‌پیشنهاد بررسی اصلاح قانون ساماندهی وحمایت از تولید مسکن در دولت

وزارت راه وشهرسازی به منظور تسریع فرآیند اجرای برنامه‌های تولید مسکن، پیشنهاد اصلاح آئین نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن را به هیئت دولت ارائه نموده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، مطابق قانون اساسی، دولت مکلف است مسکن مورد نیاز اقشار کم‌درآمد جامعه را تأمین کند. بر اساس این تکلیف قانونی، قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن در سال ۱۳۸۷ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید.

مطابق ماده (۱) این قانون، به منظور تأمین مسکن و سهولت دسترسی فاقدان مسکن به ویژه گروه‌های کم‌درآمد به خانه مناسب، ارتقای کیفی و کمّی مسکن تولیدی کشور، حمایت ازسرمایه‌گذاری در امر تولید مسکن با استفاده از فناوری‌های نوین و تولید صنعتی مسکن، بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده شهری و سکونتگاه‌های غیررسمی و مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی موجود، دولت موظف است نسبت به سیاست گذاری و انجام اقدامات لازم درخصوص افزایش ظرفیت سرمایه‌گذاری در بخش تولید و عرضه مسکن اقدام کند.

در همین راستا آئین نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن در سال ۱۳۸۸ به تصویب رسید. در حال حاضر نیز در ادامه این سیاست‌ها، وزارت راه وشهرسازی برنامه‌های متنوعی را در حوزه تولید مسکن در دستورکار دارد که تسریع در اجرای آنها نیازمند اصلاح برخی مقررات موجود است.

بر همین اساس، این وزارت با لحاظ نمودن تجربیات اجرای طرح‌ها و برنامه‌های مسکن و آسیب شناسی انجام شده و با هدف تحقق کامل اهداف آئین نامه اجرایی فوق، پیش نویس اصلاح برخی مواد این آئین نامه را تدوین و به هیئت دولت ارائه نموده است.

کد خبر 5039081

برچسب‌ها

شهر خبر

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =