انجام داوری جشنواره خوارزمی به شکل الکترونیکی

فاطمه مهاجرانی از برگزاری داوری‌های امسال جشنواره به شکل الکترونیکی خبر داد و گفت: از سال آینده جشنواره خوارزمی برای علوم پایه و جشنواره فارابی برای دانش آموزان علوم انسانی برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، فاطمه مهاجرانی با تشریح مراحل این جشنواره اظهار کرد: بسیاری از رویدادهای موجود کشور از جنس اندازه‌گیری دانش است و دانش نیز ناشی از جمع آوری اطلاعات است لذا مدیریت حجمی از داده‌ها به تولید دانش منجر می‌شود.

مهاجرانی تصریح کرد: اغلب اوقات کلاس‌های درس جنبه انتقال اطلاعات را دارد اما آنچه کلاس‌های درس مدارس سمپاد را از سایر کلاس‌ها متمایز می‌کند روشی است که در این مدارس منجر به ایجاد نگرش در دانش آموزان می‌شود.

وی ادامه داد: در نظام تعلیم و تربیت بسیاری از اوقات اهداف آموزشی محقق نمی‌شود اما در مدارس سمپاد تلاش می‌کنیم رویکرد و توانمندی حل مسئله را در دانش آموزان به وجود آوریم و یکی از راه‌های انجام این مأموریت برگزاری جشنواره است.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان افزود: جشنواره یکی از زمینه‌های ایجاد خلاقیت است زیرا دانش‌آموز مسئله را تعیین، بررسی و واکاوی و برای حل آن تلاش می‌کند بنابراین برگزاری جشنواره‌ها موضوعی مهم است که بسیار باید تقویت شود.

وی گفت: جشنواره خوارزمی کاری مشارکتی است که بیش از ۲۰ سال با همکاری خوب تیمی برگزارشده است و با توجه به اینکه ضروری است تا از ابزارهای فناوری جدید بهره‌مند شویم از سال قبل به سمت برگزاری الکترونیک جشنواره رفتیم لذا تلاش می‌کنیم اشکالات موجود جشنواره را برطرف و به شکل بهتری آن را برگزاری کنیم.

مهاجرانی در پایان از برگزاری داوری‌های امسال جشنواره به شکل الکترونیکی خبر داد و اظهار کرد: با توجه به ارزشمند بودن برگزاری جشنواره‌ها، از سال آینده جشنواره خوارزمی برای علوم پایه و جشنواره فارابی برای دانش آموزان علوم انسانی برگزار خواهد شد.

کد خبر 4898740

برچسب‌ها

شهر خبر

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 0 =