۱۳ دی ۱۳۹۹، ۱۷:۴۹

مسئول کنگره بزرگداشت شهدای شمال‌غرب کشور:

حاج قاسم دشمن‌شناس و مؤسس بسیج جهانی اسلام بود

حاج قاسم دشمن‌شناس و مؤسس بسیج جهانی اسلام بود

اردبیل - مسئول کنگره بزرگداشت شهدای شمال‌غرب کشور گفت: شهید سردار حاج قاسم سلیمانی رصد و پایش لحظه ای دشمنان را به دقت انجام می‌داد و دشمن‌شناس و جریان‌شناس واقعی بود.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار غلام عسکر کریمیان ظهر شنبه در مراسم اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی که در حسینیه ثارالله سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: بعد از گذشت یک‌سال از شهادت سردار دل‌ها باید فرهیختگان جامعه، صاحبان تریبون و منبر شاخصه‌های حاج قاسم سلیمانی را شناسایی، بازخوانی و تبدیل به جریان می‌کردند.

وی دومین نشان بعد از نشان شهادت را مکتب بودن راه شهید سلیمانی از سوی مقام معظم رهبری عنوان کرد و گفت: مکتب شهید سلیمانی از آموزه‌های دینی و عاشورایی الهام گرفته و به همین دلیل زوال ناپذیر بوده و در تاریخ ماندگار خواهد شد.

مسئول کنگره بزرگداشت شهدای شمال‌غرب کشور سردار سلیمانی را شاگرد مکتب اسلام، انقلاب و امام خمینی (ره) و پرورش‌یافته این مکتب عنوان کرد و افزود: این شهید بزرگوار با الهام از این مکاتب و اطلاعت بی چون و چرا از ولایت فقیه دشمنان بزرگ را سرگردان و مأیوس کرده است.

سردار کریمیان با بیان اینکه قرآن کریم، احادیث و روایات تعیین‌کننده نقشه راه و مسیر حرکت شهید سلیمانی است، اظهار کرد: خودمحوری در مکتب سردار سلیمانی ممنوع بود، چراکه قرآن کریم و اهل بیت (ع) محور حرکت در مسیر ولایت را برای حاج قاسم سلیمانی تبیین کرده بودند.

فرمانده سابق سپاه عاشورا سردار سلیمانی را پرورش یافته میدان‌های سخت عنوان کرد و گفت: فردی که از یک ده و شهرستان دورافتاده کرمان به مقامی می‌رسد که اگر کدخدایان دنیا بخواهند خود را تعریف کنند می‌گویند که در مقابل قاسم سلیمانی ایستادیم، پس خداوند می‌تواند کسی را آن‌قدر عزت و جلال ببخشد که دشمنان از وجودش به لرزه بیافتند.

وی پیروزی در جهاد اصغر و اکبر را از شاخصه‌های سردار سلیمانی دانست و گفت: سردار سلیمانی در جهاد اصغر و در جهاد اکبر شرکت داشت و جهاد اکبر را به معنای واقعی عملیاتی کرد؛ ناله‌ها و راز و نیازهای شبانه پای سجاده ایشان و نعره‌های روزانه و خشمگین ایشان برای دشمنان غیرقابل تحمل بود.

شهید سلیمانی محدود به ایران نیست

مسئول کنگره بزرگداشت شهدای شمال‌غرب کشور حاج قاسم را بنده خالص خداوند و سرباز مخلص ولایت عنوان کرد و افزود: محبت سردار سلیمانی محدود به سرزمین ایران نیست، بلکه در جای‌جای جهان محبت این سردار وجود دارد که بعد از شهادت سردار دل‌ها، ملت‌های مظلوم جهان اشک ماتم ریختند و نشان دادند که سلیمانی محدود به ایران نیست.

سردار کریمیان پارسایی و تقوای الهی و نیز خداترس بودن سردار سلیمانی را معیار ارزشیابی این مرد بزرگ دانست و افزود: شهید سلیمانی مرد عمل و تلاش‌گر بود و صرفاً حرف نمی‌زند و در تمامی میادین جهاد و شهادت عملاً الگودهی کرده و همیشه در صف اول بوده و نمی‌گفت بروید.

وی ادامه داد: سرباز ولایت بودن شاخصه دیگر سردار سلیمانی است، کسی که مسیر حرکت خود را از قرآن گرفته و کوچک‌ترین حرکت و اقدامات خود را از فرمانده کل قوا و رهبر معظم انقلاب اسلامی کسب تکلیف می‌کند یعنی ولایت‌مدار محض است.

جانشین اسبق سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل خاطرنشان کرد: باید به خاطر عبرت گرفتن از مکتب سلیمانی و ادامه راه ایشان آن را بازخوانی کنیم، چراکه در چنین شرایطی می‌توانیم بگوییم قاسم سلیمانی را دوست داریم و می‌توان گفت اصلی‌ترین روش ارادت به ایشان ادامه دادن مسیر شهید سلیمانی و پیروی از مکتب سلیمانی است.

مسئول کنگره بزرگداشت شهدای شمال‌غرب کشور مردم‌داری، مردم یاری، مردم‌نوازی و مردم‌بانی را از شاخصه‌های دیگر سردار سلیمانی دانست و گفت: در حوادث گوناگون و مشکلات مردم همچون سیل خوزستان نشان داد که با بسیج همه امکانات موجود چطور مردم‌داری و مردم یاری کرد، ایشان معتقد بود که در روزهای سخت باید در کنار مردم بود.

سردار کریمیان عمل به تکریم مردم و تکریم ارباب رجوع را از شاخصه‌های بارز شهید سلیمانی عنوان کرد و افزود: تکریم ارباب رجوع با نوشتن تابلو و نصب آن در سالن دستگاه‌های اجرایی نیست، بلکه به حقیقت باید در خدمت مردم بود و تکریم مردم کرد.

شهید سلیمانی پیش‌برنده و پیش‌رونده بود

این آزاده دوران دفاع مقدس حاج قاسم را مردم‌بان و حافظ دین، شرف و ناموس مردم معرفی کرد و گفت: سردار سلیمانی ۴۰ کیلومتری خط صفر مرزی کشورمان را به دشمنان یادآور شده بود و فرموده بود که اگر بخواهند از این فاصله به کشور نزدیک شوند مادرانشان را به عزا می‌نشاند.

مسئول کنگره بزرگداشت شهدای شمال‌غرب کشور اظهار کرد: شهید سلیمانی موتور محرکه و پیش‌برنده و پیش‌رونده بود به این معنی که خود شخصاً جریان‌سازی می‌کرد نه اینکه در یک جریان سیاسی یا غیرسیاسی غرق شود.

وی سردار سلیمانی را به‌عنوان مجاهد تمام‌عیار جبهه مقاومت که چهره پهلوانی و زور بازو داشت معرفی کرد و گفت: زور بازو نه برای مظلومان، بلکه برای گردن‌کشان و مستکبرین جهان و یزیدیان زمان داشت و به‌دنبال منافع شخصی و حتی منافع گروهی نبود و فقط منفعت انقلاب، مردم، نظام و ولایت فقیه را بر سر داشت و معتقد بود چپ و راست، اصول‌گرا و اصلاح‌طلب باید در کنار تمام اختلافات و سلیقه‌ها در خدمت مردم باشند.

سردار کریمیان ساده‌زیستی و دوری از تجمل‌گرایی را از دیگر شاخصه‌ها بارز شهید سلیمانی عنوان کرد و افزود: ایشان همانند مردم عادی زندگی کرده و در داخل بدنه مردم فقط یک فرمانده نظامی نه، بلکه تئوریسین، میدان‌دار و نیز سیاست‌مدار تمام‌عیار بود و به همین دلیل می‌توان او را جریان‌شناس و دشمن‌شناس واقعی دانست.

آسیب‌های فرهنگی تهدیداتش از تهدیدات نظامی بیشتر است

جانشین اسبق سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل با بیان اینکه رصد و پایش لحظه‌ای دشمنان از کارهای روزانه و لحظه به لحظه سردار سلیمانی بود تصریح کرد: حاج قاسم در تمامی عرصه‌های امنیتی، دفاعی، نظامی، فرهنگی و جنگ نرم نقش‌آفرینی کرده و فرد فرهنگی و اجتماعی بود از این‌رو آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی فرهنگی را خوب می‌شناخت و معتقد بود که آسیب‌های فرهنگی تهدیداتش از تهدیدات نظامی بیشتر است.

مسئول کنگره بزرگداشت شهدای شمال‌غرب کشور خاطرنشان کرد: مگر می‌شود فرمانده و مسئول بود و از آسیب‌های اجتماعی و از زندگی و معیشت مردم خبر نداشت؟ شهید سلیمانی معتقد بود در دفاع از انقلاب اسلامی فقط عرصه نظامی وجود ندارد، بلکه باید با درک درست از شرایط زندگی مردم جانمان را فدای این مردم کنیم، چراکه این مردم چهار دهه پای انقلاب اسلامی ایستاده‌اند که عزت و شرف برای ملت ایران و خجالت‌زدگی و شکست برای دشمنان تا بن دندان مسلح برای به زانو در آوردن ایران حاصل دیدگاه و مکتب سلیمانی است.

وی اعتقاد راسخ سردار سلیمانی و امید به نصرت الهی و رهنمودهای مقام معظم رهبری را یادآور شد و افزود: با توکل، تلاش، اخلاص، برنامه‌ریزی، اشراف کامل و خلوص نیت می‌توان به مردم خدمتگزاری کرد، چراکه این همان رمز جاودانگی خدمت حاج قاسم در بین مردم است.

سردار کریمیان شهید سلیمانی را رقیب بزرگی برای قوی‌ترین دشمنان اعلام کرد و گفت: شهید سلیمانی به دست همین دشمنان نیز به شهادت رسید که طبق وعده ولی امر مسلمین جهان در زمان و مکان مناسب انتقام سخت می‌گیریم، چراکه این خواست ملت‌های آزادی‌خواه جهان است.

شهید سلیمانی مؤسس بسیج جهانی اسلام است

مسئول کنگره بزرگداشت شهدای شمال‌غرب کشور شهید سلیمانی را مؤسس بسیج جهانی اسلام عنوان کرد و گفت: با مدیریت حاج قاسم ملت‌های جهان با تمام زبان‌ها، رنگ‌ها و فرهنگ‌ها در کنار همدیگر و زیر بیرق حضرت عباس (ع) و حضرت زینب کبری (س) در کنار هم و تحت فرماندهی حاج قاسم با آمریکا جنگیدند و با این اقدام آرزوی دیرینه حضرت امام خمینی (ره) که تشکیل بسیج جهانی اسلام بود را عملی کرد و می‌توان ایشان را مؤسس میدانی بسیج جهانی اسلام دانست.

وی با بیان اینکه سلیمانی پایان یک راه نیست، بلکه آغاز یک راه است، اظهار کرد: مکتب خانه شهید سلیمانی تازه شروع به کار کرده است که باید نسل‌های جوان و آتیه‌سازان آینده را در این مکتب‌خانه ثبت‌نام کرده و شاخص‌های مکتب سلیمانی را گفتمان‌سازی کنیم و به معنای واقعی باید همه ملت ایران درس‌آموز این مکتب‌خانه باشند.

نباید از قطار انقلاب جا بمانیم که ضرر خواهیم کرد

فرمانده سابق سپاه عاشورا در بخش پایانی سخنان خود به فداکاری‌های و از جان گذشتگی‌های شهدای دفاع مقدس، شهدای عرصه‌های علمی و مدافعین حرم که حسینی عمل کردند اشاره کرد و افزود: ما نیز به‌عنوان جاماندگان از کاروان شهادت وظیفه داریم زینبی عمل کنیم، چراکه اگر پیام‌رسان خون شهدا نباشیم قطعاً مشکل خواهیم داشت و نمی‌توانیم پاسخ‌گوی آنان در قیامت باشیم.

سردار کریمیان با بیان اینکه محرومین و مستضعفین جهان چشم به این انقلاب دوخته‌اند، ادامه داد: باید ما منت بکشیم تا از قطار انقلاب جا نمانیم، چراکه کسانی از قطار انقلاب پیاده شده‌اند، ضرر کرده‌اند.

مسئول کنگره بزرگداشت شهدای شمال‌غرب کشور تشکیل انقلاب اسلامی، نظام اسلامی، دولت اسلامی و جامعه اسلامی را مقدمه‌ای برای تشکیل تمدن اسلامی عنوان کرد و افزود: شعار انقلاب اسلامی شعار جهانی است که الان در حال طی کردن فرآیند تشکیل تمدن اسلامی هستیم و باید با حدود الهی حرکت کنیم و بهترین حدود شناس مقام معظم رهبری است که آن را باید بدون قید و شرط و به‌صورت تمام‌عیار اطاعت کرده و به وصیت‌نامه شهدا و حاج قاسم سلیمانی عمل جامه عمل بپوشانیم.

به گزارش خبرنگار مهر، مداحی و شعرخوانی در وصف حاج قاسم سلیمانی از دیگر بخش‌های این برنامه بود.

کد خبر 5110998

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha