ظرفیت‌های آذربایجان غربی فعال می‌شود/ کشور نیاز به تنش‌زدایی دارد

ارومیه - نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: باید استعدادهای فراموش شده و ظرفیت‌های غیر فعال شده را در کشور به ویژه در آذربایجان غربی کشف و فعال کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن مهرعلیزاده عصر یکشنبه در تشریح برنامه‌های خود در دولت زندگی در گفتگوی تلویزیونی با مردم آذربایجان غربی افزود: باید استعدادهای فراموش شده و ظرفیت‌های غیر فعال شده را در کشور به ویژه در مناطق آذربایجان کشف و فعال کنیم.

وی با احترام به تلاش همه دولت‌ها که زحمات زیادی متحمل شدند افزود: ظرفیت‌های بسیاری در کشورمان در طول سالیان اخیر مغفول مانده است که اگر فعال شوند بسیاری از مشکلات اقتصادی و بیکاری در جامعه رفع می‌شود.

مهرعلیزاده ادامه داد: اگر رئیس جمهور شوم اجازه نخواهم داد در کشور عده‌ای زور بگویند و عقیده خود را تحمیل کنند دولت من دولت قانون و خواست مردم خواهد بود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به نقش آذربایجان در تحولات کشورمان گفت: آذربایجان مهد غیرت، همت، مردانگی و بزرگی و مایه سربلندی ایران است و سرزمین شعر و شعور و فلسفه و علما و شهدا و سرداران نامی ایران است.

کشور نیاز به تنش زدایی دارد

وی با اشاره به اینکه در دولت اصلاحات به دور از تنش در سیاست خارجی گذرنامه ایرانی در مجامع بین المللی اعتبار بالایی داشت، اظهار داشت: تورم در هشت سال دولت اصلاحات کنترل و قیمت ریال در برابر دلار تثبیت شد؛ همه ما این موارد و تجربه موفق مدیریتی را به یاد داریم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: دکتری مهندسی اقتصاد دارم و ۴۲ سال در این کشور خدمت کردم و به تمامی مسائل اقتصادی، توسعه‌ای، اجتماعی، علمی، امنیتی و روابط سیاست خارجی واقف هستم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه کشور نیاز به تنش زدایی دارد، گفت: دولت من شرایطی را فراهم می‌کند که نه کسی زور بشنود و نه کسی زور بگوید و تحمیل عقیده کند؛ اجازه نخواهم داد آنانی که یاد گرفته‌اند تا به مردم زور بگویند، میدان داری کنند.

وی ادامه داد: دولت آینده نباید دولتی گروه سالاری باشد؛ قطع یقین این قول را به مردم عزیز آذربایجان می‌دهم که از نخبگان، جوانان و بانوان در سطح تصمیم گیری‌های عالی بهره مند خواهم شد.

مهرعلیزاده با اشاره به برخی مشکلات موجود در جامعه از جمله وضعیت نامناسب معیشتی و بیکاری مدعی شد که شکاف اجتماعی و سیاسی در کشور شدت گرفته و باید با رفع موانع اقتصادی این شکاف را برطرف کرد.

باید عقل، دین و رأی مردم بر جمهوریت حاکم شود

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در بخشی از اظهارت خود، سخنان خود را نیز به زبان آذری ادامه داد و گفت: در رقابتی نابرابر دست یاری به دیار پدر و زبان مادری دراز می‌کنم؛ صدایم را به خواهرانم و برادرانم برسانید.

وی، از مردم ایران خواست تا یک فرد دلسوز به ملت را به عنوان رئیس جمهوری برگزینند و افزود: نباید به کسی رأی داد که ما را از دار و درخت می‌ترساند؛ باید به کسی رأی داد تا زندگی را برای مردم به ارمغان آورد.

وی با اعلام اینکه نام دولت خود را «دولت زندگی» خواهد گذاشت، گفت: ما به دنبال فراهم کردن یک زندگی با عزت، با معیشت مناسب، با افتخار، دانش، پرنشاط و آزاد برای تک تک ایرانیان هستیم؛ ما به دنبال زندگی بدون نفرت، بیکاری و نگرانی از آینده خواهیم بود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: روزی اگر به نظر مردم در عمل به جمهوریت ارزش داده نشود؛ قطع یقین آسیب‌های جبران ناپذیری به کشور وارد می‌شود، باید عقل، دین و رأی مردم بر جمهوریت حاکم شود.

مهرعلیزاده با بیان اینکه تمامی اقوام و ادیان در این کشور به مانند تابلویی ارزیابی برای توسعه و پیشرفت ایران در تلاش هستند، گفت: قومیت باید به عنوان یک نعمت برای توسعه در کشور تلقی شود، نه یک تهدید.

وی در رابطه با اولویت‌های کاری خود در استان‌های ترک نشین، گفت: احیای جایگاه آذربایجان، جلوگیری از خام فروشی، ایجاد صنایع پایین دستی، تخصیص بودجه مناسب برای احیای دریاچه ارومیه در ادامه اقدامات کنونی، حمایت از حقوق اقوام به ویژه اصل ۱۵ قانون اساسی، حضور نخبگان ترک زبان در تصمیم گیری‌های کلان مدیریتی، بازگرداندن صنایع مادر به استان‌های ترک نشین، تقویت کریدور شرق به غرب کشور، استفاده از مدیران بومی و تقویت گمرکات و مناطق آزاد استان‌ها و وصل راه آهن سراسری به جمهوری آذربایجان در کنار حمایت از صنایع بومی و صنعتی از جمله اقداماتی است که در اولویت کاری دولت بنده خواهد بود.

وی شرایط فعلی کشور را نامناسب توصیف کرد و گفت: تمامی موارد لازم از جمله نیروی کار جوان و متخصص، منابع خدادی و موقعیت جغرافیایی و اقتصادی برای توسعه کشور فراهم است ولی حلقه گم شده این مسیر توسعه «برنامه عملیاتی» برای اداره کشور می‌بینیم.

مهرعلیزاده با اشاره به ایثار و جانفشانی‌های مردم ایران در هشت سال دفاع مقدس بیان کرد: همراهی و همدلی مردم سبب پیروزی عزتمندانه آنان در جنگ هشت ساله شد؛ باور داریم که سدهای پیش روی توسعه کشور با همدلی و همراهی خواهد شکست.

کد خبر 5234045

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =