غربی‌ها از رشد دین میان مردم هراس دارند/ رسالت سنگین روحانیون

قم - رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با اشاره به ترس دنیای غرب از رشد دین در میان مردم، گفت: غربی‌ها معتقدند که در آینده نزدیک، یک سوم اروپا را اسلام فرا می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمد جواد فاضل لنکرانی غروب شنبه در دیدار جمعی از علمای اهل سنت که در مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) در قم برگزار شد، با اشاره به اینکه هدف روحانیون آشنا شدن با دین، تبلیغ و ترویج آن است، افزود: روحانیون رسالت‌های بسیاری را بر عهده دارند و همه سرباز قرآن، دین و اسلام هستند.

وی تصریح کرد: جایگاه دین قبل و بعد از پیروزی انقلاب در میان جامعه قابل مقایسه نیست.

استاد سطوح عالی حوزه، مهمترین مشکل برای دنیا طلبان را دیانت مسلمانان دانست و افزود: قبل از انقلاب می‌گفتند که دین مانع پیشرفت و رشد بشریت است و دین را باعث انزوا می‌دانستند.

وی ترس دنیای غرب را از رشد دین در میان بشر دانست و تصریح کرد: غربی‌ها معتقدند که در آینده نزدیک، یک سوم اروپا را اسلام فرا می‌گیرد.

آیت الله فاضل لنکرانی بیان کرد: گروهک تروریستی داعش به وجود آمده تا بگویند که مسلمانان مردم را سر می‌برند و به صغیر و کبیر رحم نمی‌کند.

سردار سلیمانی خدمات زیادی به بشریت کرد

وی با بیان اینکه شهید سردار سلیمانی خدمات زیادی به بشریت کرد، افزود: اگر داعش سوریه، لبنان و عراق را گرفته بود در سایر مناطق نیز حضور پیدا می‌کرد و تهدید جدی برای اروپا می‌شد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه دین در همه امور حتی امور علمی نیز دخالت دارد، تصریح کرد: امروز سوالات بسیاری در ارتباط با طب و پزشکی وجود دارد و فقه می‌تواند پاسخگو باشد.

وی با بیان اینکه مراجع تقلید در کنار رساله علمی و عملیه دارای استفتائات پزشکی هستند، افزود: یکی از مواردی که در آن دین وارد میدان شده مسئله شبیه سازی است.

آیت الله فاضل لنکرانی با اشاره به اینکه دشمنان نمی‌خواهند ایران در مراحل مختلف مانند اقتصاد روی پای خود بایستد، اظهار داشت: دشمنان بعد از پیروزی انقلاب جنگ هشت ساله را تحمیل کردند و بعد از آن به انواع تحریم و ترور دانشمندان هسته‌ای روی آوردند.

رسالت روحانیت از گذشته بسیار سنگین است

وی با بیان اینکه به تعبیر امام راحل حکومت از اولویات اسلام است، افزود: اینکه اسلام حکومت دارد به برکت انقلاب مطرح شده است در حالی که کسی قبل از انقلاب این سخنان را مطرح نمی‌کرد.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) بیان کرد: برای جدایی بین دو مذهب بحث ولایت فقیه را مطرح می‌کنند و می‌گویند شیعه مطرح کرده است، در عین حال که مسئله فقیه در فقه به عنوان نایب امام معصوم (ع) تأکید شده، ریشه آن در قرآن است و حکومت اسلامی فکر قرآن اصیل است و این گونه نیست که عده‌ای مسلمان درست کرده باشند.

آیت الله فاضل لنکرانی با بیان اینکه امروز رسالت روحانیت از گذشته بسیار سنگین است، افزود: روحانیت امروزه باید بیشتر درس بخواند و به مردم خدمت کند، همچنین دشمن شناس باشد و آن را به مردم معرفی کند.

کد خبر 4829030

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =