تقابل با نظام سلطه همچنان ادامه دارد/ضرورت حضورحداکثری درانتخابات

خرم‌آباد- نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه مجاهدت و تقابل با نظام سلطه و شیطان بزرگ همچنان ادامه خواهد داشت، بر ضرورت حضور حداکثری مردم در انتخابات آتی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی در پیام جمعه این هفته در سخنانی با سفارش همگان به تقوای الهی، اظهار داشت: عمل به واجبات الهی، دوری از معصیت برای رسیدن به منزلت تقوا است و تقوا رستگاری دنیا و آخرت را در پی دارد.

ضرورت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در شب‌های قدر

وی با بیان اینکه روزها و شب‌های ماه مبارک رمضان فرصتی است که می‌تواند ما را در رسیدن به مقام و منزلت تقوا یاری کند و بتوانیم با سرعت بیشتری به آن منزلت نائل شویم، بیان داشت: شب‌های قدر، شب‌های بی نظیری است، شبی است که در آن قرآن نازل شده، عبادت و احیا آن شب از هزار ماه بهتر است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان، عنوان کرد: شب قدر، شبی سراسر سلامت، خیر و برکت است، در شب قدر هر امری بر طبق حکمت الهی تعیین و تقسیم می‌شود.

حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به اینکه ما می‌توانیم در این شب‌های پر خیر و برکت با سرعت بیشتری خود را منزلت تقوا نزدیک کنیم، گفت: قرب به خدا، رسیدن به بهشت، رضای خدا و… در بیداری شب قدر است.

وی، عنوان کرد: با دلی پاک و مملو از محبت به اطرافیان، پدر و مادر، خویشان و… در شب قدر حضور پیدا کنیم، همچنین مقررات ستاد ملی کرونا، استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی در شب‌های قدر مدنظر قرار بگیرد.

لزوم توجه به معیشت و جایگاه معلمان

نماینده ولی‌فقیه در لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بزرگداشت هفته معلم و شهید مطهری، گفت: وظیفه معلمی، وظیفه‌ای سنگین و مهم و در عین حال پر خیر و برکت است، هیچ کاری از انسان سازی با ارزش تر و مهم‌تر نیست.

حجت الاسلام شاهرخی، عنوان کرد: جامعه نیازمند فعالیت‌های تعلیمی و تربیتی، رشد علم و اخلاق، دانش و معنویت، علم و ایمان، رفاه، پیشرفت، آسایش و تقوا است، همه اینها با تلاش و کوشش معلمان میسر است.

وی، افزود: انبیا الهی نیز چنین مأموریتی داشته‌اند، پیامبر اسلام معلم همه انسان‌ها بود، معلمی نیز شغل انبیا است، حاکمیت باید زمینه فعالیت این قشر را با آرامش در جامعه فراهم آورد، کرامت معنوی و منزلت و جایگاه والای آنها حفظ شود، نیازهای معیشتی آنها برطرف شود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان، بیان داشت: رنج و زحمت معلمان در تربیت فرزندان این سرزمین با رسیدگی به معلمان و توجه به منزلت و تکریم آنها شکوفایی بیشتری خواهد داشت و آثار تلاش آنها در جامعه ملموس‌تر می‌شود.

حجت الاسلام شاهرخی، تاکید کرد: در وضعیت جدید شیوع کرونا، شکل آموزش‌ها تغییر کرده باید مراقبت کنیم که رشد علمی، آموزشی، پژوهشی و اخلاقی دانش آموزان آسیب نبیند که این امر نیز نیازمند برنامه ریزی دقیق است.

وی با اشاره به تلاش‌های شهید مطهری در حوزه تعلیم و تربیت، گفت: ایشان در حوزه و دانشگاه به تشنگان معارف اسلامی حقیقت معارف اسلامی را یاد می‌داد و در راه خدا به شهادت رسید.

ضرورت راه اندازی کارخانه‌های تعطیل

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روز جهانی کارگر، بیان داشت: کارگران ستون فقرات اقتصاد، تولید و کار در هر کشوری هستند، هر کشوری که دارای اقتصاد مستقل و پیشرفته است باید به قشر کارگر اهمیت بدهد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه کارگران در جامعه احساس کنند که قدر و منزلت کار آنها دانسته می‌شود، افزود: در این صورت بهره وری در کار افزایش پیدا خواهد کرد.

حجت الاسلام شاهرخی، تصریح کرد: کارگران باید از حقوق متناسب با کارشان برخوردار باشد، این امر هم با رونق تولید، جهش تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها از تولید محقق می‌شود.

وی، گفت: در نگاه اسلام کار عبادت است، در جامعه ما به خصوص لرستان کار باید به عنوان یک ارزش معرفی شود، وقتی کار و کارگر ستون فقرات کشور است بدون آنها کشور رشد نمی‌کند، اشتیاق به کار باید در جامعه ترویج شود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان، بیان داشت: کارگران باید امنیت شغلی داشته باشند و تأمین معیشت آنها یک امر ضروری از سوی مدیران است.

حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به نقش کارگران در عرصه‌های مختلف نظام، گفت: نظام جمهوری اسلامی قدردان جامعه کارگری است، جامعه کارگری و خانواده‌های آنها جامعه متدین هستند و باید از آنها حمایت شود.

وی با تاکید بر راه اندازی کارخانه‌های تعطیل، عنوان کرد: این امر موجب رشد، شکوفایی و پیشرفت در استان می‌شود.

تقابل با نظام سلطه همچنان ادامه دارد

نماینده ولی‌فقیه در لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ۲۸ خرداد و انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا، عنوان کرد: اینکه نظام سلطه و استکبار در تقابل با ایران اسلامی موفق نبوده به دلیل حضور موفق جمهوری اسلامی در میدان و کارزار با دشمن، افزایش قدرت بازدارندگی، تقابل با دشمن در بیرون از مرزها از سوی سپاه قدس و فرمانده شهید، سردار قاسم سلیمانی بوده است.

حجت الاسلام شاهرخی، بیان داشت: این شهید خدمات برجسته ای انجام داده‌اند که در تاریخ ایران و جهان ثبت شده است، این برگ‌های زرین همچنان افزوده خواهد شد زیرا جهاد، مجاهدت و تقابل با نظام سلطه و شیطان بزرگ همچنان ادامه خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه نباید کسی سو تدبیر و عدم موفقیت خودش در ماموریتش را معلول حضور میدانی نیروهای جان بر کف نظام اسلامی، نیروهای مسلح، بسیج و سپاه قدس بداند، گفت: این نیروها امنیت و آرامش را برای ملت به ارمغان آورده‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان، ادامه داد: این عدم موفقیت حاصل اعتماد بر دشمن، آمریکا و سه کشور اروپایی بود که همچنان در حال مذاکره با آنها هستند و این در حالیست که آنها هیچیک از تعهدات خود را انجام ندادند.

ضرورت حضور حداکثری در انتخابات

حجت الاسلام شاهرخی با بیان اینکه آنچه زورگویان عالم را در مقابل ایران اسلامی ناتوان کرده، حضور میدانی نیروهای مسلح در داخل و بیرون از مرزها است، افزود: آنچه زورگویان عالم را در مقابل ایران اسلامی ناتوان کرده حضور مردم در همه صحنه‌ها و دفاع از انقلاب اسلامی است.

وی، تاکید کرد: امروز حضور در انتخابات به مانند حضور در دفاع هشت ساله، حضور مدافعان حرم در دفاع از حرم اهل بیت است، حرم ایران اسلامی باعث دفاع از حرم اهل بیت شده است، پا بر جا بودن ایران اسلامی می‌تواند ضامن دفاع از حرم اهل بیت باشد و باید از حرم ایران اسلامی با حضور در انتخابات دفاع کرد تا حرم اهل بیت و راه شهیدان تداوم پیدا کند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان، بیان داشت: اگر کسانی به عللی در جنگ هشت ساله، دفاع از حرم و… نبودند، امروز برای دفاع از حرم ایران اسلامی باید در پای صندوق انتخابات حضور پیدا کرد، حضور در انتخابات به این معناست که در دفاع از انقلاب اسلامی مصمم هستیم و همچنان در مقابل استکبار ایستاده‌ایم.

حجت الاسلام شاهرخی، عنوان کرد: داوطلبان انتخابات بدانند این کشور با کار جهادی، کار انقلابی و مبتنی بر کارشناسی و انبوه و… به اهداف الهی دست پیدا می‌کند و ارتقا فرهنگی و اقتصادی می‌یابد.

کد خبر 5201285

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 8 =