شانس نوشاد عالمیان برای کسب سهمیه المپیک کمتر از قبل شد

با برگزاری رقابت‌های تنیس روی میز انتخابی المپیک در منطقه آسیای میانه و نتایج به دست آمده در این منطقه، شانس نوشاد عالمیان برای کسب سهمیه المپیک از طریق رنکینگ جهانی کمتر از قبل شد.

به گزارش خبرنگار مهر، تنیس روی میز از جمله رشته‌های اعزامی ورزش ایران به بازی‌های ۲۰۲۰ توکیو خواهد بود. این اعزام به واسطه عملکردی که نیما عالمیان در مسابقات انتخابی آسیای میانه داشت و سهمیه‌ای که با پیروزی در فینال این رقابت‌ها به دست آورد، برای تنیس روی میز مسجل شده است.

البته تنیس روی میز ایران امیدوار است همچون دو دوره پیشین بازی‌های المپیک، بتواند برای بازی‌های توکیو هم نوشاد را در اختیار داشته باشد اگرچه محاسبات المپیکی شانس وی را برای این اعزام کمتر از قبل کرده است.

بعد از حذف نوشاد عالمیان از مسابقات انتخابی آسیای میانه و ناکامی از دستیابی به تک سهمیه مصوب این رقابت‌ها، این امید وجود داشت که وی بتواند از طریق رنکینگ جهانی صاحب سهمیه شود؛ رنکینگی که نوشاد عالمیان رده ۷۲ آن را در اختیار دارد.

یکی از بازیکنانی که در رنکینگ جهانی تنیس روی میز موقعیتی بهتر از نوشاد عالمیان دارد «مارسل آکوئیرو» است که رده ۶۲ را در اختیار دارد. این بازیکن در مسابقات انتخابی المپیک منطقه آمریکای لاتین نتوانست کسب سهمیه کند.

به واسطه برگزاری این رقابتها که طی روزهای گذشته انجام شد تکلیف چهار سهمیه آمریکای لاتین برای المپیک توکیو مشخص شد. اگر «مارسل آکوئیرو» می‌توانست از این طریق کسب سهمیه کند، به نوشاد عالمیان و موقعیت وی برای کسب سهمیه از طریق رنکینگ کمک می‌کرد اما ناکامی او باعث شد تا خود نیز همچنان امیدوار به کسب سهمیه از طریق رنکینگ باشد و این یعنی کمتر شدن شانس المپیکی نوشاد.

به هر حال تعداد بازیکنانی که در رنکینگ جهانی موقعیتی بهتر از نوشاد عالمیان دارند و امیدوار به کسب سهمیه از این طریق هستند نسبت به سهمیه‌های مصوب برای توزیع بر حسب رنکینگ بیشتر است. طبیعی است که کنار رفتن هر یک از آنها، نوشاد را یک گام به المپیک و مجوز آن نزدیک تر می‌کند اما حالا با وجود برگزاری مسابقات انتخابی لاتین و به خاطر نتایج آن، نوشاد از حیث کسب سهمیه در رنکینگ جهانی درجا زده است.

این ملی پوش کشورمان حالا باید منتظر نتایج رقابت‌های انتخابی اروپا باشد که قرار است اوایل اردیبهشت ماه برگزار شود. فدراسیون جهانی تنیس روی میز بعد از برگزاری این رقابت، تکلیف سهمیه‌های المپیک از طریق رنکینگ را مشخص می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، رقابت‌های تنیس روی میز در المپیک توکیو با حضور ۷۰ بازیکن در بخش انفرادی و ۱۶ تیم در هر یک از بخش‌های تیمی و میکس دوبل مردان و بانوان برگزار می‌شود. تا به امروز به واسطه برگزاری مسابقات انتخابی مختلف ترکیب هر ۱۶ تیم مشخص شده است. در بخش انفرادی هم ۵۸ سهمیه بخش مردان توزیع شده است.

نوشاد عالمیان به این دلیل سرنوشت خود برای المپیکی شدن را به رنکینگ جهانی موکول کرد که در مرحله نیمه نهایی رقابت‌های گزینشی آسیای میانه مقابل برادرش شکست خورد این در حالی است که او در المپیک لندن و المپیک ریو حضور داشت.

کد خبر 5191052

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 3 =