بهبود معیشت صیادان دغدغه سازمان شیلات است

انزلی- رئیس سازمان شیلات معیشت صیادان را مهمترین دغدغه این سازمان عنوان کرد و گفت: گیلان بزرگ‌ ترین منابع تکثیر و پرورش ماهی را در سطح کشور دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، نبی الله خون میرزایی پیش از ظهر چهارشنبه در بازدید از تعاونی صید پره در بندرانزلی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: آینده فعالیت‌های شیلاتی در گیلان با توجه به تنوع آن در این استان درخشان است.

وی با اشاره به اینکه گیلان با توجه به قدمت صیادی در بسیاری از فعالیت‌های این بخش در کشور پیشتاز است، افزود: گیلان در فعالیت‌های نوآورانه در کشور ممتاز بوده و در پشتیبانی از فعالیت‌های شیلاتی و تأمین نیاز ماهی، بچه ماهی و خوراک ماهی پشتیبان کشور است.

خون میرزایی تنها نگرانی شیلات را معیشت و آینده جامعه صیادی عنوان و تاکید کرد: عواملی نظیر کاهش ذخایر ماهی به دلیل صید غیر مجاز، آلودگی منابع آبی و کاهش ذخایر و افزایش آلودگی‌ها معیشت صیادان را به خطر انداخت است.

وی با اشاره به ضرورت تلفیق فعالیت‌های شیلاتی با گردشگری، تصریح کرد: با توجه به اینکه شیلات جامعه صیادی را جامعه‌ای موفق و آشنا و مسلط به دریا می‌داند می‌توان با تلفیق فعالیت‌های شیلاتی با گردشگری در تعاونی‌های صید پره، علاوه بر ایجاد ظرفیت جذب گردشگر معیشت جامعه صیادی نیز بهبود یافته و دغدغه شیلات نیز رفع شود.

خون میرزایی با بیان اینکه گیلان بزرگترین منابع تکثیر و پرورش ماهی در کشور را دارد، گفت: یکی از مهمترین فعالیت‌های شیلات کشور تکثیر و بازسازی ذخایر ماهیان در استان‌های شمالی بوده و افزایش و توسعه این فعالیت در دستور کار سازمان شیلات قرار دارد.

وی با تأکید بر اینکه باید با هم افزایی هرچه بیشتر امکانات و منابع بهتری در اختیار جامعه صیادان قرار داده شود، ادامه داد: در این راستا شیلات آمادگی هرگونه حمایت برای بهبود وضعیت معیشت صیادان را دارد چرا که اگر جمعیت صیادی صرفاً به کار صید مشغول باشند آینده روشنی برای معیشت جامعه صیادی وجود نخواهد داشت.

کد خبر 5138155

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =