اقتدار ناجا منجر به مهار مجرمان و پیشگیری از وقوع جرم می شود

رئیس دفتر نظامی فرمانده معظم کل قوا گفت: اقتدار نیروی انتظامی به لطف الهی منجر به مهار مجرمان و پیشگیری از وقوع جرم در بسیاری از موارد شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار محمد شیرازی، در جمع فرماندهان، معاونان و رؤسای پلیس‌های تخصصی نیروی انتظامی در ستاد ناجا ضمن ابلاغ سلام و قدردانی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) به فرمانده نیروی انتظامی و فرماندهان، کارکنان و خانواده‌های این نیروی تلاشگر اظهار داشت: امنیت کشور مرهون آمادگی و بیداری کارکنان خدوم نیروی انتظامی است.

رئیس دفتر نظامی فرمانده معظم کل قوا در ادامه با اشاره به فرمایش حضرت آقا در خصوص این که اگر بتوانید به سلامت تا آخر کارتان را انجام دهید اجرش بیشتر از شهادت است، گفت: مانند شهید صیادشیرازی که خداوند او را زنده نگه داشت و زمانی به شهادت رسید که اثربخشی آن دوچندان شد.

وی افزود: این لطف خداوند است که شهادت مجاهدان راه خدا در مقطعی روی می‌دهد که اثرگذاری جاودانه ای دارند و ما بایستی از این شرایط بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) راه خودمان را ادامه دهیم تا ان شاء الله به سلامت به سرمنزل مقصود برسیم و این راه، نزدیک است.

سردار شیرازی با اشاره به شرایط کنونی آمریکا گفت: خداوند وضعیتی را در این کشور پیش آورد که امروز خود مردم آمریکا به صحنه آمده اند و این نتیجه حمایت الهی است.

این مقام مسئول تأکید کرد: در انجام وظایف و امور چون درگیر کار اجرا هستیم بایستی همواره به خود تذکر دهیم تکلیفمان چیست و رضایت حضرت آقا و دلشاد شدن ایشان در چیست.

وی با بیان این که نگاه تحولی به عملکردها و اطلاع از وضعیت تهدیدهای دشمن به عنوان کلیدهای اصلی می‌تواند در به ثمر رسیدن مأموریت‌ها و رشد تصاعدی حرکت‌های رو به جلو نقش اساسی داشته باشد، گفت: نیروی انتظامی بحمدالله پیشاپیش همه نیروها در ایجاد و توسعه امنیت پایدار اهتمامی جدی داشته و همواره آرامش مردم را نصب العین خود قرار داده است.

سردار شیرازی با تأکید بر این که مردم متدین ما قدردان تلاش‌های بی وقفه نیروی انتظامی هستند، بیان داشت: این موضوع ظرفیت بزرگی است که باید از آن استفاده بهینه ای در جلب مشارکت عمومی برای امنیت آفرینی بیشتر شود.

وی با بیان این که هر جا نیروی انتظامی وارد صحنه شده توانسته کار را به خوبی پیش برد، افزود: اقتدار نیروی انتظامی به لطف الهی منجر به مهار مجرمان و پیشگیری از وقوع جرم در بسیاری از موارد شده است.

سردار شیرازی با اشاره به این که وجود یک افسر پلیس در منظر عمومی باعث می‌شود که جزئی‌ترین رفتار وی تحت رصد و قضاوت باشد، گفت: بحمدالله نیروهای انتظامی خدمتگزار به نحوی شایسته، آموزش دیده اند که رفتارشان باعث افتخار و سربلندی نظام و سازمانی است که در آن خدمت می‌کنند.

وی ادامه داد: هرچه امور توسط افراد متخصص و دارای دانش بروز انجام شود قطعاً نتیجه حاصله مطلوب‌تر و به اهداف تعیین شده نزدیک تر خواهد بود.

این مقام مسئول با اشاره به بخشی از فرمایشات حضرت آقا گفت: ایشان نیروی انتظامی را به‌عنوان یک نهاد خدمتگزار مطرح کردند که اصلی‌ترین وظیفه و رسالتش تأمین امنیت و مقابله با ناامنی است. این تعبیر حضرت آقا بسیار زیباست که نیروی انتظامی را هم نهاد و هم خدمتگزار مطرح کردند.

وی با بیان این که هوشمندسازی پلیس از جمله اقدامات در خور توجه است، گفت: تمام تلاش نیروی انتظامی معطوف به این است که نحوه ارائه خدمات به مردم در سریع‌ترین زمان ممکن و با حضور حداقلی به مراکز انتظامی صورت گیرد تا حدی که با یک تلفن هوشمند امور خود را به سرانجام برسانند.

سردار شیرازی تصریح کرد: پیش بینی‌ها و اقدام پیش دستانه پلیس باید به نحوی باشد که کسی جرأت نکند به امنیت، آرامش و آسایش مردم خدشه وارد کند.

وی با بیان این که رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند نیروی انتظامی «یکی از مصادیق نصرت اسلام و نصرت دین» است، اظهار داشت: کارکنان نیروی انتظامی به لباسی که می‌پوشند و در سنگری که جز خدمت به مردم نیست، افتخار می‌کنند که این توفیقی الهی است.

این مقام مسئول داشتن ویژگی صبر و تأمل را در حضرت آقا به عنوان الگویی قابل استفاده در هر شرایط عنوان کرد و گفت: با صبر و بردباری در تصمیم گیری ها می‌توان بهترین گزینه را انتخاب و بهترین تصمیم را اتخاد کرد.

سردار شیرازی با بیان این که سرباز جایگاه ویژه ای در نیروهای مسلح دارد، افزود: حضرت آقا معتقدند سرباز ظرفیت ویژه است که در اختیارمان است و باید از تمام توانمندی‌های این جوانان عزیز به نحو شایسته استفاده شود.

وی در پایان از تمام تلاش‌های شبانه روزی فرمانده ناجا و کارکنان این نیرو در راستای حفظ و تأمین امنیت و نظم در جامعه تقدیر و تشکر کرد و آرزوی موفقیت دو چندان را برای کارکنان این مجموعه در اجرای مأموریت‌ها و وظایف محوله داشت.

کد خبر 5017166

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 1 =