هزینه بخشی از بلیت‌های رجا هنوز به مسافران برگردانده نشده است

رئیس هیئت مدیره شرکت رجا گفت: تا امروز درصد قابل توجهی از هزینه بلیت های خریداری شده به مسافران برگشت داده شد ولی به دلیل ضرر و زیان مالی شرکت هنوز تعدادی از مسافران طلبکار هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رجا، علیرضا محمودی درباره اجرای پروتکل‌های بهداشتی در قطارهای مسافری گفت: از همان آغاز اجرای این طرح، پروتکل‌های بهداشتی مختلفی را به صورت دقیق اجرا کردیم و برای پیشگیری از شیوع کرونا در قطارهای مسافری رجا، طرح فاصله‌گذاری اجتماعی به شیوه جدید طراحی شده است که بر اساس آن حداکثر ظرفیت هر کوپه به‌جز هنگامی که اعضای یک خانواده در کنار هم می‌نشینند، حداکثر دو نفر در نظر گرفته شده است.

محمودی افزود: کلیه کارکنان قطارها مجهز به وسایل حفاظتی همچون ماسک و دستکش هستند و ضدعفونی کوپه‌ها در مبدا و مقصد و گندزدایی راهروها و سرویس‌های بهداشتی پیش از شروع حرکت و در زمان سیر به طور دقیق انجام می‌شود و از اواسط هفته آینده نیز بسته‌های بهداشتی در اختیار مسافران قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه به دنبال اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی هیچ هزینه‌ای به نرخ بلیت‌ها اضافه نشده است، خاطرنشان کرد: بر اساس طرح فاصله‌گذاری اجتماعی اگر بلیت یک کوپه به صورت خانوادگی خریده شود، محدودیتی از نظر فاصله‌گذاری در کوپه ایجاد نخواهد شد و اعضای یک خانواده چهار نفره می‌توانند در کنار هم در یک کوپه بنشینند.

رئیس هیئت مدیره رجا افزود: اگر مسافران بلیت‌های یک کوپه چهارنفره را به صورت انفرادی خرید کنند، در آن کوپه تا سقف دو مسافر جای خواهند گرفت تا فاصله حدود ۱/۵ متری مورد نظر وزارت بهداشت رعایت شود.

محمودی در خصوص اجرای دقیق طرح فاصله گذاری اجتماعی بیان کرد: تذکرات لازم به مسئولان قطارها داده شده که تا حد امکان از عدم رعایت نکات بهداشتی مورد تأکید جلوگیری کنند.

وی با بیان اینکه رجا یک شرکت دولتی نیست و در این شرایط نیز درآمد رجا و دیگر شرکت‌های مسافری ریلی تقریباً نزدیک صفر است گفت: با وجود اینکه هیچ دستگاهی اجرای این پروتکل‌ها را به رجا ابلاغ نکرده بود اما به صورت داوطلبانه طرح فاصله‌گذاری اجتماعی را تحت نظارت شرکت راه آهن اجرا می‌کنیم.

محمودی کاهش حجم تقاضای سفر در ماه فروردین را نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۹۵ درصد اعلام کرد و افزود: بر این اساس قطارهای خود را با توجه به تعداد مسافران تجمیع و برنامه سفر بسیاری از قطارها را لغو کردیم.

رئیس هیئت مدیره شرکت رجا با اشاره به هزینه‌هایی که به شرکت تحمیل شده است گفت: طبق آخرین گزارش‌ها از ابتدای شیوع کرونا تا امروز در مجموع حدود ۵۰ میلیارد تومان وجه را باید به مسافران باز می‌گرداندیم که بخش زیادی از این مبالغ مربوط به بلیت‌هایی می‌شود که مسافران لغو کردند و ما بر اساس دستور راه‌آهن باید ۱۰۰ درصد وجه دریافتی را مسترد می‌کردیم که تا امروز درصد قابل توجهی از این ارقام برگردانده شده است، ولی به دلیل ضرر و زیان مالی شرکت در اثر کاهش حجم سفرها هنوز تعدادی از مسافران از آژانس‌ها و سرویس‌های اینترنتی فروش بلیت طلبکار هستند که امیدواریم در هفته‌های آتی بتوانیم با تأمین وجه برای سامانه‌های فروش، پرداختی بلیت‌های استردادی به مسافران نیز کامل شود.

کد خبر 4921659

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =