گفتگوی مهر با مربی که در یک هفته از دو فدراسیون حکم گرفت

عباس آقاکوچکی که هفته گذشته بعد از انتصاب به عنوان سرمربی تیم بسکتبال نوجوانان، هدایت تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران را هم پذیرفت گفت که حضور همزمان در این دو تیم تداخلی با هم ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، رامین طباطبایی رئیس فدراسیون بسکتبال هفته گذشته عباس آقاکوچکی را به عنوان سرمربی تیم ۲۰۲۱ نوجوانان آماده کرد تا این تیم را برای سال آینده و حضور در رویدادهای آسیایی پیش بینی شده برای آن آماده کند. به فاصله چند روز بعد نیز با پیشنهاد فدراسیون جانبازان و معلولان و تأیید کمیته ملی پارالمپیک، وی هدایت تیم ملی بسکتبال با ویلچر را برای بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو عهده دار شد.

این مربی که تجربه زیادی از همکاری با هر دو فدراسیون را دارد در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد دلیل پذیرش همزمان این دو پیشنهاد و چگونگی برنامه ریزی برای عدم ایجاد تداخل در پیگیری امور مربوط به هر یک از آنها توضیح داد.

وی با تاکید بر اینکه ابتدا پیشنهاد هدایت تیم نوجوانان مطرح شد، گفت: وقتی این پیشنهاد را از فدراسیون بسکتبال دریافت کردم، تیم ملی بسکتبال با ویلچر در بلاتکلیفی اعزام شدن یا نشدن به پارالمپیک بود، آن زمان تمام صحبت‌ها پیرامون این تیم مربوط به همین موضوع می‌شد و هیچ صحبتی در مورد کادر فنی و نفراتش مطرح نبود.

آقاکوچکی ادامه داد: بعد از تغییر تصمیم کمیته ملی پارالمپیک و قطعی شدن اعزام این تیم به توکیو، در مورد کادر فنی و حضورم در رأس آن صحبت‌هایی شد که پس از بررسی‌های لازم با آن موافقت کردم. اما موضوع اینجاست که حکم مربیگری ام در تیم نوجوانان درست زمانی صادر شد که همکاری با این تیم هم قطعی شده بود. اینگونه نبود که دو پیشنهاد را یک هفته گرفته و همزمان با آنها موافقت کرده باشم.

این مربی بسکتبال در مورد برنامه‌های مورد نظر برای هر یک از تیم‌هایی که هدایت آنها را بر عهده گرفته است، تصریح کرد: در مورد تیم ۲۰۲۱ نوجوانان همان طور که از نامش پیداست باید برای سال آینده برنامه و اردوی تمرینی داشته باشیم اما قاعدتاً از امسال اردوی مقطعی برای استعدادیابی و ارزیابی بازیکنان را آغاز می‌کنیم. به خاطر درگیری تیم ملی بسکتبال در کاپ انتخابی آسیا هنوز با کمیته تیم‌های ملی فدراسیون و بررسی برنامه‌های این تیم نشستی نداشته ایم. این نشست را به زودی خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه در مورد تیم ملی بسکتبال با ویلچر هم تابع شرایط هستیم، خاطرنشان کرد: هفته گذشته حضورم در این تیم قطعی شد. این هفته نشستی با مسئولان پارالمپیک خواهم داشت تا در مورد تیم و برنامه‌های آن تصمیم گیری شود. ۱۴۶ روز تا پارالمپیک توکیو باقی مانده است، فرصت زیادی نداریم اما از طرفی به خاطر شیوع ویروس کرونا قاعدتاً با محدودیت‌هایی برای تمرین و اردو مواجه خواهیم شد.

سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر تاکید کرد: بعید می دانم با توجه به شرایط فعلی بتوانیم در چند روز باقی مانده تا پایان سال اردویی داشته باشیم. با این حال موضوع در نشستی که احتمالاً دوشنبه برگزار می‌شود، بررسی شده و در مورد آن تصمیمات لازم اتخاذ می‌شود. در هر صورت اینکه کار همزمان در تیم نوجوانان و تیم ملی بسکتبال با ویلچر تداخلی با یکدیگر نخواهد داشت.

آقاکوچکی که در پارالمپیک ریو هم هدایت تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران را بر عهده داشت و با این تیم جایگاه دهم آن دوره بازی‌ها را به دست آورد، خاطرنشان کرد: برای تیمی که یک دوره طولانی در محدودیت و ممنوعیت از هر حضور بین المللی به سر می‌برد، جایگاه دهمی بهترین نتیجه‌ای بود که می‌توانست به دست بیاورد. در دوره محرومیت بسکتبال با ویلچر ایران، تمام تمرکز ما روی فعالیت‌های داخلی بود و کارکردن بر روی بازیکنان با استعداد؛ اگر تیم ملی امروز در بهترین شرایط ممکن به سر می‌برد و ترکیبی ایده آل دارد به خاطر چگونگی فعالیت‌ها و برنامه‌ها در همان دوران است.

وی همچنین در مورد پیش بینی خود از چگونگی عملکرد تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران در پارالمپیک توکیو گفت: پیش بینی در ورزش منطقی و کارشناسی نیست اما قطعاً نسبت به المپیک ریو نتیجه بهتر و پُررنگ تری به دست خواهیم آورد. امید زیادی دارم که با این تیم بتوانیم در توکیو جزو چهار تیم برتر شده و حتی صاحب سکو شویم.

«شما کمال عشق و مسعود فلاح را به عنوان دستیاران خود در کادر فنی تیم ملی بسکتبال با ویلچر معرفی کرده اید. چرا برای کامل شدن کادر از مازیار میرعظیمی که تیم ملی با هدایت او صاحب سهمیه شد، استفاده نکردید؟»، این پرسش پایانی خبرنگار مهر بود که عباس آقاکوچکی در پاسخ به آن گفت: انتخاب مربیان بر عهده سرمربی است. آقای میرعظیمی هم از مربیان خوب بسکتبال با ویلچر است. هم وی و هم آقای دستیار که قبل از او سرمربی تیم بود، از دوستان من هستند اما به هر حال ترجیح دادم که با نفرات دیگری کار کنم.

کد خبر 4865525

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =