جراحی بینی با قالب کنترلی

روش جدید جراحی بینی با قالب کنترلی امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده و عده بسیاری ترجیح می‌دهند که از این تکنولوژی جدید برای عمل بینی استفاده کنند.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، روش جدید جراحی بینی با قالب کنترلی امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده و عده بسیاری ترجیح می‌دهند که از این تکنولوژی جدید برای عمل بینی آن‌ها استفاده شود. اما در این میان عده‌ای نیز بر این باور هستند که پیش از جراحی نمی‌توان مشخص کرد که بینی چه شکل خواهد شد. بعضی از پزشکان معروف نیز ممکن است اظهار نظرات منفی در این خصوص داشته باشند که این موضوع سبب سردرگمی متقاضیان جراحی بینی می‌شود.

اگر شما هم متقاضی جراحی بینی هستید و می‌خواهید با آگاهی کافی در خصوص روش‌ها و تکنیک‌های جراحی بینی تصمیم‌گیری کنید، بهتر است به ادامه مقاله توجه فرمائید.

قالب کنترلی چیست؟

قالب‌های کنترلی از جنس رزین بوده و توسط پرینترهای سه بعدی ساخته می‌شوند. این قالب‌ها بر اساس طراحی بعد از عمل بینی متقاضی ساخته می‌شوند و حین جراحی مورد استفاده قرار می‌گیرند. قالب‌های کنترلی انواع مختلفی داشته و هر کدام از آن‌ها به عنوان یک مقیاس از درستی تغییرات اعمال شده در ناحیه خاصی از بینی به کار می‌آید. همان طور که قابل پیش‌بینی است این قالب‌ها مختص هر متقاضی ساخته می‌شوند و برای فرد دیگری قابل استفاده نیستند.

چرا ایده قالب کنترلی بینی مطرح شد؟

در بعضی از موارد متقاضیان پس از انجام جراحی بینی دچار نارضایتی شده و مدل بینی بعد از عمل خود را دوست ندارند. این موضوع ممکن است به دلایل مختلفی به وجود آید:

· جراح خواسته و سلیقه متقاضی را در جلسه مشاوره متوجه نشود.

· متقاضی نظرات جراح و تغییرات امکان پذیر را در جلسه مشاوره متوجه نشود.

· پزشک در حین جراحی خواسته متقاضی را به یاد نیاورد.

· متقاضی به اشتباه تصور کند که مدل درخواستی برای چهره‌اش مناسب است.

· پزشک از مهارت کافی برخوردار نباشد و به وعده‌های خود عمل نکند.

برای حل موارد بالا البته به جز مورد آخر، خدمات اسکن سه بعدی و ساخت قالب کنترلی پیشنهاد شد و تیم طراح طب توانست به کمک جمع کثیری از مهندسین و جراحان بینی قالب‌های کنترلی بینی را ثبت اختراع کند. البته فواید استفاده از اسکن سه بعدی و قالب‌هایی که بر اساس مدل سه بعدی چهره توسط پرینترهای سه بعدی برای جراحی‌های زیبایی تولید می‌شوند، در مقالات معتبر ذکر شده است و امروزه در مراکز پیشرفته دنیا این تکنولوژی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

استفاده از خدمات اسکن سه بعدی و قالب کنترلی

برای استفاده از خدمات اسکن سه بعدی و قالب کنترلی لازم است که متقاضی به مجموعه طراح طب مراجعه کند و اسکن سه بعدی شود. دستگاه اسکنر سه بعدی هیچ اشعه‌ای تولید نکرده و از نور طبیعی برای عکس برداری استفاده می‌کند؛ به این صورت که از تمام زوایای چهره متقاضی عکس گرفته می‌شود. سپس در نرم افزارهای خاص، مدل سه بعدی چهره ساخته می‌شود. در جلسه مشاوره بعد از اینکه متقاضی خواسته‌های خود را به جراح منتقل کرد و جراح نیز معاینه بالینی بینی را انجام داد، بر مدل سه بعدی تغییرات قابل انجام، اعمال می‌شود. به این ترتیب متقاضی می‌تواند مشاهده کند که بینی بعد از عمل او چه شکل خواهد شد. بعضی از افراد اصرار زیادی به کوچک کردن بینی و مدل عروسکی دارند، اما یک بینی کوچک و کوتاه برای فردی که چهره کشیده دارد مناسب نیست. با استفاده از تکنولوژی اسکن سه بعدی متقاضی می‌تواند به صورت سه بعدی، نزدیک به واقعیت و از همه زوایا مشاهده کند که یک بینی بسیار کوچک برای چهره‌اش مناسب است یا خیر. برای برقراری تناسب میان اجزای چهره و زیبایی بیشتر، در مرحله طراحی بینی بعد از عمل از نسبت‌های طلایی صورت نیز استفاده می‌شود. این نسبت‌ها در چهره افراد زیبا برقرار است و رعایت آن‌ها در جراحی زیبایی منجر به زیبایی بیشتر می‌شود.

در مرحله بعد در صورتی که طراحی بعد از عمل مورد تأیید متقاضی باشد، نرم افزار با مقایسه بینی اولیه و بینی ثانویه یکسری آنالیزها انجام داده و تغییرات بینی را به صورت دقیق مشخص می‌کند. این آنالیزها در روز جراحی همراه جراح خواهد بود. علاوه بر آن بر اساس طراحی نهایی بینی یکسری قالب‌های کنترلی مختص متقاضی توسط پرینترهای سه بعدی ساخته می‌شود. در جراحی بینی با قالب کنترلی، جراحی تنها زمانی به پایان می‌رسد که بینی با قالب‌های مورد نظر تطبیق لازم را پیدا کند. لازم به ذکر است که از تطابق قالب کنترلی و بینی عکس گرفته شده و بعد از عمل در اختیار متقاضی قرار می‌گیرد.

آیا بینی شبیه به طراحی خواهد شد؟

همان طور که گفته شد بعضی از پزشکان بر این باور هستند که جراحی بینی با قالب‌های از پیش ساخته امکان پذیر نیست و تا زمانی که پوست بینی بالا نرود و اجزای زیر آن نمایان نشود، جراح نمی‌تواند بگوید که چه تغییراتی بر بینی امکان پذیر است. این مسئله تا حد بسیاری صحیح است و تنها در حین عمل مشخص می‌شود که دقیقاً چه تغییراتی بر بینی قابل اعمال است. اما استفاده از آنالیزها و قالب‌های کنترلی به جراح کمک می‌کند که در صورت امکان، تغییرات مطلوب را پیاده‌سازی کند. علاوه بر آن استفاده از قالب‌های کنترلی از خطاهای چشمی جراح جلوگیری کرده و دقت جراحی را افزایش می‌دهد.

هزینه جراحی بینی با قالب کنترلی

اگرچه در این روش از جدیدترین تکنولوژی روز استفاده می‌شود اما باید گفت هزینه این روش جراحی در مقایسه با هزینه جراحی که بسیاری از جراحان تقاضا می‌کنند، به صرفه‌تر است. هزینه عمل بینی بیشتر تحت تأثیر فاکتورهایی نظیر مهارت و شهرت جراح، بیمارستان و کلینیکی که جراحی در آن انجام می‌شود و میزان تغییرات بینی بوده و هزینه اسکن سه بعدی و قالب کنترلی در مقایسه با آن ناچیز است.

این مطلب، یک خبرآگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

کد خبر 4844362

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 2 =