تأمین سالن از مشکلات ورزش جودو در خوزستان است

اهواز- رئیس هیئت جودو و دفاع شخصی خوزستان گفت: در سطح این استان با مشکل تأمین سالن مواجه هستیم چون فضای فیزیکی متناسب با حجم ورودی‌ها و درخواست‌های جامعه جودو نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، حبیب الله فضل الله پور عصر امروز پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه، به تشریح مجموعه اقدامات هیئت جودو در استان پرداخت و اظهار کرد: در بحث تأمین سالن چه در سطح استان و چه در سطح مرکز استان با مشکل مواجه هستیم چون فضای فیزیکی ما متناسب با حجم ورودی‌ها و درخواست‌های جامعه جودو نیست.

وی با بیان اینکه جودو ورزش گران‌قیمت است، افزود: ایجاد زیرساخت‌های ورزش جودو به دلیل گران‌قیمت بودن آن هزینه‌بر است و یک جودوکار برای فعالیت در این رشته باید هزینه‌های بسیاری را متقبل شود.

رئیس هیئت جودو و دفاع شخصی خوزستان تصریح کرد: انتظار می‌رود که مجموعه سازمان جامع ورزش کشور در راستای تأمین زیرساخت‌های این رشته ورزشی در استان همکاری لازم را داشته باشند.

فضل الله پور عنوان کرد: برنامه‌ریزی برای همکاری دوسویه با مجموعه‌های سپاه، نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌هایی که متناظر با ورزش یوگا هستند، با توجه به ظرفیت‌های زیرساختی آنها و ظرفیت‌های فنی ما انجام شده است تا نیازمندی‌ها به صورت دوطرفه رفع شود.

وی بر آمایش و گسترش ورزش جودو در جامعه تأکید کرد و گفت: جامعه جودو کاهش نیافت بلکه با توجه به محدودیت‌های اقتصادی به صورت فریز شده درآمده است.

رئیس هیئت جودو و دفاع شخصی خوزستان ابراز امیدواری کرد: در سال آینده رهایی از شرایط بیماری کرونا و شرایط ناشی از تحریم ورزش جودو می‌تواند شکوفایی این ورزش و استفاده از ظرفیت‌های آن را ایجاد کند.

فضل الله پور با اشاره به اینکه برنامه‌ای برای افزایش جامعه جودو در سال ۱۴۰۰ تدوین شد، اضافه کرد: این برنامه در اوایل سال جدید عملیاتی خواهد شد به این صورت که یک تیم اقتصادی به منظور تولید ثروت ایجاد می‌شود تا با استفاده از آن ثروت در راستای بالا بردن سطح جودو حرکت کنیم.

وی از رونمایی اقتصادی با عنوان اولین فعالیت اقتصادی در راستای کمک به ورزش جودو خبر داد و افزود: در کمیته استعدادیابی نیز برای سال ۱۴۰۰ برنامه‌ریزی شده است که در حوزه عمومی و در حوزه رسمی آموزشگاهی حضور پیدا کنیم.

رئیس هیئت جودو و دفاع شخصی خوزستان اظهار کرد: طبق ابلاغ رسمی وزارت ورزش به همه هیئت‌های جودو کشور، تمامی فعالیت‌های رزمی در قالب دفاع شخصی در سیطره و تحت نظارت جودوی کشور قرار گرفته است و هرگونه فعالیت خارج از این چهارچوب، طبق مصوبه ابلاغی وزارت ورزش محل قانونی ندارد.

وی در خصوص فعالیت‌های بانوان در رشته ورزشی جودو توضیح داد: از سال ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۳ با رویکردی جدید در راستای گسترش جامعه بانوان جودوکار استان برنامه‌ریزی منظمی خواهیم داشت.

کد خبر 5144736

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =