کارکنان ثبت‌احوال متکفل حفظ هویت افراد هستند

بوشهر- نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه بوشهر گفت: کارکنان ثبت‌احوال با ثبت هویت افراد، متکفل حفظ هویت افراد و اتصال حلقه‌های نسل قبل به نسل جدید هستید.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری بعدازظهر سه‌شنبه در نشست با مسئولان و کارکنان ثبت‌احوال استان بوشهر اظهار داشت: اگر درج اطلاعات هویت افراد نباشد سند ریشه‌ای هویت افراد از بین می‌رود.

وی با ابراز خرسندی از عملکرد ثبت‌احوال استان بوشهر، گفت: گاهی مردم به ما مراجعه می‌کنند و از دستگاه‌های اداری استان گلایه‌مند هستند ولی خوشبختانه تاکنون هیچ شکایت و گلایه‌ای از ثبت‌احوال استان بوشهر ارائه نشده است.

صفایی بوشهری بابیان اینکه شکایت نداشتن مردم از ثبت‌احوال نشان از مردم‌داری و بزرگ‌منشی کارکنان ثبت‌احوال استان بوشهر است گفت: مدارک هویتی در دست مردم کاربردی و قابل وثوق است.

وی تصریح کرد: باید شناسنامه، کارت‌های هوشمند ملی و تمام مدارک هویتی دارای سه شاخصه باشند تا مردم در حفظ و حراست آن بیش‌ازپیش تلاش کنند که شامل الکترونیکی بودن با ضریب امنیت بالا، داشتن قابلیت کاربرد برای ارائه چندین خدمت و تولید داخل باشد تا مردم بتوانند از امنیت آن اطمینان حاصل کنند.

امام‌جمعه بوشهر با اشاره به اینکه تمام پیشرفت جوامع مترتب بر آمار و اطلاعات است گفت: پایگاه اطلاعات جمعیتی زیرساخت توسعه کشور را در ابعاد گوناگون فراهم می‌کند.

وی نقش مهم امور سجلی در جامعه را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: یکی از پرکارترین مراکز کاری در عرصه اداری، اداره ثبت‌احوال است و حجم کار در این اداره به‌خوبی مشهود است.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر بابیان اینکه مردم با این نهاد به‌طور مستقیم در ارتباط هستند و از بدو تولد تا پایان زندگی به آن نیاز دارند افزود: فعالیت‌های این سازمان، انعکاس، ثبت و ضبط وقایع حیاتی و رخدادهای زندگی افراد است و این خدمتی بسیار بزرگ و ارزشمند به مردم است.

امام‌جمعه بوشهر ثبت‌احوال را سند ریشه‌ای هویت افراد دانست و تصریح کرد: کارکنان ثبت‌احوال با ثبت هویت افراد، متکفل حفظ هویت افراد و اتصال حلقه‌های نسل قبل به نسل جدید هستید و اگر درج این اطلاعات نباشد سند ریشه‌ای هویت افراد از بین می‌رود.

صفایی بوشهری بابیان اینکه آمار در برنامه‌ریزی و مدیریت فوق‌العاده مهم است گفت: تمام پیشرفت جوامع مترتب بر آمار و اطلاعات است.

وی به نقش اطلاعات هویتی جامعه در برنامه‌ریزی و توسعه پرداخت و تأکید کرد: ثبت‌احوال یکی از مراکزی است که آمارهای دقیق، مستند و موثق را در اختیار دارد و به برنامه‌ریزان خرد و کلان ارائه می‌دهد.

صفایی بوشهری نقش آمار در حوزه برنامه‌ریزی را فوق‌العاده اساسی دانست و ابراز کرد: اطلاعات و داده‌ها در عرصه آماری، برنامه‌ریزی کاری به‌منظور رسیدن به اهداف عالی حیاتی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه بوشهر خاطرنشان کرد: کار بدون برنامه‌ریزی و آمار، کارها را از قالب واقعی به یک فضای غیرواقعی سوق می‌دهد و یک ترکیب ناهماهنگ می‌سازد.

کد خبر 4806660

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 4 =