نیروی هوایی در بحث مدافعان حرم نقش بسیار مؤثری داشت

تبریز- فرمانده پایگاه دوم شکاری تبریز گفت: نیروی هوایی در بحث مدافعان حرم نقش بسیار مؤثری داشت.

به گزارش خبرنگار مهر، سرتیپ سید جاوید هاشمی صبح امروز یک شنبه در جلسه شورای شهر تبریز گفت: شهادت سردار سلیمانی فرمانده بزرگ کشورمان و همرزم شهید خلبان رحمانی را تسلیت می‌گویم. همه ما شکوه تشییع شهید رحمانی و احترام مردم به این شهید را دیدیم.

وی افزود: در زمان جنگ اما خیلی از همرزمان ما را غریبانه و در سکوت شهید کردیم که دشمن شاد نشود. شاید کسی نداند که سال ۸۸ ما یک‌ونیم سال ۲۴ ساعته پرواز داشتیم.

وی ادامه داد: همه ما شاید اتفاقی که برای یکی از خلبانان ما در میدان آذربایجان افتاد را به یاد داریم. ما مدام به خلبان رحمانی گفتیم که اجکت کند اما این خلبان عزیز چون می‌ترسید اتفاقی برای کسی بیفتد، ۵۰ متر مانده به زمین اجکت کرد.

هاشمی افزود: شهید رحمانی خلبان باتجربه‌ای بود که سه روز پیش از شهادت در این منطقه پرواز داشت. خیلی از مسائل را ما نمی‌توانیم بگوییم اما در بحث مدافعان حرم، نیروی هوایی نقش بسیار مؤثری داشت.

هاشمی با اشاره به اینکه هنوز جعبه سیاه هواپیمای پیدا نشده اما سعی در پیدا کردن آن داریم اضافه کرد: همه ما می‌دانیم که در نیروی نظامی شهادت وجود دارد.

هاشمی اظهار داشت: نیروی هوایی در بحث شکست داعش کمک‌های بسیاری به مدافعان حرم کرد که بسیاری آنها در شرایط فعلی قابل بیان نیست چرا که تمامی نیروهای مسلح در مقابل کسانی ایستادند که سربریدن شیعیان را راهی برای ورود به بهشت می‌دانند.

وی با بیان اینکه سال گذشته شهرداری قول داد پایگاه شکاری را به عنوان یکی از محلات بزرگ تبریز در نظر بگیرند تصریح کرد: مقام معظم رهبری گفته اند احیای فضای سبز پایگاه‌ها در اولویت قرار بگیرد اما دولت و مجلس بودجه‌ای برای این بحث در نظر نمی‌گیرند.

فرمانده پایگاه دوم شکاری با اشاره به محل قرار گیری پایگاه در محل ورودی شهر اضافه کرد: اگر مدیریت شهری تبریز در زمینه احیای فضای سبز به ما کمک کند می‌توانیم برخی امکانات فضای سبز را برای پرسنل و خانواده‌های نیروی هوایی ایجاد کنیم.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تبریز در ادامه با بیان اینکه ما در کنار شما هستیم گفت: مجموعه مدیریت شهری تبریز آماده همکاری برای احیای فضای سبز پایگاه دوم شکاری است.

سونیا اندیش در بخش دیگری از سخنان خود ضمن قدردانی از خدمات کارکنان حوزه خدمات اظهار داشت: اقدامات صورت گرفته در سطح شهر برای سهولت تردد شهروندان بسیار قابل تقدیر است.

وی افزود: ایمنی و لباس و تجهیزات این ارگان نیز مد نظر باشد.

سردار سلیمانی درس شهادت آموخت

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تبریز گفت: سردار قاسم سلیمانی درس شهادت و ایثار را در مکتب بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران آموخت.

سونیا اندیش با اشاره به شهادت جانسوز سردار بزرگ قاسم سلیمانی تصریح کرد: از زمان انتشار خبر شهادت این سردار بزرگ بغض بزرگی در دل همه هموطنان از هر مسلک و منصبی نشسته است.

وی اضافه کرد: سردار قاسم سلیمانی پرورش یافته مکتب امام خمینی (ره) بود، او شکست دهنده داعش و از فرماندهان بزرگ جنگ تحمیلی بشمار می‌رفت.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تبریز تاکید کرد: شهادت زیبنده ی این سردار بزرگ بود و این مرد با کنار گذاشتن دنیای مادی به عرش الهی عروج کرد.

وی خون سردار سلیمانی محافظ ایران اسلامی دانست و اظهار داشت: بنابر بیان مقام معظم رهبری این شهادت پاداش سال‌ها مجاهدت خالصانه سردار سلیمانی است.

کد خبر 4816903

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 13 =