نشت یاب  امور بازرسی فنی این شرکت اجرا می شود و در مواقع وجود نشتی تیم های عملیاتی در کوتاه ترین زمان نسبت به رفع آن اقدام می کنند.

وی خبر منتشر شده در برخی از خبرگزاریها مبنی بر وقوع انفجار و ترکیدگی خط لوله گاز در منطقه الموت را تکذیب کرد و افزود: تاکنون هیچ گونه حادثه ای در خط لوله گاز منطقه الموت رخ نداده است.

کد خبر 4766750

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 0 =