۲۸ نمایندگی داخلی وزارت امور خارجه در کشور فعالیت می‌کنند

بیرجند-مشاور معاون اداری و مالی وزیر امور خارجه گفت:۲۸ نمایندگی داخلی وزارت امور خارجه در استان‌های مهم و مناطق آزاد داریم که تاکنون اقدامات ارزشمندی انجام داده‌اند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود رحیمی‌گرجی عصر دوشنبه در دیدار با هیأت رئیسه اتاق بازرگانی بیرجند اظهارکرد: خراسان‌جنوبی دهمین استانی است که در طول یک ماه گذشته به آن سفر کرده و مسئولان نمایندگی‌های آن را معرفی کرده‌ایم.

مشاور معاون اداری و مالی وزیر امور خارجه با اشاره به بازتعریف وظایف نمایندگی وزارت امورخارجه و تعریف دیپلماسی اقتصادی در وزارت امور خارجه بیان‌کرد: در این راستا در حال حاضر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان کار معرفی توانمندی‌های اقتصادی استان‌ها را نیز در حد توان برعهده دارند.

گرجی با تأکید بر اینکه تقویت نمایندگی‌های وزارت امور خارجه از جمله اولویت‌ها است، ادامه‌داد: در حال حاضر در کشور ۲۸ نمایندگی داخلی وزارت امور خارجه در استان‌های مهم و مناطق آزاد داریم که تاکنون اقدامات ارزشمندی انجام داده‌اند.

وی با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های ما این است که تجار دو کشور ایران و افغانستان دغدغه ویزا نداشته و این مشکلشان تا حد زیادی رفع شود، افزود: می‌خواهیم در ادامه مسیر نیز تعامل اتاق بازرگانی بیرجند و نمایندگی‌های وزارت امور خارجه همچنان ادامه داشته باشد.

رضا پیر پیران رئیس اداره امور نمایندگی‌هایی وزارت امور خارجه نیز در این جلسه اظهارکرد: امروزه دیگر نگاه سنتی به نمایندگی‌های وزارت امور خارجه حاکم نیست و تنها امور کنسولی را پیگیری نمی‌کند.

وی بیان‌کرد: البته هنوز در موارد محدودی شاید نگاه سنتی را بتوانیم ببینیم که با همکاری و کمک استان‌ها می‌توان در راستای اصلاح آن گام برداشت تا دفاتر بتوانند به وظایف اصلی و تأثیرگذار خود به درستی ادامه دهند.

رئیس اداره امور نمایندگی‌های وزارت امور خارجه با اشاره به اینکه یکی از اولویت‌های ما تأمین زیر ساخت‌های نمایندگی‌های وزارت امور خارجه در استان‌ها است، ادامه‌داد: بخش خصوصی نیز می‌تواند در راستای تقویت این دفاتر اقدامات بسیار مؤثری را انجام دهند.

پیرپیران یادآورشد: ایجاد یک نمایندگی وزارت امورخارجه در استان‌ها به معنای ارتباط آن با ۱۳۰- ۱۴۰ دفتر نمایندگی وزارتخانه در خارج از کشور است.

کد خبر 4805420

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 7 =