بافت‌های فرسوده در اولویت تولید مسکن قرار می‌گیرند

نمایندگان مجلس، وزارت راه و شهرسازی را موظف کردند تا به منظور تأمین زمین مورد نیاز طرح جهش تولید و تامین مسکن، استفاده از اراضی درون شهری در بافت فرسوده را در اولویت قرار دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه جلسه علنی روز چهارشنبه و در جریان بررسی طرح جهش تولید و تامین مسکن، با ماده ۱۳ این طرح تصویب شد.

براساس ماده ۱۳ این طرح، وزارت راه و شهرسازی موظف است به منظور تأمین زمین مورد نیاز این طرح، استفاده از اراضی درون شهری در بافت فرسوده و سکونتگاه‌های غیر رسمی، اراضی متصل به بافت شهری و اراضی دستگاه‌ها را در اولویت قرار دهد.

همچنین در تبصره اصلاح شده این ماده آمده است: وزارت راه و شهرسازی موظف است ضمن استفاده از ظرفیت های توسعه اراضی مواد ۹ و ۱۲ این قانون نسبت به باز پس گیری آن دسته از اراضی واگذار شده مشمول این قانون که تا یک سال پس از دریافت زمین، عملیات ساختمانی در آنها شروع نشده است اقدام نماید و متخلین از اجرای این حکم به انفصال از خدمات دولتی و عمومی محکوم می گردند.

آئین نامه نامه اجرایی این ماده ظرف مدت دو ماه پس از لازم الاجرا شدن این قانون توسط وزارت راه و شهرسازی تهیه می شود و به تصویب هیئت وزیران می رسد.

کد خبر 5183441

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 4 =