آزمون کتابخوانی «جنایت و مکافات» برگزار می‌شود

مسابقه کتابخوانی رمان «جنایت و مکافات» در قالب مسابقات کتابخوانی هشت‌بهشت به‌زودی توسط معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی تهران، دومین آزمون از سری جدید مسابقات کتابخوانی هشت‌بهشت، با محوریت رمان «جنایات و مکافات» اثر فئودور داستایوفسکی برای دانشجویان و علاقه‌مندان برگزار می‌شود.

این‌رمان زندگی دانشجویی به نام راسکولْنیکُف را روایت می‌کند که به‌خاطر اصول خود مرتکب قتل می‌شود. راسکولنیکف بنابر انگیزه‌های پیچیده‌ای که حتی خودش از تحلیل‌شان عاجز است، زن صاحبخانه رباخوار خود را همراه با خواهرش که غیرمنتظره به هنگام وقوع قتل در صحنه حاضر می‌شود، می‌کُشد و پس از قتل خود را ناتوان از خرج کردن پول و جواهراتی که برداشته می‌بیند و آن‌ها را پنهان می‌کند.

در ادامه و پس از چند روز بیماری و بستری‌شدن در خانه، راسکولنیکف هرکس را که می‌بیند می‌پندارد به او مظنون است و با این افکار کارش به جنون می‌رسد. این‌اثر داستایوفسکی در واقع داستان تحول تدریجی و تولد دوباره یک انسان است. مضمون و درون‌مایه کتاب مورد نظر تحلیل انگیزه‌های قتل و تأثیر قتل بر قاتل است که داستایوفسکی مسأله رابطه میان خویشتن و جهان پیرامون و فرد و جامعه را در آن گنجانده‌ است.

آزمون کتابخوانی این‌رمان، روز جمعه ۴ تیرماه به‌صورت مجازی برگزار می‌شود و دانشجویان و علاقه‌مندان کتابخوانی برای ثبت‌نام و شرکت در این‌مجموعه مسابقات می‌توانند به پایگاه اینترنتی bookrc.ir مراجعه کنند.

کد خبر 5219408

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =