امکان انتقال سوابق از بیمه روستاییان به سایر بیمه‌ها فراهم شد

یزدـ مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان یزد از فراهم شدن امکان انتقال سوابق این صندوق به سایر بیمه‌ها در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

حسن ابراهیمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر تنها صندوق بیمه اختیاری کشور است که یکی از مزیت‌های آن انتقال سوابق بیمه‌ای از این صندوق به سایر بیمه‌های اجباری است.

وی افزود: متأسفانه از مهرماه سال ۹۷ تا انتهای سال ۹۹ انتقال سوابق صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر به سازمان تأمین اجتماعی با مشکلاتی همراه بود که پس از تأیید انتقال سوابق در شورای عالی رفاه و با دستور رئیس جمهور و ابلاغ به صندوق‌های بیمه‌ای، این موضوع در سال ۱۴۰۰ اجرایی شد.

ابراهیمی عنوان کرد: با توجه به مصوبه هیئت وزیران و پیگیری‌های انجام شده، امکان انتقال سوابق بیمه‌ای از صندوق بیمه روستایی به تمام صندوق‌های بیمه‌ای اجباری و بلعکس فراهم شد.

مدیر صندوق بیمه روستاییان و عشایر استان یزد گفت: متقاضیان و بیمه‌شدگان با داشتن حداقل ۶۵ سال سن تمام، حداقل ۱۰ سال تمام سابقه بیمه پردازی نزد صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر مشروط بر آنکه مجموع سوابق ایشان در صندوق با سوابق منتقله از سایر صندوق‌ها حداقل ۱۵ سال تمام باشد، می‌توانند از مزایای مستمری دوران سالمندی بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به شرط بهره‌مندی از مزایای مستمری فوت و ازکارافتادگی کلی غیر ناشی از کار گفت: برای بیمه‌شدگانی که نسبت به انتقال سوابق خویش به مقصد صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر اقدام می‌کنند، دارا بودن حداقل یک سال سابقه و حداقل ۹۰ روز سابقه بیمه پردازی نزد صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در سال منتهی به فوت و ازکارافتادگی کافی خواهد بود.

کد خبر 5208015

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =