اچ پی گالری؛ فروشگاه اینترنتی ماشین های اداری

کارتریج اصلی ترین قطعه پرینتر است و نکته مهم در هنگام خرید چاپگر نوع مواد مصرفی است، زیرا اگر کیفیت خوبی نداشته باشد ممکن است هزینه زیادی برای شما داشته باشد.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، اجزای مورد استفاده در چاپگرهای جوهر افشان جوهر و در چاپگرهای لیزری پودر یا تونر نامیده می‌شوند. به ظرفی که جوهر یا تونر در آن قرار می‌گیرد کارتریج پرینتر گفته می‌شود که استوانه‌ای شکل می‌باشد.

بسیاری از تازه واردان بازار تجهیزات اداری اطلاعی از کارتریج پرینتر ندارند و می‌خواهند معنی کلمه کارتریج را بدانند. اگر گرامر از نظر شما کارتریج باشد، باید بگوییم که کارتریج در انگلیسی همان معنی استوانه یا گلوله را دارد. معنی استفاده شده در چاپگر نسبتاً نزدیک است.

کارتریج منبع ذخیره سازی جوهر چاپگر یا تونر است؛ وقتی نوبت به استفاده از چاپگر می‌رسد کاربران اغلب کارتریج‌ها را از جوهر یا تونر تشخیص نمی‌دهند و به اشتباه معتقدند که کارتریج در حال چاپ است نه موادو باید بدانید که فقط جوهر یا تونر داخل کارتریج چاپ می‌کند.

یک کارتریج جوهر افشان با مخلوط کردن رنگ‌های جوهر سیاه و رنگی و سر نازل سوزن روی چاپگر فرایند چاپ را انجام می‌دهد.

اچ پی گالری؛ فروشگاه اینترنتی ماشین های اداری

در این چاپگرها، کارتریج به صورت قطرات بسیار کوچکی از طریق نازل سوزنی روی کاغذ قرار می‌گیرد و مانند اسپری عمل می‌کند و در واقع یک سیستم چاپ حرارتی ترمال یا پیزو است. در سیستم‌های حرارتی جوهر بر روی صفحه نمایش توسط گرما تولید می‌شود.

سیستم پیزو توسط گرما نیست و جوهر تولید شده در سیستم، برقی یا لرزان مانند عملکرد چاپگرهای کارتریج لیزری hp است و کارتریج‌های مغناطیسی در چاپگرهای لیزری کار می‌کنند. پس از سیلندر کارتریج با باردار کردن لیزر و جذب تونر، کاغذ از طریق تونر چرخان عبور می‌کند تونر داغ را جذب می‌کند و از طریق یک سری فرایندهای مکانیکی چاپ می‌شود.

پس از خرید چاپگر جدید، خواهید دید که یک کارتریج جدید در داخل آن قرار دارد. این کارتریج که در ابتدا کارتریج استارتر نامیده می‌شود از این جهت که دارای حدود ۴۰٪ پودر است با کارتریج‌های دیگر متفاوت است. در حقیقت ظرفیت استارت کارتریج ۱۰۰% است اما به دلیل اشان بودن دستگاه پر نیست. وقتی کارتریج استارت در حال اتمام است اگر ابتدا شارژ شود، ۱۰۰٪ شارژ می‌شود.

زمانی تعویض کارتریج

بیشتر عیب‌هایی که مشاهده می‌کنید مربوط به چاپگرها، تونر و کارتریج است. بنابراین بهتر است بلافاصله کارتریج را با چاپ کم رنگ چاپگر شارژ کنید. حالا این سوال مطرح می‌شود که تفاوت شارژ کارتریج و تعویض کارتریج چیست. در واقع تفاوت آنها این است که کارتریج شارژ شده توسط یک متخصص دوباره بررسی شده است و همان کارتریج با جایگزینی قطعات مانند بشکه‌ها و مجموعه تراشه‌ها دوباره بازگردانی می‌شود.

اما تعویض کارتریج به این معنی است که ما یک کارتریج اصلی جدید یا یک طرح جدید خریداری می‌کنیم و کارتریج قدیمی را جایگزین می‌کنیم. اگر شما مصرف کننده‌ای هستید که می‌خواهید یک شارژ کارتریج را به جای کارتریج اصلی یا طراحی شده مصرف کنید باید بدانید که پس از هر بار شارژ کیفیت کارتریج کاهش می‌یابد و طبیعتاً کیفیت چاپ نیز پایین خواهد آمد.

اگر از کارتریج اصلی استفاده می‌کنید، می‌توانید کارتریج را حدود ۱۵ تا ۳۰ بار شارژ کنید. برای کارتریج‌های طراحی، این تعداد دوازده بار است و تونر و جوهر وارد شده به چاپگر به حجم اصلی جوهر در کارتریج طرح اصلی نخواهد رسید.

شارژ کارتریج چیست؟

کارتریج را می‌توان یکی از قسمت‌های مهم چاپگر دانست، زیرا بدون این قسمت چاپگر نمی‌تواند کار چاپ را انجام دهد و در عین حال کارتریج می‌تواند بخشی مفید از این دستگاه تلقی شود که قابل جایگزینی است. مواردی که چاپگر شما از آنها استفاده می‌کند پس از مدتی تمام شده و باید جایگزین آنها شوید. برای حل این مشکل دو راه وجود دارد، اول این که کارتریج چاپگر را شارژ کنید و کارتریج اصلی را خریداری کرده و از کارتریج قدیمی را خارج کنید.

کارتریج اصلی باکیفیت و گران‌تر است بنابراین خرید کارتریج اصلی هزینه بیشتری برای شما خواهد داشت و هزینه خرید کارتریج چاپگر ممکن است طی یک سال از قیمت خرید چاپگر شما بیشتر شود.

اچ پی گالری؛ فروشگاه اینترنتی ماشین های اداری

روش دیگر برای تمدید کارتریج چاپگر شارژ کارتریج است. این مورد بیشتر در چاپگرهای لیزری دیده می‌شود زیرا در مورد چاپگرهای جوهر افشان شارژ کارتریج می‌تواند به دستگاه شما آسیب برساند. می‌توانید کارتریج‌های چاپگر را با توجه به کیفیت تونر اجاره‌ای، مارک دستگاه و نوع چاپگری که دارید شارژ کنید و می‌توانید بدون خرید کارتریج جدید و صرفه جویی در هزینه‌ها از همان کارتریج دوباره استفاده کنید.

بسته‌های کارتریج در مارک‌ها و مشخصات مختلف در بازار موجود است. هرچه کیفیت تونر کارتریج شارژ شده بالاتر باشد، کیفیت چاپ نیز بهتر است. در مرحله اول برای شارژ کارتریج کارتریج کاملاً سرویس می‌شود و پودر موجود کاملاً از بین می‌رود. سپس با بهترین پودر شارژ و سپس توسط دستگاه موجود آزمایش می‌شود. در کارتریج‌ها پس از حمل و نقل نمی‌توانیم به کیفیت مورد نیاز برسیم و کیفیت کارتریج هنوز پایین است که با تعویض این قطعه که یک مسئله آزمایشی کامل برای تعیین اینکه کدام قسمت باید تعویض شود، حل می‌شود.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

کد خبر 5215092

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha