بی‌تفاوتی مردم نسبت به امر به معروف از مهمترین معضلات  جامعه است

اردستان-دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان اصفهان گفت: مهم ترین معضلاتی که در حال حاضر در جامعه وجود دارد بی تفاوتی مردم نسبت به اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام احمد عبداللهی نژاد شامگاه یکشنبه در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان اردستان با بیان اینکه ستاد امر به معروف و نهی از منکر در ۲۳ شهرستان استان اصفهان تشکیل شده است، اظهار داشت: با توجه به اینکه نیمی از جمعیت استان در شهرستان اصفهان متمرکز شده ۷۵ درصد آسیب‌های اجتماعی مربوط به شهر اصفهان است.

وی افزود: بر اساس تقسیم بندی شهری که توسط شهرداری انجام شده شهر اصفهان به ۱۵ منطقه تقسیم شده که به همین مقدار هم شورای امر به معروف و نهی از منکر در این مناطق تشکیل شده است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان گفت: شورهای امر به معروف جلسات ماهانه و فصلی برگزار می‌کنند که در استان جلسات فصلی با مدیران انجام می‌شود که برای اجرای امر به معروف و نهی از منکر از این شوراها استفاده می‌شود.

وی ابراز داشت: مهمترین معضلاتی که در حال حاضر در جامعه وجود دارد بی تفاوتی مردم نسبت به اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر است که فرد احساس امنیت نمی‌کند و حاضر به امر به معروف و نهی از منکر نیست که اینها همه از عدم آموزش‌ها است.

حجت الاسلام عبداللهی نژاد بیان داشت: مردم ما انتقاد پذیر هستند اما در بعضی موضوعات دینی چون نتوانسته‌ایم بعضی مسائل را برای مردم درست تبیین کنیم آن را نمی‌پذیرند اما اگر مردم بدانند این امر موضوعی قانون است آن را خواهند پذیرفت.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان تاکید کرد: نشاط اجتماعی یک مسئله‌ای است که در تمام دنیا وجود دارد و کارشناسان این حوزه دروس آن را فرا گرفته‌اند؛ همه معتقدند یکی از راههای نشاط اجتماعی کار جمعی است که در برگزاری مراسم‌های دینی هم ما آن را مشاهده می‌کنیم.

وی تصریح کرد: ستاد امر به معروف باید به مسئولان تذکر دهد که زمینه و زیر ساخت مکان‌های نشاط اجتماعی را برای جوانان مهیا کنند که از آن جمله می‌توان به پارک و مکان‌های ورزشی همگانی اشاره کرد.

کد خبر 4954999

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 16 =