گلزار شهدای امامزاده محمد (ع) توسط رئیس جمهور رونمایی می‌شود

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران البرز گفت: آئین رونمایی از گلزار شهدای امامزاده محمد (ع) ۲۱ اسفند ماه به صورت ویدئو کنفرانس با حضور ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سلیمان رستمیان با گرامی داشت یاد و خاطر شهدا و ایثارگران و تسلیت سالروز شهادت باب الحوائج امام موسی کاظم علیه‌السلام، با بیان اینکه عزت و اقتدار جمهوری اسلامی در دنیا به برکت خون شهداست گفت: شهدا با بصیرت و ولایت‌پذیری تا آخرین قطره خون خود در مقابل دشمنان نظام و انقلاب ایستادگی و نام خود را تا ابد در تاریخ ماندگار کردند. شهدا امروز الگویی جاودان برای جامعه می‌باشند تا نسل‌های آینده و کنونی کشور با الگو گیری از این قهرمانان ملی ضمن ایستادگی در برابر دشمنان، کشور را در تمامی عرصه‌ها به قله‌های افتخار برسانند و از آرمان‌های انقلاب اسلامی پاسداری کنند.

وی افزود: امروز اگر بخواهیم مانند شهدا عمل کنیم باید انقلابی، مجاهدانه و ایثارگرانه در میدان حاضر بوده، راه شهدا را ادامه دهیم و برای زنده نگه داشتن یاد شهدا و ترویج ارزشهای نظام اسلامی همچون فرهنگ ایثار و شهادت تلاش کنیم اینگونه انقلاب اسلامی تا ابد در برابر خطرات بیمه خواهد بود.

آحاد جامعه به ویژه مسئولین وظیفه سنگینی در قبال شهدا بر عهده دارند

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در ادامه با اشاره به رسالت بزرگ جامعه برای زنده نگه داشتن یاد و خاطر شهدا گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند «گاهی رنج و زحمت زنده نگهداشتن خون شهید، از خود شهادت کمتر نیست»، امروز و در آستانه ۲۲ اسفند روز بزرگداشت شهدا آحاد جامعه به ویژه مسئولین وظیفه سنگینی در قبال شهدا بر عهده دارند. ۲۲ اسفند روز بزرگداشت شهدا تنها یک مناسبت ثبت شده در تقویم نیست بلکه روزی مقدس و بزرگ برای بزرگداشت قهرمانانی ملی و مجاهد فی سبیل الله است که برای امنیت و آرامش ما از خون خود گذشتند. تکریم و تعظیم شهدا و عمل به وصایای آنان، نشانه احساس مسئولیت در قبال خون آنان است. در حقیقت این ما هستیم که نیازمند شهدا هستیم، نه آن‌که شهدا نیازمند ما باشند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در ادامه به برنامه بنیاد البرز برای گرامی داشت ۲۲ اسفند روز بزرگداشت شهدا اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین و محوری‌ترین برنامه امسال آئین رونمایی از گلزار شهدای امام زاده محمد علیه‌السلام است که روز پنج شنبه ۲۱ اسفندمان از ساعت ۱۰ صبح همزمان با عید مبعث با حضور مسئولین لشگری و کشوری و به صورت ویدئو کنفرانس با حضور ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

وی افزود: مراسم اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی، تعویض پرچم گلزارهای شهدا و عطرافشانی و غبار روبی مزار شهدا نیز در سراسر استان برگزار و متمرکز آن بعد از ظهر پنج شنبه ۲۱ اسفند از ساعت ۱۴: ۳۰ با حضور خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و امت شهید پرور با رعایت دستور العمل های بهداشتی در گلزار شهدای امام زاده محمد (ع) برگزار و امت شهید پرور ضمن ادای احترام به مقام والای شهیدان یک بار دیگر با آرمان‌های انقلاب اسلامی تجدید میثاق خواهند کرد.

غرس هزاران اصله نهال در طرح «نهال ایثار» به نیابت از شهدا

مشاور امور ایثارگران استانداری البرز در بخش دیگر با اشاره به کاشت و غرس بیش از هزار اصله نهال در سطح استان گفت: کاشت و غرس بیش از هزار اصله نهال در استان در طرح «نهال ایثار» به یاد شهدا از ابتدای هفته جاری به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری توسط مردم و مسئولین اجرا و تا ۲۲ اسفند روز بزرگداشت شهدا ادامه خواهد داشت.

رستمیان عنوان کرد: بر همین اساس در مراسمی ۱۶ اسفند که با حضور خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و مسئولین در اردوگاه ایثار برگزار شد، بیش از هزار اصله نهال و یک اصله درخت سرو به یاد سردار دل‌ها شهید حاج «قاسم سلیمانی» و شهدای گمنام امام زمان (عج) به طور نمادین کاشته شد.

برگزاری کنگره ملی لشکر فرشتگان تاریخ‌ساز

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در ادامه به برگزاری کنگره ملی «لشگر فرشتگان تاریخ ساز» اشاره کرد و گفت: کنگره ملی لشگر فرشتگان تاریخ ساز صبح امروز ۱۹ اسفندماه با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده و جمعی از مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران و خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران در تالار خلیج‌فارس باغ‌موزه دفاع مقدس و به‌صورت وبیناری در سراسر کشور برگزار شد.

رستمیان با بیان اینکه استان البرز ۵۸ شهیده زن، ۶۵ جانباز و یک آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است گفت: برنامه استانی این کنگره ۵ اسفندماه با حضور نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه شهر کرج در اردوگاه تفریحی ایثار واقع در کردان برگزار و از خانواده‌های معظم شهدا و بانوان ایثارگر تجلیل به عمل آمد.

تجلیل از فرزندان شهدا و ایثارگران در دستگاه‌های اجرایی

وی در ادامه تصریح کرد: تجلیل از فرزندان شهدا و ایثارگران در دستگاه‌های اجرایی از جمله برنامه‌هایی است که هرساله با هدف تکریم و تجلیل از فرزندان عزیز شهدا و ایثارگران شاغل در دستگاه‌های اجرایی اجرا می‌شود که امسال نیز مانند سنوات گذشته انجام خواهد شد.

رستمیان افزود: تجلیل از دستگاه‌هایی فعال در امر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیز از دیگر برنامه‌های این رزو بزرگ است.

ویژه‌برنامه پویش «شهید مهربان من»

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در ادامه با اشاره به ویژه برنامه «پویش شهید مهربان من» به عنوان یکی از مهمترین برنامه‌های روز برگداشت شهدا گفت: ویژه برنامه «پویش شهید مهربان من» از جمله برنامه‌هایی است که با مشارکت سازمان تبلیغات اسلامی و کمیته امداد امام خمینی در آستانه روز شهدا آغاز و تا آخر سال ادامه خواهد داشت.
وی افزود: در این طرح هر یک از مردم و مسئولین به نیات از یک شهید والامقام استان البرز سرپرتی یک یتیم در استان را عهده دار خواهد شد.

دبیر شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان البرز در ادامه با تاکید بر استفاده از ظرفیت حداکثری از رسانه ملی و فضای مجازی برای نهادینه کرد روز بزرگداشت شهدا در جامعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گفت: امسال با توجه به شرایط کرونا و با توجه به رعایت دستور العمل های بهداشتی استفاده حداکثری از ظرفیت رسانه ملی و فضای مجازی در دستور کار قرار دارد، رسانه ملی و فضای مجازی ظرفیتی ویژه برای بزرگداشت روز شهدا هستند که باید بتوانیم از این ظرفیت به خوبی بهره ببریم.

رستمیان افزود: مستندها، فیلم‌های کوتاه و تیزرهایی برای بزرگداشت این روز مقدس تهیه شده است که در تاریخ‌های مختلف از صدا و سیما پخش خواهد شد.

این مقام مسئول گفت: خبرنگاران و اصحاب محترم رسانه نیز مانند همیشه در کنار بنیاد برای بزرگداشت ۲۲ اسفند روز بزرگداشت شهدا و نهادینه کردن این رزو بزرگ در جامعه تلاش کنند. خبرنگاران و اصحاب رسانه نقش مؤثری در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دارند.

انجام تبلیغات محیطی گسترده در سطح استان

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز انجام تبلیغات محیطی گسترده در سطح شهر را یکی دیگر از برنامه‌های روز بزرگداشت شهدا عنوان کرد و اظهار داشت: با هماهنگی‌های به عمل آمده با مسئولین متولی امر، تبلیغات محیطی به صورت گسترده‌ای در سطح استان انجام و ادارات و دیگر ارگان‌های مردم نهاد نیز با آذین بندی و تبلیغات محیطی به استقبال ۲۲ اسفند روز بزرگداشت شهدا خواهند رفت.

وی در ادامه تصریح کرد: دیدار مسئولین با خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران در راستای «طرح سپاس»، برگزاری مسابقات مختلف ورزش، برگزاری مسابقات فرهنگی و کتابخوانی از جمله دیگر برنامه‌هایی است که با مشارکت دیگر دستگاه‌های اجرایی جهت بزرگداشت روز شهدا در سطح استان برگزار خواهد شد.

رستمیان در پایان با تقدیر و تشکر از تمامی ارگان‌ها و افرادی که برای بزرگداشت روز شهدا نقش ایفا می‌کنند گفت: تمام برنامه‌های با رعایت دستور العمل های بهداشتی برگزار خواهد شد. امیدواریم بتوانیم با تلاش‌های خود شرمنده شهدا نشویم.

کد خبر 5165741

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha