برپایی نمایشگاه کوچه‌های بنی‌هاشم در شهرضا

شهرضا - رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرضا گفت: هر بخشی از زندگی کوتاه حضرت زهرا(س) برای نسل امروز درسی بزرگ از ایستادگی و مجاهدت است.

حجت‌الاسلام محمد حسن رهایی در گفت و گو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه سبک زندگی حضرت زهرا (س)، الگویی برای زندگی امروز است، اظهار داشت: نمایشگاه کوچه‌های بنی هاشم تصویر کوچکی از شهر مدینه در دوران حضرت زهرا (س) است.

وی تصریح کرد: نمایشگاه کوچه‌های بنی هاشم صحنه آرایی کوچکی از شهر مدینه در دوران حضرت زهرا است که وقایع زندگی حضرت زهرا (س) بعد از رحلت پیامبر و جریان شهادت حضرت زهرا (س) و پس از آن را به تصویر می‌کشد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرضا تاکید کرد: تجسم وقایع که پس از رحلت پیامبر اتفاق افتاد و ظلمی که در حق امیر المومنین (ع) و صدیقه طاهره (س) شد بر اساس روایات در بیش از ۱۵ غرفه به نمایش گذاشته شده است.

آشنایی نسل جوان کشور با سیره و زندگی حضرت زهرا (س)

حجت‌الاسلام رهایی گفت: آشنایی نسل جوان کشور با سیره و زندگی حضرت زهرا (س) زمینه ساز ایجاد آینده روشن برای نسل جوان است.

وی اظهار داشت: حضرت فاطمه زهرا (س) سرمشق و الگوی همگان است و باید زنان و دختران جهان به ویژه نسل جوان ضمن آشنایی با شخصیت و زندگی این بانوی بزرگوارف ایشان را الگوی خود قرار دهند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرضا بیان داشت: موقعیت حساس زندگی ایشان، اینکه چرا در جوانی و در عین مظلومیت در دفاع از اسلام به شهادت رسیدند و اینکه چرا زمان و مکان دفن ایشان مخفی مانده است همه سوال‌هایی است که پاسخ به هر کدام واقعیت‌های بسیاری را روشن خواهد کرد ما سعی کردیم به این سوالات پاسخ بدهیم.

باغ فدک در خارج از شهر مدینه، نخستین تصویر درچشم مخاطب

حجت‌الاسلام رهایی افزود: اولین تصویری که مخاطب پس از ورود به نمایشگاه می بیند باغ فدک در خارج از شهر مدینه است، سپس مخاطب وارد شهر مدینه و بیت پیامبر می‌شود که غرفه منزل پیامبر، صحنه رحلت و و احتضار پیامبر و جمع شدن اصحاب و امیرالمومنین در بالین ایشان است.

وی گفت: صحنه بعدی جریان سقیفه را به تصویر کشیده و این مورد که خیلی از مسلمانان به جای اینکه به کفن و دفن پیامبر بپردازند با حضور در شورایی به تصمیم گیری برای جانشینی پیامبر پرداختند این در حالی بود که هنوز ۷۰ روز از جریان غدیر و اعلام جانشینی توسط خداوند نگذشته بود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرضا بیان داشت: بعد از جریان ثقیفه وارد کوچه‌های بنی هاشم می‌شویم و روایتی داریم از اتفاقاتی که در این کوچه افتاد همچون پاره کردن قباله فدک از دست حضرت زهرا (س) و دادخواهی آن حضرت در این کوچه‌ها برای حمایت از امیرالمومنان (ع) که برای مخاطبان به تصویر کشیده شده است.

حجت‌الاسلام رهایی با بیان اینکه تصویری از محل عبادت، چاه حضرت علی و محل پخت نان نمایش داده شده بعد از دیدن خانه حضرت زهرا از درب دوم این خانه وارد مسجد النبی می‌شویم که با به تصویر کشیدن محراب پیامبر و مسجد روایتی از سدالابواب و جریان بسته شدن تمام درب‌های اصحاب به جز درب خانه حضرت زهرا به مسجد بسته می‌شود و آخرین غرفه را صحنه‌ای از قبرستان بقیع بیان کرد و گفت: اینجا اشاره داریم به تخریب بقیع و قبرهای متبرکه ائمه که حدود ۸۰ سال پیش وهابیت ملعون این قبرستان را تخریب کردند.

به گزارش مهر، این نمایشگاه تا نهم دی ماه صبح‌ها از ساعت هشت و نیم تا دوازده و عصرها از ساعت سه تا نه برای بازدید کنندگان دایر است.
 

کد خبر 4824161

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 5 =