هم افزایی دستگاه های اجرایی باعث کاهش خسارات بلایای طبیعی می شود

شیراز - استاندار فارس گفت: هم افزایی، همکاری ،تعیین اولویت ها و مسئولیت ها و آمادگی دستگاه های اجرایی  عوامل کاهنده خسارات بلاهای طبیعی است.

به گزارش خبرنگار مهر، عنایت الله رحیمی چهارشنبه در جلسه مدیریت بحران استانداری فارس بیان کرد: با توجه به خطرات طبیعی باید اولویت بندی خدمات انجام شده باشد و اجازه ندهیم استان از سیل، زلزله و آتش سوزی خسارت ببیند.

عالیترین مقام دولت در فارس با تاکید بر اینکه خدمت رسانی باید همراه با سرعت و دارای کیفیت لازم باشد عنوان کرد: سازمان های مختلف برنامه ریزی های مختلفی در زمینه کنترل و مدیریت بحران را داشته و بر اساس برنامه ریزی های مدون نسبت به انجام فعالیت ها و اولویت ها برنامه ریزی داشته باشند. 

وی تاکید کرد: هم افزایی و فعالیت های میان بخشی بین دستگاه های مختلف نیز باید مشخص شده و نسبت به کاهش مخاطرات نیز اقدامات لازم صورت گرفته باشد.

رحیمی در خصوص اولویت برنامه ریزی ها خاطرنشان کرد: مناطقی که کمتر توسعه یافته اند باید در اولویت اقدامات باشند دستگاه های اجرایی باید پیش از رخداد هر حادثه ای نسبت به تعیین وظایف اقدام کنند. 

استاندار فارس با اشاره به اینکه بلایای طبیعی در کسری از ثانیه رخ می دهد اما اقدامات پیشگیرانه میتواند حجم خسارت ها را کاهش دهیم بر لزوم اقدام سریع در حوادث تاکید کرد. 

او ادامه داد: مقابله و اقدام علیه بلایای طبیعی در دستگاه های اجرایی برای کاهش خسارات مثمر ثمر است در این راستا باید از ظرفیت سمن ها و دانشگاه ها در جهت کاهش خسارات بهره جست.

استاندار فارس عنوان کرد: با توجه به محدود بودن نیروهای انسانی باید با  هم افزایی میان دستگاه های مختلف نسبت به تشکیل سمن ها و انجمن های مردم نهاد در کنار شناخت بهره برداران عرصه های منابع طبیعی اقدام کرد تا در کنار استفاده از منابع طبیعی نسبت به حفاظت مردمی از منابع طبیعی اقدامات لازم صورت بگیرد. 

 رحیمی با اشاره به حمله ملخ های صحرای در سال گذشته به فارس تصریح کرد:انتظار این است که ادارات جهاد کشاورزی در شهرستان های جنوبی استان تجهیز و آماده مقابله با ملخ های صحرایی باشند.

کد خبر 4795525

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =