هشدار به کشورهایی که در مقابله با کرونا با ایران همکاری نمی کنند

دبیر ستاد حقوق بشر ایران گفت: کشورهایی که با ایران در بحث کرونا همکاری نمی کنند بدانند عامل تولید آن خواهند بود و جامعه جهانی نباید نسبت به آن ساکت بماند.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی باقری، در برنامه تلویزیونی فرمول یک در مورد تحریم‌هایی که توسط غربی‌ها به کشور وارد می‌شود، اظهار داشت: تحریم‌ها زورگویانه است و در آن شکی نیست و خیلی از کشورهای اروپایی، آن را اجرا می‌کنند و این امر به دارو هم رسیده است.

وی خطاب به تروریسم‌ها افزود: چطور می‌بینید جمعیت ایران را و چطور این اقدامات غیرانسانی را انجام می‌دهید.

باقری گفت: برخی از کشورها بانی قطعنامه حقوق بشری در ایران می‌شوند و آن وقت همین کشور جلوی صادرات پانسمان بیماران ای بی به ایران را می‌گیرد. این تصمیم در مورد همه مردم ایران می‌شود و با مرام انسانی سازگار نیست.

دبیر ستاد حقوق بشر ایران اظهار داشت: اروپایی‌هایی که ادعای حقوق بشر دارند باید در مورد اینکه در این مقطع که درگیر کرونا هستیم دست به این اقدامات می‌زنند خجالت بکشند. کشورهایی که با ایران همکاری نمی‌کنند در بحث کرونا، عامل تولید آن خواهند بود و جامعه جهانی باید نسبت به آن اقدام کند و در مورد آن ساکت نباشد.

باقری بیان کرد: به مسئولان مدعی حقوق بشر نامه نوشته و تأکید کردم شما که جلوی دارو در بحث مقابله با کرونا را می‌گیرید در انتقال این ویروس مسئول هستید.

وی افزود: هم دولت و هم سایر ارکان نظام همه قوت خود را به کار بسته و در این برهه حساس اگر مردم رهنمودهای لازم وزارت بهداشت را رعایت کنند در این مسیر با وجود همت کادر پرستاری و پزشکی که کار می‌کنند و با اتکا به توانمندی خود از پس مشکلات کرونا برمی آییم.

دبیر ستاد حقوق بشر ایران گفت: موفقیت‌های ما هیچ چیزی از رذالت و پستی این کشورها که دست روی دارو و تجهیزات پزشکی می‌گذارند، کم نمی‌کند.

کد خبر 4882330

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 2 =