آغاز همکاری مشترک میان انجمن پوشاک مدارس ایران و یونسکو

همکاری مشترک میان انجمن فرهنگی و هنری طراحان و تولیدکنندگان پوشاک مدارس ایران وکرسی یونسکو در آموزش‌های محیط‌زیست باهدف تعامل هر چه بیشتر در راستای تحقق اهداف علمی و آموزشی انجمن آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر، نخستین جلسه همکاری مشترک میان انجمن فرهنگی و هنری طراحان و تولیدکنندگان پوشاک مدارس ایران و کرسی یونسکو در آموزش‌های محیط‌زیست با حضور حمید یوسفی مدیرعامل انجمن، سیدمحمد شبیری رئیس کرسی یونسکو در آموزش‌های محیط‌زیست و نمایندگانی از کارگروه ایمنی و سلامت انجمن و کارگروه‌های مسئولیت اجتماعی و مدیریت پسماند کرسی یونسکو برگزار شد.

در این نشست، ضمن معرفی اهداف و برنامه‌های هر دو مجموعه، بر لزوم توجه هر چه بیشتر به روند توسعه آموزش همسو با مبانی علمی در راستای ترویج موضوعات فرهنگی و اجتماعی تأکید شد و بر این اساس مقرر شد زیرساخت‌های علمی لازم به منظور تحقق اهداف مندرج در آئین نامه انجمن فرهنگی و هنری طراحان و تولیدکنندگان پوشاک مدارس ایران با همکاری کرسی یونسکو در آموزش‌های محیط‌زیست فراهم شود.

نمایندگان انجمن فرهنگی و هنری طراحان و تولیدکنندگان پوشاک مدارس ایران با اشاره بر لزوم اجرای طرح ساماندهی لباس فرم دانش آموزان، بر لزوم تحقق تمامی مؤلفه‌های ایمنی و سلامت همچون موضوعات روانشناختی، تأثیر لباس بر سلامت جسم و روان دانش‌آموزان و همچنین ایجاد استانداردهای علمی در زمینه طراحی، دوخت و الگوسازی لباس مدارس تأکید کردند.

نمایندگان کرسی یونسکو نیز بر لزوم همراهی جامعه دانشگاهی در راستای گردآوری منابع و مطالب مؤثر و ایجاد زیرساخت‌های آموزشی به منظور تحقق اهداف انجمن، تأکید و اعلام آمادگی کردند با تکیه‌بر توان علمی و آموزشی یونسکو، خوراک مناسب پژوهشی به‌منظور تداوم فعالیت‌های انجمن در مسیر آموزش پایدار و مبتنی بر مؤلفه‌های علمی و کاربردی استاندارد را ایجاد و در اختیار انجمن قرار دهد.

کد خبر 4971732

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 5 =