وزیر میراث فرهنگی با مشورت بخش خصوصی انتخاب شود

رئیس جامعه هتلداران ایران از رئیس جمهور منتخب خواست برای انتخاب وزیر میر اث فرهنگی با بخش خصوصی بیشترین مشورت انجام شود.

به گزارش خبرنگار مهر، جمشید حمزه زاده رئیس جامعه هتلداران ایران در یادداشتی که در اختیار خبرگزاری مهر قرار داد، با تبریک به آیت الله سیدابراهیم رئیسی به عنوان رئیس دولت سیزدهم نوشت: گردشگری و به طور مشخص صنعت هتلداری ایران این انتخابات را به فال نیک می‌گیرد. نظر به اتفاقات فرساینده ای که برای صنعت گردشگری در سال‌های گذشته اتفاق افتاد ما از دولت سیزدهم انتظارات زیادی داریم، با توجه به اشارات و تأکیدات آیت الله رئیسی بر اهمیت صنعت گردشگری در جریان تبلیغات انتخاباتی توقع داریم در زمان تصدی ایشان به عنوان عالی‌ترین مقام اجرایی کشور شاهد روزهای پررونقی برای این صنعت مهم پویا درآمدزا و اشتغال آفرین باشیم.

آیت الله رئیسی نیک می‌دانند که رونق صنعت گردشگری میسر نمی‌شود مگر در سایه تعامل ویژه دولت با بخش خصوصی. این توجه از همین حالا که هنوز مراسم تنفیذ رئیس جمهور آینده برگزار نشده باید آغاز شود، گردشگری در کابینه دولت یک وزارتخانه دارد و انتظار می‌رود این بار برای انتخاب وزیر بخش خصوصی بیشترین مشورت را به رئیس جمهور بدهد.

فعالان بخش خصوصی به عنوان کسانی که به طور حرفه‌ای با صنعت گردشگری سر و کار داشته‌اند و با کورترین نقاط این صنعت هم آشنایی دارند ملاک‌ها و معیارهای انتخاب یک وزیر شایسته را دقیق می‌شناسند بنابراین جا دارد که هم در انتخاب وزیر و هم سایر مدیران ذی ربط وزارتخانه از ظرفیت‌های علمی و حرفه‌ای بخش خصوصی استفاده شود. سال هاست که ما استفاده از مدیران متخصص و کسانی را که ریشه در صنعت گردشگری دارند به عنوان خواسته مهم خود مطرح می‌کنیم اما هیچ گاه شاهد تحقق این امر نبوده‌ایم با توجه به تأکیدات آیت الله رئیسی بر اهمیت صنعت گردشگری در سخنرانی هایشان ما بسیار امیدوار هستیم که در زمان تصدی ایشان شاهد اتفاقات بزرگی برای این صنعت باشیم و آغازگر این مهم می‌تواند مشورت دولت ایشان با بخش خصوصی برای انتخاب وزیر باشد و از این رهگذر شاهد فتح باب دوره‌ای پررونق در صنعت هم گردشگری باشیم، صنعتی که جایگاه مهمی در سند چشم‌انداز توسعه کشور دارد و عوائد آن به آحاد مختلف مردم خواهد رسید.

پیش از این جمشید حمزه زاده در یادداشتی قبل از مناظرات تلویزیونی نوشته بود: در روزهای گذشته نشانی از برنامه‌ای جدی و متمرکز بر روی گردشگری نزد هیچ نامزدی دیده نشد در حالی که کمترین انتظار از کسی که می‌خواهد برای رسیدن به جایگاه قوه مجریه وارد رقابت شود توجه ویژه به سند چشم‌انداز توسعه کشور به عنوان سندی بالادستی است.

کد خبر 5239795

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 11 =