ارائه ۱.۷ میلیون نفر ساعت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در لرستان

خرم‌آباد- مدیرکل فنی و حرفه‌ای لرستان از ارائه یک میلیون و ۷۲۸ هزار نفر ساعت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در این استان طی شش ماهه ابتدایی امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا آذرخش امروز دوشنبه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در شش ماهه ابتدایی امسال یک میلیون و ۷۲۸ هزار و ۸۶۷ نفر ساعت آموزش‌های فنی حرفه‌ای در استان ارائه شده است.

وی با بیان اینکه فنی حرفه‌ای در رشته‌های مختلف آموزش‌هایی را به متقاضیان ارائه می‌دهد که هدف اصلی مهارت آموزی برای تسهیل در ایجاد کسب و کار است، افزود: ۷۹ هزار و ۴۹۳ نفر ساعت در پادگان‌ها و علاوه بر این ۶۳ هزار و ۵۵۶ نفر ساعت هم از سربازان وظیفه در محیط واقعی کار آموزش‌های لازم را دیده‌اند.

مدیر کل آموزش فنی حرفه‌ای لرستان، گفت: ۱۲۹ هزار و ۴۶۰ نفر ساعت در زندان‌ها، ۸ هزار و ۴۳۷ نفر ساعت در مرکز درمان اجباری معتادین بهبود یافته و ۱۳ هزار و ۶۶۱ نفر ساعت هم در مراکز درمانی تحت پوشش بهزیستی آموزش‌هایی را فرا گرفته‌اند تا بتوانند جذب بازار کار شوند.

آذرخش، عنوان کرد: همچنین ۵۸ هزار و ۴۱۵ نفر ساعت در سکونت گاه غیر رسمی، ۸۷۵ هزار و ۸۳۷ نفر ساعت در کارگاه ثابت شهری، ۱۸۶ هزار و ۴۲۷ نفر ساعت در کارگاه‌های روستایی آموزش‌های مختلف فنی حرفه‌ای را دریافت کرده‌اند.

وی، گفت: در کارگاه سیار شهری ۶۸ هزار و ۵۹۹ نفر ساعت، در کارگاه صنایع و اصناف دو هزار و ۸۱۰ نفر ساعت، کارگاه صنایع ضمن کار ۶ هزار و ۵۴۰ نفر ساعت آموزش فرا گرفته‌اند.

مدیر کل آموزش فنی حرفه‌ای لرستان، اظهار داشت: ۴ هزار و ۶۴۰ نفر ساعت در کارگاه عشایری، ۲۲۰ هزار و ۶۱۵ نفر ساعت در کارگاه مهارت آموزی در محیط واقعی کار و ۱۰ هزار و ۳۷۴ نفر ساعت هم در مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی دانشگاه‌ها خدمات را دریافت کردند.

کد خبر 5035532

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 5 =