والدین در میزان استرس روزهای امتحان دانش آموزان نقش مهمی دارند

بر اساس اظهارات یک محقق مسائل آموزشی خانواده ها در ایجاد و کاهش استرس فصل امتحانات دانش آموزان نقش مهمی دارند، پس باید در جهت کاهش این دغدغه ها توجه بیشتری نشان دهند .

صدیقه جامی زاده محقق و نویسنده مسائل تعلیم و تربیتی کودکان دبستانی ضمن هشداری جدی از خانواده ها خواست تا در این ایام  (روزهای برگزاری امتحانات پایانی دانش آموزان ) به اضطراب فرزندان خود دامن نزنند .

و.ی اضافه کرد : والدین باید در گفتگو هایی صمیمانه به فرزندان خود بگویند روز امتحان با سایر روزهای تحصیلی تفاوتی ندارد ، اما در عین حال آنان نباید واقعیت سرنوشت سازبودن نمره و امتحان پایانی را نیز انکار کنند .

جامی زاده ، آرامش بخشی به دانش آموزان را در این ایام مهم دانست و تاکید کرد : وقتی والدین در روزهای برگزاری امتحانات فرزندان ، خود را از تمام تفریحات وسرگرمی های روزانه محروم می کنند دانش آموز دچار نوعی عذاب وجدان می شود .

کارشناس مسائل آموزشی یاد آورشد : خانواده ها باید به فرزندان خود با صراحت بگویند که ایجاد آرامش برای درس خواندن وظیفه آنان است و بچه ها نباید با عذاب وجدان در این بستر آرام خود را برای امتحان آماده کنند .

جامی زاده خاطرنشان ساخت : والدین می توانند با به یاد آوردن روزهایی که فرزندانشان برای رسیدن به اهداف مهم درسی شان تلاش کرده اند به آنان بگویند که روز امتحان تنها زمانی برای جمع آوری تمام تلاش های روز گذشته است تا به این ترتیب بچه ها با خیالی آسوده درس بخوانند .

وی کمک والدین به بجه ها را در دسته بندی درس ها و تعیین زمان برای خواندن و کاهش استرس این روزها مهم اعلام کرد .

کد خبر 489791

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha