عده‌ای دکترای شارلاتانیزم انتخابات دارند/نیاز به ژنرال‌های فرهنگی

جمشیدی گفت: گره‌های انقلاب به دست متوسط‌ها گشوده نمی‌شود، ما نیاز به ژنرال‌های فرهنگی داریم. نیاز به امثال شهید آوینی، پرمهارت، خط‌شکن و صاحب جسارت داریم.

به گزارش خبرگزاری مهر، ویژه برنامه «ما ملت امام حسینیم» با هدف تبیین منظومه فکری مقام معظم رهبری با محوریت همبستگی ملی، مشارکت حداکثری در انتخابات و انتخاب احسن در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد.

در این مراسم، مهدی جمشیدی عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و حجت الاسلام فخریان مدیر تبیین منظومه‌ فکری مقام معظم رهبری در کشور سخنرانی کردند. همچنین از خانواده شهید ابراهیم هادی و شهید صدرزاده تقدیر شد.

در ابتدای این جلسه مهدی جمشیدی صحبت کرد و گفت: امروز می‌خواهم در مورد یک بند از فرمایشات اخیر رهبری در دیدار با نمایندگان توضیح مختصری بدهم. این فرمایشات چندین بند اساسی داشت که در یکی از مهم‌ترین آنها می‌بینیم که رهبر معظم انقلاب مشارکت حداکثری مردم را به تعدد و تنوع نامزدها گره نزدند. این موضوع برخلاف پیش‌بینی همه تحلیلگران سیاسی بود. تصور می‌کردیم که دو موضوع اساسی وجود دارد؛ یکی مشارکت حداکثری و دیگری انتخاب اصلح که هر دو هم باید تامین شود و اگر تزاحمی بین آنان رخ داد، حق تقدم با مشارکت حداکثری است.

مشارکت حداکثری گره‌خورده با تعدد نامزدها نیست

وی اضافه کرد: رهبری با شکست تمام چرخه‌های باطلی که بیان می‌شد اظهار داشتند که چه کسی می‌گوید مشارکت حداکثری گره خورده با تنوع سلایق سیاسی و حضور آنهاست؟ البته ایشان تاکید کردند که حضور سلایق سیاسی برای چه کسانی جذاب است؛ برای عامه مردم یا گروه‌های خاص؟ برای گروه‌های خاص، مشارکت گره خورده با این است که سلیقه سیاسی‌شان در انتخابات حضور داشته باشد و اگر این موضوع تامین نشود، پای صندوق نمی‌آیند.

جمشیدی با اشاره به اینکه تعیین‌کننده نتیجه انتخابات مردم هستند، گفت: در باب این موضوع می‌توان به چند نکته اشاره کرد؛ اولا تحلیل‌گران جریان اصلاحات اینگونه جامعه را تقسیم‌بندی می‌کنند که جریان اصلاحات حدود ۲۰ درصد بدنه اجتماعی دارد، جریان انقلابی هم ۲۰ درصد بدنه اجتماعی دارد و ۶۰ درصد مردم هم قشر خاکستری‌اند. غلتیدن این ۶۰ درصد به یکی از دو طرف، تعیین‌کننده نتیجه انتخابات است. رهبر انقلاب فرمودند که آنچه نتیجه را تعیین می‌کند این گروه ۶۰ درصدی مردم است نه گروه‌های خاص ۲۰ درصدی.

مردم به کسی رای می‌دهند که مرد میدان عمل باشد

وی تاکید کرد: نکته دوم این است که رهبری فرمودند مشارکت حداکثری به این موضوع وابسته است که نامزد انتخابات بتواند مردم را متقاعد کند. در حقیقت مردم احساس کنند که این فرد مرد میدان عمل است و می‌تواند تغییر ایجاد کند. این احساس به دو روش در مردم ایجاد می‌شود؛ اول اینکه به واسطه عملیات روانی و فعالیت‌های غیراخلاقی چنین حسی در مردم ساخته شود. بنده معتقدم که عده‌ای دکترای شارلاتانیزم انتخاباتی دارند. نامزدهراسی، ارتباط موضوعات بی‌ربط به یکدیگر و ... مصداق‌هایی از این موضوع است. راه دیگر هم وجود دارد و آن هم «نشان دادن » ست. این که کسی بیاید و نشان بدهد که فردی متفاوت است و این حس را در مردم ایجاد کند. دقت کنید که وظیفه قوه مجریه، اجرا است و فرد اجرایی باید میدانی باشد. میدان حاج قاسم کجا بود؟ زیر خاکریز و چند کیلومتری داعش بود.

این استاد دانشگاه با اشاره به جریان تحریف گفت: نکته سوم این است که ما با جریانی به نام جریان تحریف روبه‌رو هستیم. این جریان این قدر مهم است که رهبری فرمودند اگر کمر تحریف شکسته شود، تحریم هم بلااثر خواهد بود. بصیرت چیست؟ عنصر ذهنی شناختی است که حق و باطل را از یکدیگر تشخیص می‌دهد. تحریف چیزی است که خائن را قهرمان کرده و قهرمان را خائن می‌کند. تحلیل سرپاغلط یکی از تعابیر بسیار زیبای رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم است. در انتخابات ۹۲ و ۹۶ فتنه کلامی و تحلیل سرپا غلط به خورد افکار عمومی داده شد. تحریف به معنای دروغ است و نباید این جریان را دست‌کم گرفت. تحریف می‌تواند در دقیقه ۹۰ قواعد بازی را تغییر دهد.

جمشیدی در بخش پایانی صحبت‌های خود گفت: نکته بعدی این است که فقط نباید به فکر این باشیم که نیروی انقلابی و دولت جوان حزب‌الهی روی کار بیاید، بلکه باید به فکر مشارکت حداکثری هم باشیم. نمی‌شود که یک نامزد انقلابی بیاید و مشارکت هم حداکثری باشد؟‌ دقت داشته باشید که ما حلقه‌های میانی هستیم؛ یعنی اگر مشارکت حداکثری صورت نگیرد، بخشی از اشکال به ما برمی‌گردد. ما که در هشت سال دفاع مقدس و یا مدافع حرم نبودیم. جنگ اکنون ما در شهر است. آیا در صحنه هستیم؟ اگر رهبر انقلاب می‌فرمایند که جوانان آماده شوند، یعنی توانمندی کسب کنند و آدم متوسط نباشیم. گره‌های انقلاب به دست متوسط‌ها گشوده نمی‌شود، ما نیاز به ژنرال‌های فرهنگی داریم. نیاز به امثال شهید آوینی، پرمهارت، خط‌شکن و صاحب جسارت داریم. فعال فرهنگی باید صاحب ولایت باشد و اگر ربوبیت داشته باشد به این مهم دست پیدا می‌کند.

انتخابات لیله‌القدر نظام انقلاب اسلامی است

حجت الاسلام فخریان در بخش دیگری از این جلسه گفت: از امروز تا ۲۸ خردادماه که روز برگزاری انتخابات است اصطلاحا می‌خواهیم نخوابیم و برای انتخابات که لیله‌القدر نظام انقلاب اسلامی است قیام کنیم. یکی از مشکلات جامعه ما این است که می‌گویند منتظر باشید که امام زمان بیاید و همه چیز را درست کنید. منتظر واقعی کسی است که قیام کرده و می‌دود. کسی که دست روی دست گذاشته و منتظر است اتفاقی رخ بدهد، به پیروزی نمی‌رسد. باید وارد میدان شویم و آن زمان است که امام مهدی ما را رهبری می‌کند. انتخابات لیله‌القدر نظام انقلاب اسلامی است و به نظرم کسی که برای این لیله القدر کار جدی انجام ندهد، در طول عمر خود لیله‌القدری نخواهد داشت.

وی اضافه کرد: از امروز تا ۲۸ خردادماه، قرآن و راهنمای ما وصیت‌نامه حاج قاسم است. ایشان فرموده است که انقلاب اسلامی حرم است، اگر می‌خواهید حرم‌های مطهر ائمه باقی بماند باید جمهوری اسلامی بماند. ماندگاری جمهوری اسلامی به شعار نیست، زمینه‌ساز ماندگاری، زندان ساواک رفتن، دویدن و کم‌خوابی است.

فخریان تاکید کرد: بنده از شما درخواست دارم که از امروز پیغمیر کوچه، محله و خانواده‌تان باشید. آیا می‌توانید در محله‌تان انقلابی ایجاد کنید و موج انقلابی برای شرکت در انتخابات به وجود آورید؟ هر کدام از ما ظرفیت‌هایی دارد که می‌تواند یک شهر را تکان دهد. باید موج راه بیندازید تا هر کسی که می‌گوید در انتخابات شرکت نکنید را با خود ببرد.

مدیر تبیین منظومه فکری مقام معظم رهبری در کشور گفت: به یاد دارید که چه کسانی در روز تشییع پیکر شهید سلیمانی حاضر شدند؟ همه آمدند. اکنون هم همان افراد می‌توانند بیایند. ما آمده‌ایم تا همه را پای صندوق‌های رای بیاوریم. البته منظورمان این نیست که کسی انتخاب شود که بیاید و اوضاع را از این که هست بیشتر برهم بریزد، ما نیازمند مرد تحول هستیم.

کوچه و خانه هر کس باید تبدیل به ستاد انتخاباتی شود

وی با اشاره به یکی از سخنرانی‌های رهبر معظم انقلاب گفت: مقام معظم رهبری فرمودند که هر کسی نفوذ کلام دارد، وارد میدان شود و بقیه را به حضور در پای صندوق‌های رای دعوت کند. ما در میدان خواهیم بود و با محوریت حاج قاسم سلیمانی می‌خواهیم به سوالات مردم پاسخ بدهیم. باید کوچه، خانه و ماشین‌تان ستاد انتخاباتی حاج قاسم شود. همه باید به میدان بیاییم و با تشویق به مشارکت حداکثری مدیری را انتخاب کنیم که اصل بیانیه گام دوم انقلاب باشد. بنابراین قدم اول تلاش برای حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رای است و از این منظر هر خانه باید یک ستاد انتخاباتی برای حاج قاسم باشد. البته کار مضاعف به تنهایی کافی نیست. باید کار به همراه ابتکار، خلاقیت و نوآوری باشد.

او با اشاره به اینکه نباید اجازه دهیم عده ای دوقطبی درست کنند، گفت: حال چه باید کرد؟ قرآن ما در این مسیر وصیت‌نامه حاج قاسم است، پلاکارد ما عکس حاج قاسم است و با این نمادها مردم را به انتخابات دعوت می‌کنیم. بدون اختلاف و دعوا. نباید اجازه بدهیم که دوقطبی درست کنند و البته از جبهه انقلاب هم توقع داریم که خودشان دوقطبی درست نکنند. عده‌ای می‌خواهند بگویند که شورای نگهبان بعضی‌ها را تایید نکرده وبه همین دلیل مردم نمی‌آیند و به این شیوه دوقطبی درست کنند. مردم اگر مرد میدان عمل را ببینند حتما رای می‌دهند. حاج قاسم به ما یاد داد که هر وقت کار سخت شد،‌ سراغ حضرت زهرا برویم؛ حالا هم همین است.

حجت الاسلام فخریان در پایان صحبت‌های خود در مورد طرح جدیدی که برای مشارکت حداکثری در انتخابات طراحی شده است، گفت: در این طرح قصد داریم به نیابت از حاج قاسم به ۱۱۰ نفر از دوستان و فامیل خود زنگ بزنیم، احوال‌پرسی کنیم و بپرسیم که آیا در انتخابات شرکت می‌کند؟ اگر گفت شرکت نمی‌کنیم با او صحبت کنیم تا قانع شود که در مشارکت حداکثری شرکت کند.

کد خبر 5224779

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha