تذکر به توقف پروژه زیرگذر چهارراه گلوبندک

 رییس کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران نسبت به توقف پروژه زیرگذر چهارراه گلوبندک تذکر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، زهرا صدراعظم نوری در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به توقف پروژه زیرگذر چهارراه گلوبندک و ایجاد شرایط نامناسب تردد شهروندان در خیابان پانزده خرداد و چهارراه گلوبندک، گفت: در بازدید دوره‌ای از خیابان پانزده خرداد به سمت خیابان خیام در محدوده شهرداری منطقه ۱۲ شاهد شرایط نامناسب تردد شهروندان از این خیابان «مسیر شرق به غرب» و پیاده رو بودیم متاسفانه به دلیل توقف چند ساله پروژه زیرگذر چهارراه گلوبندک و باقی ماندن کارگاه عمرانی آن، نیمی از عرض پیاده رو مسدود شده وافراد پیاده به سختی این مسیر را طی می کنند.

وی ادامه داد: این در حالی است که وجود دست فروشان و سد معبرهایی که از سوی اینها و همچنین برخی مغازه داران، توامان در این پیاده رو ایجاد شده، تردد را بیش از پیش مشکل ساخته است.

نوری با بیان اینکه به دلیل تجاوز کارگاه عمرانی به بخشی از این خیابان و کم عرض کردن آن نیز، در مسیر انتهایی خیابان پانزده خرداد به سمت چهار راه گلوبندک ترافیک شدیدی ایجاد می‌شود، تاکید کرد: این در حالی است که محل توقف اتوبوسهای شهری نیز دقیقاً در همان نقطه است و وضعیت عبور و مرور را بسیار سخت و در عین حال خارج از چارچوب و نظم می کند.

عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: از این رو از معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران و شهردار منطقه ۱۲ می خواهم، نسبت به بررسی وضعیت پروژه زیرگذر گلوبندک که ظاهراً پیشرفت آن ۶۰ درصد است اقدام و برنامه تکمیل و بهره برداری از آن را اعلام کنند. همچنین نسبت به سامان دهی وضعیت عبور و مرور عابرین و خودروها و در راســــتای جمع آوری و یا سامان دهی تجهیزات کارگاههای ساختمانی محدوده موصوف اقدام کند.

وی در پایان گفت: همچنین شهرداری منطقه باید نسبت به پاکسازی معابر موصوف از مشاغل سیار و انتقال آنها به مکانی مناسب و رفع مزاحمت به سرعت اقدام کرده وگزارش لازم را به شورای اسلامی شهر منعکس کند.

کد خبر 4791714

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 2 =