جزیره ای عمل کردن باعث کاهش اثرگذاری فعالیت های فرهنگی می شود

سنندج - مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان گفت: جزیره‌ای عمل کردن و پراکندگی فعالیت‌های فرهنگی ضریب تاثیرگذاری را کاهش و هزینه‌کرد منابع را افزایش می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی اداره ‌کل تبلیغات اسلامی کردستان، حجت‌الاسلام احمد حاتمیان در دیدار با رئیس و جمعی از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان کردستان، اظهار داشت: بی‌شک محدودیت‌های جدی در حوزه فرهنگ به‌ویژه عرصه فرهنگ دینی وجود دارد چرا که با وجود نظام اجتماعی پیچیده امروزی واکنش‌های اجتماعی منطبق با هنجارها و ارزش‌های دینی ما نیست.

وی با اشاره به اینکه نبود اعتبار و منابع مالی یکی از مشکلات پیش‌روی حوزه فرهنگی است، افزود: عدم فرهنگ تعامل و هم‌افزایی و عدم استفاده از ظرفیت دیگران از مشکلات اساسی این عرصه به شمار می‌رود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان ادامه داد: اگر حوزه فرهنگ براساس مدیریت مبتنی بر دانش و علم سامان داده شود قطعا در راستای انجام فعالیت‌های فرهنگی موثر موفق عمل خواهیم کرد اما جزیره‌ای عمل کردن و پراکندگی برنامه‌های فرهنگی مانع دستیابی به پیشرفت فرهنگی است و متاسفانه ضریب تاثیرگذاری را کاهش و ضریب هعزینه‌کرد را افزایش می‌دهد.

حجت‌الاسلام حاتمیان یادآور شد: اساتید، معلمان، و مربیان با قشر جوان و نسل آینده‌ساز جامعه در ارتباطند و باید با آموزش درست و ارتباط موثر زمینه موفقیت جوانان را فراهم آوردند و در این راستا باید از ظرفیت دانشگاهها بهره برد.

وی با بیان اینکه ارتباط وسیع بین نهادهای اجتماعی می‌تواند در تحقق اهداف فرهنگی موثر واقع شود، بیان کرد: سعی و تلاش تبلیغات اسلامی کردستان همکاری و تعامل با نهادهای فرهنگی، به‌ویژه دانشگاه ها و قشر دانشجو است و بی‌شک با برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی می‌توانیم ارتباطات موثری برقرار کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه جهت‌گیری های فکری و سیاسی نمی‌تواند در پیشبرد اهداف موثر باشد، گفت: قطعا تکثر افکار و اندیشه منجر به رشد و موفقیت خواهد شد و جامعه را به سمت شکوفایی پیش می‌برد.

حجت‌الاسلام حاتمیان در پایان اظهار داشت: تکثر افکار منشا ارتقاء و رشد ارتباطات انسانی است و باید با دید باز به این مهم توجه کرد.

کد خبر 4782370

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 8 =