هوای اصفهان در آخرین روز سال ۹۹  سالم است

اصفهان - کارشناس امور آزمایشگاه هوا اداره کل حفاظت محیط زیست اصفهان گفت: هوای آخرین روز سال ۹۹ سالم است.

محمود مزارع در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به هفت صبح امروز شنبه - ۳۰ اسفند - با میانگین ۶۹ در وضعیت قابل قبول (سالم) ثبت شده است.

وی با اشاره به وضعیت هوا در ایستگاه‌های سنجش دائم آلودگی شهر اصفهان، افزود: هم اکنون میدان احمدآباد با شاخص ۶۶، خیابان استانداری با شاخص ۶۱، بزرگراه خرازی با شاخص ۷۸، میدان فیض با شاخص ۹۹، میدان انقلاب با شاخص ۷۳، خیابان باهنر با شاخص، خیابان پروین با شاخص ۵۳، خیابان رودکی با شاخص ۸۹، خیابان رهنان با شاخص ۵۲، خیابان کاوه با شاخص ۸۰، خیابان میرزا طاهر با شاخص ۹۰، کردآباد با شاخص ۵۲ و خیابان ورزشگاه میثاق با شاخص ۵۴ در وضعیت قابل قبول "سالم" است.

کارشناس امور آزمایشگاه هوا اداره کل حفاظت محیط زیست اصفهان با بیان اینکه شاخص کیفی هوا در ایستگاه خیابان باهنر با میانگین ۴۷ وضعیت پاک را نشان می‌دهد، ادامه داد: امروز هوای شاهین شهر با میانگین ۹۰، شهر سجزی با میانگین ۷۴ و مبارکه با میانگین ۶۶ در وضعیت قابل قبول است؛ همچنین داده‌های ایستگاه‌های سنجش کیفی هوا در شهرهای خمینی شهر، نجف آباد، کاشان و منطقه دولت آباد در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 5173358

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha