فعالیت شرکت‌های منحله آوای سلامت کذب است

هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، فعالیت شرکت‌های منحله آوای سلامت را تکذیب کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در خصوص ساماندهی شرکت‌های زیرمجموعه هیات امنای صرفه‌جویی ارزی با پسوند آواسلامت، لازم به توضیح است از ابتدای سال ۹۸ فرآیند انحلال شرکت‌های عمران‌آواسلامت، آوای هنرسلامت، آوای فناوری اطلاعات سلامت، تامین آواسلامت آغاز گردید.

برای هر ۴ شرکت یاد شده مدیر تصفیه تعیین و تصفیه کامل سه شرکت اول انجام گردیده است. در این خصوص برخی کارهای باقیمانده به ویژه در حوزه شرکت عمران آوا سلامت در زمینه ساخت چندین بیمارستان دولتی در تهران و سایر استان‌ها در همان دوره تصفیه با حداقل نیروها (حداکثر ۴ نفر) با توجه به سطح اهمیت آن به انجام رسید و صرفاً رسیدگی و تعیین تکلیف برخی مطالبات دولتی باقیمانده است.

در همین راستا موسسه کارآفرینان آوای سلامت به عنوان یکی از موسسات غیرانتفاعی که صرفاً در حوزه خدمات‌رسانی به قشر خدوم پرستاران فعالیت می‌نماید از زیرمجموعه هلدینگ آواپزشک خارج و با انتقال سهام آن به هیات امنای ارزی، مستقیماً توسط هیات امنا اداره می‌شود.

از دیگر شرکت‌هایی که در ذیل مجموعه آواپزشک فعالیت می‌نمود، شرکت‌های بیمارستانی محب سلامت حضرت فاطمه (س) و محب سلامت کاشان بوده که انتقال تمام شرکت‌های فوق از مجموعه آواپزشک نهایی شده و بر این اساس در حوزه آواپزشک صرفاً بخش تولیدی و صنعتی مشغول فعالیت است که قدمت آن به سال ۱۳۷۲ باز می‌گردد و در زمینه تولید سرسوزن پزشکی و دندانپزشکی، تیوپ‌های خون‌گیری، ماسک و...، در کشور تولیدکننده برتر است که اخیراً فعالیت‌های شرکت تولیدی پادیاب‌طب در زمینه تولید کیت ‌های آزمایشگاهی نیز به آن اضافه شده است. مضافا اینکه شرکت مذکور در بحران کرونا در تامین اقلام ضروری مورد نیاز کادر درمانی و عموم، به عنوان یکی از بازوهای هیات امنا و وزارت بهداشت نقش به سزایی ایفاء نموده است.

بنابراین ملاحظه می‌شود، نه تنها هیچگونه رقابت یا رانتی برای شرکت‌های موضوع خبر وجود ندارد، بلکه اهتمام بسیار زیادی در جهت شفاف‌سازی و از بین رفتن تصدی دولتی و عمومی در آنها به کار رفته است. مضافاً اینکه در همان زمان فعالیت، نیز از هر گونه شائبه‌های اینچنینی پرهیز شده است.

در خصوص جایگزینی شرکت سلامت الکترونیک مبین ایرانیان به جای شرکت آوای فناوری اطلاعات سلامت نیز در طرح سامانه غذا و دارو ذکر نکاتی ضروری است.

شرکت مبین شرکتی بوده که با مشارکت یکی از  نهادها از سال ۹۵ تشکیل شده و شرکت جدیدی نیست و جایگزین هم نشده و تنها به خاطر از بین رفتن شرکت آوای فناوری قسمتی از وظایف آن به یک شرکت قدیمی غیر از مجموعه آواسلامت محول شده است.

شرکت آوای فناوری اطلاعات سلامت در حال حاضر فاقد هیات مدیره بوده و مدیر تصفیه در حال انجام آخرین مراحل تصفیه شرکت می باشد.

کد خبر 4962082

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =