استفاده از رنگ کم هزینه‌ترین کار برای عوض کردن روحیه مردم شهر است

شهردار تهران گفت: شهر تهران رنگ خاکستری را به ذهن متبادر می‌کند در حالی که استفاده از رنگ کم هزینه‌ترین کار برای عوض کردن روحیه مردم شهر است.

به گزارش خبرگزاری مهر، پیروز حناچی، شهردار تهران در حاشیه بازدید از کوچه رنگی محله دستغیب منطقه ۹ شهرداری تهران گفت: شهر تهران رنگ خاکستری را به ذهن متبادر می‌کند در حالی که استفاده از رنگ کم هزینه‌ترین کار برای عوض کردن روحیه مردم شهر است مخصوصاً که اهالی محل هم مشارکت کنند. در دنیا بدترین نقاط شهر را با استفاده از رنگ به محل بازدید و جاذبه توریستی تبدیل کرده‌اند.

او افزود: خدا زیباست و زیبایی را دوست دارد و مردم همه رنگ و زیبایی را دوست دارند و با این روش می‌توان شهر را قابل تحمل کرد.

حناچی به پروژه کوچه رنگی محله دستغیب اشاره کرد و گفت: این پروژه در این محله به صورت آزمایشی اجرا شده و اصل این کار این است که شهروندان خودشان انجام دهند و شهرداری تسهیل کننده باشد.

او ادامه داد: شهر می‌تواند به رنگ‌های مختلفی در بیاید و با رنگ زیباتر شود ما می‌توانیم با رعایت اصول زیبایی شناسی و ترکیب رنگ‌ها قدری شرایط سخت زندگی شهری را تلطیف کنیم. این یک پروژه آزمایشی است و مهم این است که با مشارکت اهالی و بچه‌های محل اتفاق افتاده است.

حناچی گفت: خیلی از مناطق شهر را که اهالی آن احساس می‌کنند فراموش شده‌اند و محیط زندگیشان آزار دهنده است می‌توان با استفاده از رنگ‌های مختلف تلطیف کرد. این روش کم هزینه و پر بازده است.

کد خبر 5064914

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 4 =