دانشجویان تهدید و آسیب کرونا را به فرصت بدل کردند

مدیر سابق دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم گفت: ارسال بیش از هزار و ۱۰۰ اثر در مسابقه «ترم کرونایی: نشان داد که دانشجویان توانستند تهدید و آسیب کرونا را به فرصت تبدیل کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم اختتامیه مسابقه ترم کرونایی با حضور برخی از مسئولان سازمان امور دانشجویان وزارت علوم و دانشگاه تهران در محل تالار امیرکبیر دانشگاه تهران به صورت مجازی برگزار شد.

حمید یعقوبی مدیر سابق دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان نیز گفت: ایده ترم کرونایی در ۹۰ روز شکل گرفت و محورهای آن مشخص شد، با اینکه چالش‌هایی در خصوص اسم آن بود اما اسم آن تاریخ ساز خواهد شد و ترم کرونایی در تاریخ خواهد ماند.

وی ادامه داد: کرونا باعث شد مردم با ارتباطات آنلاین بیشتر آشنا شوند. این فضای مجازی که همیشه از مضرات آن صحبت می‌کردیم امروز از مزایای آن استفاده می‌کنیم، کرونا دنیا را درگیر کرد و امریکا ۱۰۰ هزار کشته داد.

مشاوره دانشجویی تهدید و آسیب کرونا را به فرصت تبدیل کرد

مدیر سابق دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان افزود: وقتی مصیبت بر جهانیان تحمیل می‌شود همه به سراغ ابعاد منفی یک موضوع می‌روند و مشاوره دانشجویی این تهدید و آسیب را به فرصت تبدیل کرد. بیش از هزار و ۱۰۰ اثری که توسط دانشجویان برای این مسابقه ارسال شده یک تجربه خوب در دوران بد بود و نشان داد که می‌توان خوب هم فکر کرد و به بعد مثبت قضیه نگاه کرد.

وی تاکید کرد: کرونا مصیبت بزرگ است اما برای عده‌ای توانسته رشد ارتقا پرورش روح روان جسم را به همراه داشته باشد این مسابقه کار تاریخی و ماندگار خواهد بود.

در زمان جنگ هم دانشگاه‌ها تعطیل نشدند

سعید حبیبا معاون دانشجویی دانشگاه تهران در ادامه این مراسم گفت: ویروس کرونا همه را غافلگیر کرد، در زمان جنگ هم دانشگاه‌ها تعطیل نشدند ولی این ویروس کرونا ما را غافلگیر کرد و با توجه به فضای ترس و وحشتی که در افکار عمومی ایجاد کرده بود برگزاری مسابقه ترم کرونایی ابتکار و خلاقیتی در خور توجه بود.

وی افزود: در بحث کرونا که از آن بوی یاس و ترس می‌آمد دانشگاه یک مرتبه با ابتکاری که به خرج داد و با کمکی که از هنر گرفت توانست این دو موضوع جدا از هم را تلفیق کند. و آثاری در زمینه هنری، ادبی، نقاشی و خطاطی ایجاد کند که واقعاً دست مریزاد دارد و همه از این ابتکار عمل به وجد آمدند.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران با بیان اینکه انسان تحت هر شرایط می‌تواند فضای یاس را به فضای ابتکار و خلاقیت تبدیل کند افزود: ارسال یک هزار و ۱۰۴ اثر به دبیرخانه مسابقه، موضوع بسیار مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد چرا که نشان دهنده این موضوع است که دراین شرایط چه تعداد از دانشجویان وارد صحنه شده اند.

وی تاکید کرد: با این مسابقات و روش‌های خلاقه می‌شود تحولات خوبی در سطح دانشگاه‌های کشور با موضوعات کارشناسی دقیق‌تر برگزار کرد و مسابقات را طوری طراحی کرد تا برای مسئولان اجرایی کشور و دانشگاه‌ها راهکار ایجاد کند.

دانشگاه‌ها پرچم مبارزه با کرونا را به دست گرفتند

محمدرضا علم معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان نیز افزود: اوایل بهمن و اسفند ماه سال گذشته بود که این ویروس انتشار یافت و همه را به وحشت فرو برد و این موضوع در بین قشر جوان و به ویژه دانشجویان تأثیرات منفی ایجاد می‌کرد و باید جریانی وارد می‌شد تا تأثیرات منفی کرونا را دور کند.

وی ادامه داد: دانشگاه‌ها دراین زمینه پیش قدم شده و پرچم مبازره با شرایط کرونا را به دست گرفتند و اثر بخش وارد شدند و رسالت خود را به مرحله اجرا درآورند.

علم افزود: شرکت ۱۰۹ دانشگاه در مسابقه ترم کرونایی با یک هزار و ۱۰۴ اثر رسیده نشان از مشارکت فعال دانشجویان دارد و به صحنه در آوردن دو هزار دانشجو ما را به آینده دانشگاه‌ها امیدوار می‌کند.

وی خطاب به رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران گفت: شما که در این کمپین شرکت کردید در مرکز تاریخ نشسته اید کار شما با ارزش است و این ترم را در تاریخ ایران ماندگار خواهد کرد.

علم افزود: اخیراً کتابی درباره تاریخ معاصر ایران نوشته ام و وقتی به داستان وبا و طاعون رسیدم اسنادی مشاهده کردم که نشان می‌داد هنر و قلم در انعکاس آن بسیار تأثیرگذار بوده است این کار شما نیز تاریخ ساز شد و تاریخ درآینده از اسناد شما استفاده خواهد کرد.

کد خبر 4937800

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 7 =