افزایش شهدای غزه به ۲۴۳ نفر از جمله ۶۶ کودک

همانطور که پیش بینی می شد رژیم صهیونیستی در نهایت تحت فشار حملات گسترده مقاومت تسلیم شد و به آتش بس روی آورد، در همین حال شمار شهدا در غزه ۲۴۳ نفر از جمله ۶۶ کودک اعلام شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، رسانه‌های صهیونیستی شامگاه پنج شنبه از موافقت کابینه امنیتی این رژیم با آتش بس در غزه خبر دادند.

کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که آتش بس قرار است از ساعت ۲ بامداد جمعه به مورد اجرا گذاشته شود.

کابینه رژیم صهیونیستی در بیانیه ای برقراری آتش بس با غزه پس از ۱۱ روز درگیری را تایید کرد اما افزود که زمان اجرایی شدن آتش بس هنوز مشخص نشده است.

مشاور رسانه‌ای رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس اعلام کرد که مصر دستیابی به توافق آتش بس به شکل متقابل و همزمان را که از ساعت ۲ بامداد جمعه به وقت محلی قرار است آغاز شود، به آنها اطلاع داده است.

«طاهر النونو» در عین حال گفت که تا زمانی که رژیم اشغالگر به این توافق پایبند باشد، مقاومت فلسطین هم پایبند خواهد بود.

۲۱:۵۳ افزایش مجروحان درگیری در کرانه باختری به ۹۷ نفر

هلال احمر فلسطین اعلام کرد که شمار درگیری های امروز نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی با شهروندان فلسطینی در کرانه باختری و قدس به ۹۷ نفر افزایش یافت.

۲۱:۱۵ مقاومت ناکارآمدی گنبد آهنین را عیان کرد

سخنگوی اتاق مشترک گروههای مقاومت فلسطین اعلام کرد: مقاومت توانست شکست سامانه موسوم به گنبد آهنین و تمامی سامانه های هشدار دهنده دشمن را عیان کند.

۲۱:۰۲ استقبال اردن از آتش بس در غزه

وزارت خارجه اردن از برقراری آتش بس در غزه استقبال و اعلام کرد: ما بر ضرورت ادامه تلاشهای بین المللی برای از سرگیری مذاکرات صلح با هدف تحقق راه حل دودولتی تاکید می کنیم.

۲۰:۳۰ زخمی شدن ۸۳ فلسطینی در درگیریهای کرانه باختری

هلال احمر فلسطین اعلام کرد که در جریان درگیریهای امروز نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی با شهروندان فلسطینی ساکن کرانه باختری از جمله قدس ۸۳ فلسطینی زخمی شدند.

۲۰:۱۵ تفحص پیکر شهدا ادامه دارد

تفحص پیکر شهدای فلسطینی در مناطق مختلف نوارغزه ادامه دارد و پیکرهای جدیدی از زیر آوار بیرون آورده شده است.

۲۰:۰۱ تظاهرات حمایت آمیز شهروندان اردنی از فلسطین

شماری از شهروندان اردنی در مرزهای فلسطین با برپایی تظاهراتی پیروزی مقاومت فلسطین در جنگ غزه را جشن گرفتند و حمایت خود را از ملت فلسطین ابراز کردند.

۱۹:۰۰ تظاهرات ساکنان رام الله علیه سفر هایکو ماس به فلسطین

ساکنان شهر رام الله با برگزاری تظاهراتی مخالفت خود را نسبت به سفر هایکو ماس وزیر خارجه آلمان به سرزمین های اشغالی و دیدار وی با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین ابراز کردند.

۱۸:۵۲ حمله به بیش از ۳۳ موسسه رسانه ای در جنگ غزه

رئیس انجمن روزنامه نگاران فلسطینی اعلام کرد: رژیم صهیونیستی بیش از ۳۳ موسسه رسانه ای را در جنگ اخیر در نوارغزه هدف قرار داده است.

۱۸:۴۲ بازداشت ۲۰ فلسطینی در قدس

نظامیان رژیم اشغالگر صهیونیستی بیش از ۲۰ نوجوان فلسطینی را در باب الاسباط در قدس بازداشت کردند.

۱۸:۳۰ زخمی شدن ۳۸ فلسطینی در مناطق مختلف کرانه باختری

هلال احمر فلسطین اعلام کرد که بر اثر درگیری نظامیان رژیم اشغالگر صهیونیستی با شهروندان فلسطینی در بیت لحم و کفرقدوم در شرق قلقیلیه ۳۸ نفر زخمی شدند.

۱۸:۰۴ درگیری نظامیان صهیونیست با فلسطینی ها در نزدیکی ایست بازرسی «حواره»

نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی با شهروندان فلسطینی در نزدیکی ایست بازرسی حواره در کرانه باختری درگیر شدند و آنها را با گلوله پلاستیکی و بمب های گازی هدف قرار دادند.

۱۷:۰۴ زخمی شدن ۳۵ فلسطینی در درگیریهای مسجدالاقصی

هلال احمر فلسطین اعلام کرد که در یورش نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی دستکم ۳۵ فلسطینی زخمی شده اند.

۱۶:۰۰ حمله نظامیان صهیونیستی به فلسطینیان در داخل و اطراف مسجدالاقصی

نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی به فلسطینیان در داخل و اطراف مسجدالاقصی یورش بردند و از گلوله های صوتی و پلاستیکی و گاز اشک آور استفاده کردند.

۱۵:۳۹ نتانیاهو: آنچه لازم بود انجام دادیم!

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در توجیه موافقت با آتش بس در درگیری با مقاومت فلسطین، مدعی شد که توانسته معادله (قدرت) با حماس را تغییر دهد حال آنکه ابعاد این مسئله هنوز به طور کامل برای همگان مشخص نیست.

وی که بعد از ۱۱ روز حملات وحشیانه هوایی به نوار غزه، در نهایت در برابر افکار عمومی جهان و مقاومت فلسطین تسلیم شد؛ در ادامه دروغ پردازی های خود گفت: اگر نیازی به حمله زمینی به غزه بود؛ این کار را انجام می‌دادیم، اما آنچه لازم بود بدون انجام ماجراجویی‌های غیرضروری به سرانجام رساندیم.

۱۴:۱۹ استقبال فرانسه از آتش بس

وزارت خارجه فرانسه از برقراری آتش بس در نوارغزه استقبال و اعلام کرد: ما از برقراری آتش بس میان اسرائیل و حماس استقبال می کنیم و قصد داریم برای دستیابی به راه حلی سیاسی ایفای نقش کنیم.

۱۴:۰۰ افزایش شهدای غزه به ۲۴۳ نفر

وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه طی ۱۱ روز ۲۴۳ شهید و هزار و ۹۱۰ زخمی بر جای گذاشته است. در میان شهدا ۶۶ کودک و ۳۹ زن به چشم می خورند. عملیات بیرون آوردن پیکر شهدا از زیر آوار در مناطق مختلف نوارغزه ادامه دارد.

۱۳:۲۴ ادامه جستجوی پیکر شهدا و بیرون آوردن ۵ پیکر از زیر آوار

عملیات جستجوی پیکر شهدا در زیر آوارها در نوارغزه ادامه دارد و در خانیونس واقع در جنوب نوارغزه پیکر ۵ شهید از زیر آوار بیرون آورده شده است.

۱۳:۰۳ لغو قید و بندهای امنیتی در شهرکهای صهیونیستی

ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که تدابیر امنیتی در شهرک های صهیونیستی اطراف نوارغزه را لغو کرده است اما بخش آموزش در این شهرکها همچنان تعطیل است.

۱۲:۴۰ چین: امیدواریم خشونت و درگیری در فلسطین پایان یابد

وزارت خارجه چین در واکنش به آتش بس انجام شده در غزه اعلام کرد که امیدواریم طرفهای اسرائیلی و فلسطینی به جنگ پایان دهند.

۱۲:۰۰ روسیه: آتش بس میان اسرائیل و فلسطین مهم است اما کافی نیست

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که آتش بس میان طرفهای اسرائیلی و فلسطینی اقدامی مهم است اما کافی نیست چرا که نیاز به مذاکرات مستقیم وجود دارد.

۱۱:۳۴ رژیم صهیونیستی: در آتش بس، شرطی درباره قدس اشغالی نیست

مقام های رژیم صهیونیستی ادعا می کنند آتش بسی که با نوارغزه اعلام کردند هیچ شرایطی درخصوص دیگر مناطق از جمله قدس اشغالی ندارد.

۱۱:۲۵ تظاهرات حمایت از فلسطین در بیروت

شماری از شهروندان لبنانی در بیروت پایتخت لبنان تظاهرات کردند. تظاهرات کنندگان با سر دادن شعارهایی حمایت خود را از ملت فلسطین ابراز و پرچم رژیم صهیونیستی را به آتش کشیدند. شرکت کنندگان همچنین پلاکاردهایی حاوی تصایر مسجدالاقصی و شعارهایی در حمایت از جایگاه این مسجد مقدس با خود حمل می کردند.

۱۰:۴۹ محمد اشتیه: از اسرائیل در دادگاه جنایی بین المللی شکایت می کنیم

محمد اشتیه نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که از رژیم صهیونیستی به خاطر جنایاتش علیه زنان و کودکان فلسطینی در دادگاه جنایی بین المللی شکایت خواهد کرد.

۸:۵۰ بازگشایی چند ساعته گذرگاه کرم ابوسالم

مسئولان رژیم اشغالگر صهیونیستی اعلام کردند که برای چند ساعت گذرگاه رفح را بازگشایی می کنند.

۰۵:۵۴ جهاد اسلامی: اگر دشمن به حملات خود بازگردد ما نیز بازخواهیم گشت

«ابوحمزه» سخنگوی گروهان های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت: به توافق آتش بس اعلام شده در ساعت ۲ بامداد صبح جمعه پایبند خواهیم بود اما به هرگونه حمله دشمن قاطعانه پاسخ خواهیم داد.

وی افزود: انگشتان رزمندگان ما همچنان بر روی ماشه قرار دارد و سخن آخر همیشه با مقاومت میدانی خواهد بود و دشمن اگر به حملات خود بازگردد ما نیز باز خواهیم گشت.

۰۵:۴۹ انصارالله: پیروزی مقاومت بر دشمن اشغالگر یک معجزه بود

«محمدعلی الحوثی» عضو شورای عالی سیاسی یمن در صفحه توئیتر خود نوشت: تحمیل آتش بس بر دشمن را به مقاومت فلسطین تبریک می گوییم. آنچه اتفاق افتاد یک معجزه و نتیجه حتمی تداوم آماده سازی ها، هوشیاری و حضور آگاهانه و متحد در حملات بازدارنده علیه دشمن بود. این دور از مبارزات ملت فلسطین تحت عنوان نبرد سیف القدس (شمشیر قدس) معادله پیروزی را رقم زد. دشمن را غافلگیر، عادی سازان روابط را خشمگین و حامیان مقاومت در داخل و خارج فلسطین را شادمان کرد.

وی افزود: اسرائیل با توقف حملات و تجاوزگری خود علیه فلسطینی ها موافقت کرد، اما آمریکا و عربستان و ائتلاف متجاوز چه زمانی با لغو محاصره و متوقف کردن حملات و تجاوزگری خود علیه یمن موافقت می کنند؟

۰۵:۴۳ نخست وزیر تشکیلات خودگردان از آتش بس استقبال کرد

«محمد اشتیه» نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین از تلاش های بین المللی از جمله مصر طی روزهای گذشته برای توقف تجاوز اسرائیل به نوار غزه استقبال کرد.

وی همچنین افزود که فلسطینی ها در نوار غزه طی یازده روز گذشته از جنگ مورد کشتار دسته جمعی قرار گرفتند و ده ها کودک، زن و افراد کهنسال به شهادت رسیدند و صدها نفر هم مجروح شدند.

۰۵:۳۸ حماس: با وحدت به دشمن ضربه زدیم

«خلیل الحیه» عضو ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) گفت: ما در این رویارویی، با وحدت، به اشغالگران ضربه زدیم.

وی افزود: به ملت خود می گوییم که ما هرگز شما را ناامید نخواهیم کرد و ویرانی هایی را که اشغالگران تخریب کردند خواهیم ساخت و خنده را به مردم خود بازمی گردانیم.

الحیه ادامه داد: با شهدا، مجروحان، اسرا، مسجدالاقصی و الشیخ جراح پیمان می بندیم که به شما وفادار باشیم. از همبستگی عمومی درباره فلسطین به خود می بالیم.

۰۵:۳۰ الهندی: نتانیاهو ناچار به پذیرش آتش بس بود

«محمد الهندی» عضو ارشد جنبش «جهاد اسلامی» فلسطین در گفتگو با شبکه خبری المیادین گفت: شادی، ملت فلسطین و تمام امت را به دلیل این پیروزی فرا گرفته است و در مقابل سوال می کنیم که نتانیاهو کجاست؟

وی افزود: اگر اسرائیل درس نگرفته باشد می گوییم که اگر دوباره شروع کنید ما آماده هستیم.

الهندی ادامه داد: نتانیاهو مجبور به پذیرش آتش بس متقابل بود. اسرائیل می خواست غزه را از قدس جدا کند و طرحش شکست خورد. ما ملت واحدی هستیم که از حقوق خود دفاع می کنیم.

۰۵:۲۵ شادی اهالی غزه و کرانه باختری از پیروزی مقاومت مقابل رژیم اشغالگر

شبکه خبری المیادین از شادی اهالی غزه در پی آتش بس و پیروزی مقاومت فلسطین مقابل اشغالگران خبر داد.

المیادین گزارش داد که شادی مردم فلسطین در بیت لحم و کرانه باختری ادامه دارد.

این شبکه همچنین از جشن و شادمانی در اردوگاه الدهیشه در کرانه باختری در پی پیروزی مقاومت مقابل رژیم اشغالگر خبر داد.

شبکه تلویزیونی الجزیره هم تصاویری را از جشن های پیروزی مقاومت بر رژیم اشغالگر در نوار غزه و شهرهای مختلف کرانه باختری منتشر کرد.

جنبش حماس و گردان های القسام از ساکنان غزه خواستند به خیابان ها بیایند و پیروزی مقاومت بر رژیم اشغالگر را جشن بگیرند.

۰۵:۲۰ گردان های حزب الله عراق پیروزی مقاومت را تبریک گفت

به گزارش المیادین، گردان های حزب الله عراق پیروزی تاریخی مقاومت فلسطین در برابر رژیم صهیونیستی را تبریک گفت.

کتائب حزب الله اعلام کرد: این پیروزی تاریخی در نتیجه تلاش های استثنایی مقاومت فلسطین محقق گردید. این پیروزی توسط پایداری فلسطینی ها و شجاعت، وحدت کلمه و تقویت توانمندی های جهادی آنها به وقوع پیوست.

گردان های حزب الله افزود: این پیروزی دشمن را متحیر ساخت و آمال سازشکاران را نقش بر آب کرد و انگیزه ای معنوی برای تمام گروه های مقاومت و مستضعفان جهان است.

۰۵:۱۹ ابراز خرسندی مصر از توافق آتش بس

«عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر از نتیجه دادن تلاش های این کشور برای دستیابی به توافق آتش بس بین نوار غزه و رژیم صهیونیستی ابراز خرسندی کرد.

۰۵:۰۰ سازمان ملل از آتش بس در غزه استقبال کرد

دبیرکل سازمان ملل متحد از برقراری آتش بس بین رژیم صهیونیستی و گروه‌های مقاومت فلسطین در غزه استقبال کرد.

«آنتونیو گوترش» در عین حال تمام طرف‌های مربوط را به پایبندی به توافق آتش بس دعوت کرد.

وی در گفتگو با خبرنگان گفت: از برقراری توافق آتش بس بین غزه و اسرائیل بعد از ۱۱ روز اقدامات خصمانه استقبال می کنم.

گوترش ادامه داد: تمام طرف ها را به پایبندی به توافق آتش بس که از ساعت ۲ بامداد جمعه اجرایی شده است، دعوت می کنم.

۰۳:۳۰ آتش بس بین رژیم صهیونیستی و غزه آغاز شد

آتش بس بین رژیم صهیونیستی و گروه های مقاومت فلسطین در غزه ساعت ۲ بامداد جمعه به وقت محلی (۰۳:۳۰ به وقت ایران) آغاز شد.

۰۳:۲۵ بایدن: نتانیاهو با آتش بس بین اسرائیل و غزه موافقت کرد

رئیس جمهور آمریکا شامگاه پنج شنبه در سخنانی گفت که بنیامین نتانیاهو به وی اطلاع داده است که آتش بس بین اسرائیل و گروه های فلسطینی ساعاتی دیگر به اجرا درخواهد آمد.

«جو بایدن» همچنین افزود که به نتانیاهو اعلام کرده است که واشنگتن سامانه گنبد آهنین را برای مقابله با موشک های حماس تقویت خواهد کرد.

۰۳:۲۰ ادامه درگیری ها قبل از اجرایی شدن آتش بس

منابع خبری بامداد جمعه از ادامه درگیری ها بین رژیم صهیونیستی و گروه های مقاومت فلسطین ساعاتی پیش از اجرایی شدن توافق آتش بس خبر دادند.

در همین راستا، منابع خبری از حملات هوایی رژیم صهیونیستی به غزه خبر دادند.

۰۱:۰۹ مقاومت: حمله موشکی بزرگ را به درخواست میانجیگران تعلیق کردیم

سخنگوی گردان های عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) بامداد جمعه در اظهاراتی گفت: ما با تمام شرف و اقتدار و به نیابت از امت وارد نبرد شدیم.

«ابو عبیده» گفت: ما توانستیم به یاری خداوند، دشمن و ارتش آن را که به کشتار کودکان و تخریب منازل مسکونی اقدام می کرد، ذلیل و خوار کنیم.

وی همچنین افزود که مقاومت فلسطین حمله موشکی بزرگ به رژیم صهیونیستی را به درخواست طرف های میانجی به حالت تعلیق درآورده است.

سخنگوی القسام ادامه داد: حمله موشکی بزرگی را که شمال تا جنوب فلسطین اشغالی از حیفا تا مطار رامون را تحت پوشش داشت آماده کرده بودیم اما به درخواست طرف های میانجی در کشورهای عربی پاسخ مثبت دادیم و این حمله موشکی را تعلیق کردیم تا رفتار دشمن را تا ساعت ۲ بامداد زیرنظر داشته باشیم.

ابوعبیده گفت: رهبران رژیم اشغالگر در مقابل امتحانی حقیقی هستند و تصمیم حمله موشکی تا ساعت ۲ بامداد روی میز است.

۰۰:۵۷ دستور السیسی برای اعزام ۲ هیات امنیتی به فلسطین و رژیم صهیونیستی

رسانه های مصری از دستور «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور این کشور برای اعزام ۲ هیات امنیتی به فلسطین و رژیم صهیونیستی به منظور حمایت از آتش بس خبر دادند.

منابع مصری افزودند که این ۲ هیات قرار است تدابیر اجرای آتش بس و توافق پیرامون اقدامات بعدی را دنبال کنند.

۰۰:۳۸ گفتگوی تلفنی بلینکن با وزیر خارجه رژیم صهیونیستی

«آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا از گفتگوی تلفنی با «گابی اشکنازی» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی خبر داد.

به گزارش الجزیره، بلینکن گفت: با همتای اسرائیلی خود صحبت کردم و پیام بایدن مبنی بر انتظار برای آتش بس را تکرار نمودم.

۰۰:۳۵ تداوم حملات صهیونیست‌ها به غزه همزمان با صحبت‌ها درباره آتش بس

همزمان با صحبت‌ها درباره آتش بس بین رژیم صهیونیستی و گروه‌های مقاومت فلسطین، منابع خبری از تداوم حملات هوایی شدید صهیونیست‌ها به نوار غزه خبر دادند.

این خبر تکمیل می‌شود...

تحولات پیشین فلسطین را می‌توانید اینجا مشاهده کنید.

کد خبر 5216836

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • captcha

  نظرات

  • IR ۰۲:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۱
   0 0
   خداراشکراتشبس توافق شد مردم فلستین ازجنگ بارزیم غاصب نجات امدن امیدوارم پیش نیاد پناه برخدا
  • IR ۱۰:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۱
   0 0
   اسرائیلیها زمان خریدن تا نواقصشان رو برطرف کنند گنبد آهنین رو تقویت کنند. کاش به این زودی قبول نمیکردند وضربه بیشتری بدشمن میزدند