ثبت نام ۲۳ کاندیدای مجلس شورای اسلامی در اردستان

اردستانـ فرماندار اردستان گفت: ثبت نام کاندیداهای مجلس شورای اسلامی در اردستان با ۲۳ نفر پایان یافت.

به گزارش خبرنگار مهر حمیدرضا تاملی شامگاه شنبه در نشست خبری اظهار داشت: با توحه به فرآین دپایان ثبت نام از نامزدهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابی اردستان موضوع بررسی و استعلامات افراد در مدت ۱۰ روز به پایان خواهد رسید.

وی افزود: طبق آمار موجود در سامانه وزارت کشور افراد ثبت نام شده در حوزه انتخابیه اردستان ۲۳ نفر هستند که نسبت به دوره قبل یک نفر افزایش یافته است.

فرماندار اردستان گفت: از بین ۲۳ نفر افراد ثبت نامی حوزه انتخابیه اردستان تعداد ۲۱ نفر متاهل و دو نفر از افراد مجرد هستند.

وی ابراز داشت: از نظر تعداد مقایسه داوطلبین به لحاظ تفکیک سنی تعداد یک نفر در سن ۳۰ تا ۳۵ سال قرار دارد تعداد ۶ نفر در سن ۳۶ تا ۴۰ سال، پنح نفردر سن ۴۱ تا ۴۵ سال، سه نفر ۴۶ تا ۵۰ سال، دو نفر ۵۱ تا ۵۵ سال، چهار نفر ۵۵ تا ۶۰ سال و دو نفر از افراد در سنین ۶۱ تا ۶۵ سال قرار دارند.

تاملی بیان داشت: افراد ثبت نامی به لحاظ وضعیت تحصیلی یک نفر از آنان دارای تحصیلات حوزوی، تعداد هفت نفر در مقطع تحصیلی دکترا و ۱۵ نفر کارشناسی ارشد هستند.

۲ نفر خانم در حوزه انتخابیه اردستان ثبت نام کردند

فرماندار اردستان تصریح کرد: در دوره های قبلی در شهرستان اردستان هیچ فرد مونثی برای مجلس شورای اسلامی ثبت نام نکرده است که در این دوره تعداد دو نفر ثبت نام کرده اند.

وی بیان داشت: از افراد ثبت نامی سه نفر از طریق وزارت کشور ثبت‌نام کرده‌اند و ۲۰ نفر در داخل فرمانداری بوده و به لحاظ درصد داوطلب دو نفر از افراد سابقه داوطلبی در ادوار گذشته را داشته اند که ۲۲ درصد افراد ثبت‌نام را شامل می‌شود.

تاملی تاکید کرد: افراد ثبت نامی تعداد ۹ نفر سابقه ایثارگری دارند و ۱۴ نفر فاقد ایثارگری و از لحاظ پراکندگی شغلی یک نفر شغل آزاد، شش نفر استاد دانشگاه، پنج نفر بازنشسته، شش نفر کارمند ادارات، یک نفر نماینده مجلس و دو نفر پزشک هستند.

وی با بیان اینکه قرار است تعداد صندوق های اخذ رای برای حوزه انتخابی شهرستان افزایش یابد افزود: موضوع باید توسط هیئت اجرایی پیشنهاد داده شود تا مورد بررسی قرار گیرد که در صورت تایید، تعداد صندوق ها افزایش پیدا خواهد کرد.

فرماندار با بیان اینکه ۹۰ درصد از افراد ثبت نامی همان افرادی هستند که مردم گمانه زنی میکردند تصریح کرد: فرایند استعلامات و صلاحیت نامزدها به مدت ۱۰ روز مورد بررسی قرار می گیرد و شورای نگهبان پاسخ آن را ارسال خواهد کرد.

تاملی تاکید داشت: ترکیب معتمدان از همه جناح های سیاسی استفاده شده است و شاید در این دوره تفاوتی وجود داشته که افراد معروف از همه جناحها شرکت دارند.

وی تصریح کرد: فرمانداری نمی‌تواند تدارکاتچی یک جناح سیاسی شود و طبق قانون و تکالیف مشخص شده اقدام می کند و نسبت به حفظ و انسجام انتخابات خوب و طبق تجربه هات سیاسی که قبلاً بوده انتخابات برگزار خواهد شد.

فرماندار اردستان بیان داشت: از ۵۵ شعبه اخذ رای که در شهرستان اردستان در دوره قبل بوده است اگر افزایشی نداشته باشد ۲۶ مورد آن در بخش مرکزی قرار دارد و مابقی در دو بخش زواره و مهاباد قرار خواهد گرفت.

تاملی  افزود: با توجه به اینکه فرمانداری ریاست هیئت اجرایی را بر عهده دارد با جدیت موضوع برگزاری انتخابات پیگیری و زمینه مشارکت مردم فراهم خواهد شد.

کد خبر 4791511

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 7 =