نیروهای یمن پس از آزادسازی مارب رهسپار شبوه و حضرموت خواهند شد

«سلطان السامعی» بر عزم نیروهای یمنی برای آزادسازی تمام مناطق تحت اشغال نیروهای متجاوز تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، یک عضو شورای عالی سیاسی یمن بر عزم نیروهای یمنی برای آزادسازی تمام این کشور از چنگ متجاوزان و اشغالگران تاکید کرد و روزهای آینده را برای یکسره کردن نبرد مارب مهم برشمرد.

سلطان السامعی در گفتگو با المیادین گفت: تصمیم آزادسازی مارب توسط رهبران در صنعا اتخاذ شده است و بعد از آزادسازی این منطقه به سمت دیگر استان‌های تحت اشغال متجاوزان حرکت خواهیم کرد.

وی همچنین افزود که استان شبوه و حضرموت جدید نیروهای مسلح یمن بعد از آزادسازی مارب خواهند بود و ائتلاف سعودی در جنگ چیزی جز ننگ نصیبش نشده و هیبت آن و متحدانش شکسته است.

السامعی در عین حال تاکید کرد که ایالات متحده عربستان را درگیر جنگ یمن کرده است و نیروهای مسلح یمن در صورت تداوم تجاوز و محاصره صدها هدف حیاتی در عمق عربستان سعودی دارند.

وی با تردید نسبت به نیات ایالات متحده در توقف جنگ، گفت: اگر واشنگتن خواهان توقف جنگ باشد این کار برایش تنها با یک تماس تلفنی با عربستان ممکن است. گزینه یمنی‌ها تنها ادامه دفاع از ملت و میهن است.

السامعی ادامه داد: ما مصمم به اخراج نیروهای ائتلاف سعودی از تمام استان‌های یمن هستیم. آزادسازی هر وجب از خاک یمن جدای از روند مذاکرات وظیفه ملی و دینی است.

وی تاکید کرد: با توجه به تداوم جنگ علیه ما دستیابی به سلاح از هر کشوری حق یمنی‌ها است. نیروهای مسلح در یمن سلاح، موشک و پهپاد می‌سازند.

السامعی در عین حال به عربستان نسبت به غافلگیری درباره سلاح‌های جدید در روزهای آینده در صورت تداوم جنگ هشدار داد و از عربستان به عنوان همسایه بدی که می‌خواهد یمن حیات خلوت و دنباله روی آن باقی بماند یاد کرد.

وی همچنین عربستان را به توقف جنگ و رفع محاصره قبل از هرگونه توافق پیرامون روند مذاکرات فراخواند و بازخواست مزدوران متجاوز را که مرتکب جنایات شده اند خواستار شد.

السامعی اظهار داشت: نیروهای مسلح در جبهه تعز به پیروزی دست یافته اند و استان مارب طی چند روز آینده به صورت کامل آزاد خواهد شد.

وی همچنین تاکید کرد: نیروهای سعودی پیش از پیشروی نیروهای مسلح یمن از مارب به استان‌های دور عقب نشینی کرده اند. مزدوران ائتلاف سعودی فاقد محبوبیت مردمی در استان‌های تحت اشغال هستند.

السامعی افزود: ائتلاف سعودی ناچار به توقف جنگ خواهد شد و هیچ گزینه دیگری ندارد. ائتلاف سعودی به این نتیجه رسیده است که شکست دادن یمنی‌ها غیرممکن است.

کد خبر 5173668

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha