اولویت مجلس یازدهم اقتصاد مقاومتی بر اساس تولید محوری است

قزوین- منتخب مردم بویین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی گفت: اولویت مجلس یازدهم حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی با محور رونق و جهش تولید است.

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه شورای اداری استان روز پنجشنبه با حضور آیت الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین، آیت الله مجید تلخابی نماینده استان در مجلس خبرگان رهبری، هدایت الله جمالی پور استاندار، معاونان استانداری، نمایندگان سابق و منتخبین جدید در مجلس یازدهم در استانداری برگزار شد.

روح اله عباسپور در این جلسه قدرشناسی را از مؤلفه‌ها ی پیامبر اسلام (ص) دانست و گفت: از تلاش صادقانه و پیگیرانه نمایندگان قبلی مردم استان در مجلس شورای اسلامی تقدیر می‌کنیم که در حد توان و ظرفیت خود برای پیشرفت استان خدمت کردند.

وی بیان کرد: از دست اندر کاران برگزاری انتخابات نیز قدردانی می‌کنیم که انتخابات با امنیت و آرامش برگزار شد و محدود بودن شکایت‌ها بیانگر قانون مداری بود و یکی از بهترین انتخابات شکل گرفت.

عباسپور در ادامه با تاکید بر اینکه مجلس یازدهم و نمایندگان مسئولیت و وظیفه سخت و سنگینی برعهده دارند افزود: مجلس مأموریت ریل گذاری امور کشور را برعهده دارد و باید این روند به صورت کارشناسی صورت گیرد.

وی تصریح کرد: مجلس یازدهم و دولت کنونی و دولت آینده با توجه به موضوعات مختلف از جمله کرونا، محدودیت‌های بین اللملی و تحریم با چالش‌های زیادی مواجه خواهند شد.

نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس یازدهم گفت: مجلس یازدهم اولویت‌های زیادی می‌تواند داشته باشد اما مسائل اقتصادی باید در رأس کارها باشد.

وی اضافه کرد: از آنجا که حدود ۲۰ سال است مقام معظم رهبری به دلیل مشکلات اقتصادی کشور هر سال موضوعی اقتصادی و تولیدی را به عنوان شعار سال تعیین کرده و راهبرد اقتصادی کشور را ترسیم کرده اند لذا یکی از اولویت‌های مجلس یازدهم و نمایندگان توجه به حوزه اقتصاد مقاومتی و جهش تولید است.

عباسپور یادآور شد: توجه به اصل ۴۴ قانون اساسی از دیگر اولویت‌های مجلس یازدهم خواهد بود.

وی بیان کرد: اجرای گام دوم انقلاب مبنای حرکت مجلس یازدهم است و برنامه‌های ابلاغی و اعلامی مقام معظم رهبری در حوزه‌های مختلف و کارهای بر زمین مانده و یا نیمه تمام در اولویت برنامه‌های مجلس یازدهم خواهد بود.

منتخب مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی گفت: مقام معظم رهبری تاکید دارند با توجه به خباثت دشمن، نباید انتظار داشته باشیم تحریم‌های پیش روی کشور برداشته شود لذا توجه ما باید در حوزه خود اتکایی به درون با نگاه به بیرون برای توسعه صادرات باشد.

وی گفت: مبنا و اولویت حرکت مجلس یازدهم باید اقتصاد مقاومتی بر اساس اقتصاد تولید محوری و رونق و تولید باشد.

عباسپور افزود: باید زمینه صادرات کالاها را با هدف پایداری در تولید مورد توجه قرار دهیم تا موضوع درون زایی و خود اتکایی در اقتصاد مقاومتی و مردمی کردن اقتصاد تحقق پیدا کند.

وی اظهار داشت: بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی حاکمیت باید بستر و زمینه را برای حضور بخش خصوصی و مردم فراهم کند و در حوزه اقتصادی نقش نظارتی، حاکمیتی و سیایت گذاری داشته باشد.

عباسپور یادآور شد: توجه به روان سازی و تسهیل در فضای کسب کار از دیگر اولویت‌های مجلس یازدهم است که نمایندگان وظیفه دارند موانع تولید را که هفت خوان رستم است را بردارند.

وی گفت: تاکنون ۴۰ مورد از موانع و خوان‌های تولید را شناسایی کرده ایم و تلاش خواهیم کرد با رفع این موانع بستر تولید را برای تولید کنندگان در حوزه‌های مختلف تسهیل کنیم.

عباسپور تاکید کرد: پایش و اصلاح قوانین که برخی از آنها خود جرم زا و مانع تولید محسوب می‌شود از دیگر کارهایی است که باید در مجلس یازدهم مورد توجه قرار گیرد.

وی با یادآوری اینکه مجلس در حوزه قانون گذاری عملکرد خوبی داشته است گفت: متأسفانه مجلس دهم در حوزه نظارتی به خوبی نقش خود را ایفا نکرده و اجرا نشدن دقیق قانون مبارزه با قاچاق کالا و واردات کالاهای مشابه تولید داخل از مشکلاتی است که برای حل آن باید اقدام کرد.

منتخب مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس یازدهم در بخش دیگری از سخنان خود ترکیب مجلس یازدهم را مناسب دانست و گفت: حضور چهره‌های علمی، حوزوی و تعدادی از وزیران و استانداران، مدیران اجرایی و بانوان جایگاه و قدرت علمی این مجلس را بالا برده است.

وی اظهار داشت: در بین منتخبان استان نمایندگان با تجربه و چهره‌ای اجرایی موفق و نیروی متخصص، جوان و جهادی حضور دارند که امیدواریم با توجه به هم دلی و هم افزایی کارنامه موفقی از خود برجای بگذاریم.

عباسپور رویکرد منتخبان یازدهمین دوره مردم استان در مجلس شورای اسلامی را تعامل با مدیریت اجرایی استان دانست و گفت: بر اساس توصیه بزرگان به دنبال جابجایی و تغییر و تحول نیستیم چرا که اگر تمرکز خود را روی این امور متمرکز کنیم فرصت خدمتگزاری را از دست می‌دهیم مضاعف بر اینکه مشی مقام معظم رهبری حمایت از دولت‌ها و تغییر نیافتن مدیران دولتی است که در پایان عمر سیاسی و اجرایی خود قرار دارد لذا ما نیز همین مشی و رویکرد را خواهیم داشت.

عباسپور تاکید کرد: نگاه ما تعامل با مدیریت ارشد استان و حمایت از آن است و امیدواریم این تعامل و هم افزایی دو طرفه و دوسویه باشد.
 

کد خبر 4931757

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha