توسعه ارتباط علمی اقلیم کردستان با دانشگاه های ایران

وزیر آموزش عالی و تحقیقات علمی اقلیم کردستان بر آمادگی و علاقه‌مندی وزارت علوم اقلیم کردستان برای توسعه همکاری‌ها با دانشگاه کردستان و سایر دانشگاه‌های کشور تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت علوم، رحمت صادقی، رئیس دانشگاه کردستان با وزیر آموزش عالی و تحقیقات علمی اقلیم کردستان عراق دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که در وزارت آموزش عالی و تحقیقات علمی اقلیم کردستان عراق در اربیل برگزار شد، رئیس دانشگاه کردستان به نمایندگی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دعوت‌نامه رسمی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری را تقدیم دکتر آرام محمد قادر وزیر علوم اقلیم کردستان عراق کرد.

وی همچنین پیشنهادهای وزارت علوم ایران به وزارت علوم اقلیم کردستان به منظور توسعه همکاری‌ها را مطرح کرد.

رئیس دانشگاه کردستان سپس ضمن تاکید بر سابقه ارتباطات فرهنگی و علمی بین جمهوری اسلامی ایران و اقلیم کردستان، به معرفی پتانسیل‌ها و توانایی‌های دانشگاه کردستان پرداخت.

رئیس دانشگاه کردستان با اشاره به دستاوردهای این دانشگاه در رتبه‌بندی‌های بین‌المللی، بر علاقه‌مندی دانشگاه کردستان برای توسعه ارتباط با دانشگاه‌های اقلیم کردستان در زمینه‌های مختلف تاکید کرد.

آرام محمد قادر، ضمن ابراز خوشحالی از انجام بخشی از تحصیلات خود در شهر مریوان ایران، به خدمات جمهوری اسلامی ایران به اقلیم کردستان عراق در برهه‌های مختلف زمانی اشاره کرد.

وی ضمن تبریک به دانشگاه کردستان برای دستاوردهای اخیر، آمادگی و علاقه‌مندی وزارت علوم اقلیم کردستان برای توسعه همکاری‌ها با دانشگاه کردستان و سایر دانشگاه‌های ایران را اعلام کرد.

وزیر آموزش عالی اقلیم کردستان با اشاره به پیشنهادات وزارت علوم ایران؛ از پیشنهاد اعطای بورس تحصیلی به ۲۰ درصد متقاضیان تحصیل در ایران تشکر کرد.

آرام محمد قادر ایجاد شعب دانشگاه‌های ایران در اقلیم کردستان و ایجاد رشته‌های زبان فارسی و ایران‌شناسی را مستلزم فراهم کردن بستر علمی و عملیاتی مناسب دانست.

وی با اشاره به علاقه خود به شعر و فرهنگ ایرانی، سخنان خود را با بیان شعری از حافظ شیرازی به پایان برد.

کد خبر 4783342

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 4 =