ضرورت تعریف جایگاه نیروهای جهادی در بیمارستان ها

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، بر ضرورت تعریف جایگاه نیروهای جهادی در بیمارستان ها برای جلوگیری از همپوشانی در مقابله با کرونا تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا زالی، در دیدار با اعضای قرارگاه جهادگران سلامت نرجس خاتون (س)، با اشاره به تکثیر مدل ارائه خدمات این قرارگاه در برخی استان‌ها، گفت: بر اساس گزارش‌هایی که تاکنون ارائه شده، به نظر می‌رسد این قرارگاه به یک الگوی موفق جهادی در عرصه ارائه خدمات مردمی دست یافته است.

وی با اشاره به اهمیت مستندسازی فعالیت‌های قرارگاه نرجس خاتون (س)، اظهار داشت: بخشی از مستندسازی شما باید در زمینه شکل گیری، ماهیت، هویت و شانیت این قرارگاه جهادی باشد.

زالی، نحوه حضور نیروهای این قرارگاه در بیمارستان‌ها را هدفمند دانست و افزود: گروه نرجس خاتون (س) در هر زمان که بیمارستان‌ها در معرض خطر باشند، حضوری کارا و اثربخش دارند و متناسب با شرایط بیمارستان خدمات ارائه می‌دهند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، اظهار کرد: به یک هویت و جایگاه تعریف شده در بیمارستان‌ها برای قرارگاه نرجس خاتون (س) نیاز است تا از همپوشانی اجتناب و تولیت در بیمارستان حاصل شود. نحوه کار با کادر درمان و مردم، نحوه ارائه خدمات و نحوه برنامه ریزی لجستیکی از جمله مواردی است که باید مشخص باشد تا اثربخش شود.

وی با اشاره به اعزام بالغ بر ۸۰۰ نیروی جهادی به بیمارستان‌ها در دور سوم فعالیت این قرارگاه، عنوان کرد: افزایش نیروها نشان از عملکرد مطلوب بسط تشکیلاتی قرارگاه نرجس خاتون (س) دارد. همچنین پیش بینی می‌شود اقدامات نسبت به دور اول، هدفمندتر و سیستماتیک تر انجام شود.

زالی، تنوع خدمات در سه دوره فعالیت قرارگاه را مناسب خواند و افزود: با همکاری ستاد و قرارگاه، امکان تدوین برنامه‌ای برای تکثیر، مدلسازی و بازنشر تجربیات وجود دارد تا اقدام مشترک فرهنگی در این زمینه حاصل شود.

وی در پایان با بیان بی همتا بودن مدل ارائه خدمات توسط قرارگاه نرجس خاتون (س) در دنیا، تصریح کرد: باید امکان بهره وری مطلوب از نیروهای جهادی فراهم شود تا شاهد افزایش کیفیت ارائه خدمات باشیم.

کد خبر 5091227

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha