راه‌اندازی مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در شهرضا

شهرضا - مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرضا با اشاره به راه‌اندازی مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در شهرضا گفت: کارخانه نوین به عنوان مرکز جدید واکسیناسیون انتخاب شده است.

حجت الله تنهایی در گفت و گو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه شهرضا در وضعیت نارنجی کرونا قرار دارد، اظهار داشت: از اواخر فروردین ماه پس از اوج قله همه‌گیری کرونا، سیر نزولی شروع شد و مراجعات سرپایی و تعداد بستری‌های بیمارستان به دنبال آن کاهش یافت به نحوی که در چند هفته پایان اردیبهشت ماه، آمار ما نسبت به قله همه گیری بسیار کمتر شده بود.

وی افزود: امروز میزان بروز کرونا مثبت شهرضا، در صد هزار جمعیت شهرستان ۳۳ درصد و میزان بستری ۱۶ درصد است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرضا با توجه به ویروس انگلیسی نسبت به چینی، تصریح کرد: در موج سوم همه‌گیری درصد مثبت‌های کرونا به ۷۰ درصد رسید و با شروع سیر نزولی تا به حد مطلوب کاهش پیدا کرد.

وی ادامه داد: ویروس جدید انگلیسی که تغییراتی نسبت به نوع چینی دارد موجب شده تا در موج چهارم درصد مثبت کرونا در شهرستان به ۴۵ درصد برسد اما با شروع سیر نزولی نیز این میزان در محدوده بالای ۳۰ درصد باقی ماند.

وی ادامه داد: میزان افراد ناقل ویروس انگلیسی که می‌تواند بیماری را در جامعه با شدت بیشتری منتقل کند بسیار زیاد است و اگر رعایت پروتکل‌های بهداشتی را نداشته باشیم بیماری در جامعه گسترش پیدا می‌کند.

تنهایی بیان داشت: در شرایطی که وضعیت کرونایی شهرستان بهتر می‌شود نباید با عادی انگاری و کم شدن رعایت پروتکل‌های بهداشتی موجب اوج گرفتن دوباره بیماری شویم.

۵۱۷۰ نفر در شهرضا در نوبت اول واکسن دریافت کردند

وی از واکسینه شدن بیش از پنج هزار نفر در شهرضا خبر داد و گفت: مطابق با دستورالعمل‌های اولویت بندی شده کشوری در نوبت اول پنج هزار و ۱۷۰ نفر در شهرضا واکسن دریافت کردند و اکنون به مرحله گروه سنی ۷۵ تا ۸۰ سال رسیده‌ایم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرضا، بیان کرد: همشهریان منتظر ورود واکسن کرونا به میزان زیاد در بخش‌های مختلف باشند.

وی افزود: با توجه به این موضوع دیگر نمی‌توانیم تنها در مراکز بهداشتی و درمانی واکسن تزریق کنیم و باید در شهرستان‌هایی مانند شهرضا که جمعیت بالای ۶۰ هزار نفر جمعیت دارد از مراکز تجمعی تزریق واکسن استفاده شود.

کارخانه نوین محل جدید تزریق واکسن در شهرضا

تنهایی با اشاره به محل جدید تزریق واکسن در شهرضا، گفت: پس از بررسی از مکان‌های تجمیعی مختلف که در شهر وجود داشت با کمک کارشناسان استان کارخانه نوین که از نظر دسترسی در مرکز شهر بود را انتخاب کردیم که در دیدگاه مردم منطقه‌ای نوستالژیک است و آرامش روحی و روانی، اقتصادی را در پی دارد.

وی گفت: همچنین با کمک و همراهی شهردار شهرضا هم اکنون سالن نمایشگاهی کارخانه نوین را در راستای حفظ و بهبود سلامت برای خدمت‌رسانی بزرگ در بحث واکسیناسیون مردم شهرستان آماده کرده ایم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرضا، افزود: اقدامات لازم را از نظر مکان، تأمین وسایل، تجهیزات و پرسنل در بحث واکسیناسیون در شهرستان انجام داده‌ایم و آماده خدمت رسانی هستیم.

وی گفت: به این دیدگاه رسیدیم که اگر واکسن در اختیار ما قرار بگیرد با پیش بینی‌هایی که انجام شده پس از ثبت نام در سایت، تزریق و مراقبت قبل و بعد از واکسن در کارخانه نوین انجام شود و تا پایان شهریور ما بتوانیم جمعیت مطلوبی را واکسینه کرده و با لطف پروردگار روزهای خوش بدون کرونا را در شهرضا تجربه کنیم.

کد خبر 5217223

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 0 =