تهیه ۴۸هزار هکتار نقشه حدنگار قطعات اراضی کشاورزی آذربایجان غربی

ارومیه - سرپرست مدیریت امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: در سطح ۴۸ هزار و ۱۵۰هکتار نقشه نهایی حدنگار قطعات اراضی کشاورزی در سراسر استان تهیه شد.

رضا احمد نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: اجرای طرح کاداستر اراضی کشاورزی نقش مهمی در تسریع ثبت و صدور اسناد املاک دارد و با اهتمام ویژه ای در تمامی اراضی استان اجرایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه خرده مالکی و نبود آمار و اطلاعات پایه از مهمترین مشکلات بخش کشاورزی استان است که طرح کاداستر می‌تواند به حل این مشکلات کمک کند، اظهار کرد: تهیه نقشه، گویاسازی همراه با اطلاعات توصیفی در سطح ۶۶ هزار و ۴۰۰ هکتار و همچنین استخراج و تولید اطلاعات سوابق اجرایی و تولید لایه‌های مربوط به قوانین و مقررات امور اراضی در سطح ۸۸ هزار و ۱۰۰ هکتار از جمله اقدامات انجام گرفته این مدیریت در این زمینه در سال گذشته است.

احمد نژاد بیان کرد: اجرای طرح کاداستر اراضی در پلاک‌های رفع تداخل شده به تعداد ۸۵ مورد در سطح ۱۰۱ هزار و ۲۶۱ هکتار، و انجام رفع تداخلات در پلاک‌های فاقد کاداستر اراضی کشاورزی به تعداد ۲۱ مورد در سطح ۱۶۳ هزار و ۹۳ هکتار در طی سال ۹۹ عملیاتی شده است.

وی اضافه کرد: طرح کاداستر اراضی کشاورزی با بهره گیری از اعتبارات ستاد احیای دریاچه ارومیه در سال‌های قبل از سال ۹۹ و اعتبارات ملی در سطح ۶۵۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان شروع شده است.

سرپرست مدیریت امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: تهیه و اجرای نقشه کاداستر اراضی کشاورزی منجر به یکپارچه‌سازی، سرمایه‌گذاری مفید، ایجاد بانک اطلاعات کشاورزی، تعیین الگوی کشت، جلوگیری از اختلافات ملکی و حفظ اراضی ملی و کمک به کنترل و کاهش مصرف آب بخش کشاورزی مخصوصاً در حوضه آبریز دریاچه ارومیه می‌شود که نهایتاً منجر به صدور اسناد کاداستری و مکانیزه کشاورزی خواهد شد.

در ادامه وی با بیان اینکه رفع تداخل از زمین‌های ملی، دولتی و مستثنیات کشاورزان یکی از اقدامات مهمی است که با جدیت در حال پیگیری است، افزود: همچنین در سال گذشته در راستای صدور اسناد کاداستری، ۶۳ نفر از بهره برداران اراضی کشاورزی به ادارات ثبت اسناد و املاک معرفی شدند که منجر به صدور تعداد ۹۰ مورد سند جدید در سطح ۵۵ هکتار شده است.

کد خبر 5219479

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =