ثبت سفارس کتب درسی پایه‌های اول، هفتم و دهم از ۶ تیرماه

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی از ثبت سفارش کتاب‌های درسی حدود ۹۰ درصد از دانش‌آموزان میان پایه ابتدایی تا متوسطه دوم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد علوی تبار که در برنامه «روی خط خبر» شبکه خبر تلویزیون سخن می گفت، اظهار داشت: مطابق تقویم زمانی مندرج در شیوه‌نامه سفارش و توزیع کتاب‌های درسی سال تحصیلی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۰ و اطلاع‌رسانی قبلی از طریق رسانه ملی، پایگاه اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش، سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، اداره کل آموزش و پرورش استان‌ها و مناطق و پیگیری مدیران محترم مدارس، زمان ثبت سفارش کتاب درسی دانش‌آموزان میان پایه ۲۰ فروردین ماه تا ۲۲ خردادماه بود و تاکنون حدود ۹۰ درصد دانش آموزان میان پایه (دوره ابتدایی پایه های دوم تا ششم و دوره اول متوسطه پایه های هفتم و هشتم و دوره دوم متوسطه شاخه های نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش پایه های یازدهم و دوازدهم سفارش کتاب درسی خود را در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی ثبت کرده اند و حدود ۱۰ درصد از آمار کل این دانش آموزان برای ثبت سفارش اقدام نکرده اند.

وی افزود: با توجه به درخواست هایی که وجود داشت سامانه ثبت سفارش کتاب های درسی تمدید شد و از یکم تا پنجم تیرماه فعال خواهد بود و دانش آموزانی که به هر دلیل کتاب درسی خود را ثبت نام نکرده‌اند؛ می توانند اقدام کنند.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با اشاره به اینکه تقریباً استان ها بین ۲ تا ۱۰ درصد ثبت سفارش کتاب های درسی را انجام نداده اند، یادآور شد: همه استان ها در این زمینه تلاش های زیادی انجام داده اند اما طبق آخرین آماراستان های خوزستان ۱۸.۷، خراسان رضوی ۱۸.۵، کهگیلویه و بویراحمد ۱۴.۴، اردبیل ۱۳.۷، خراسان شمالی ۱۳.۶، آذربایجان غربی ۱۳.۶، گلستان ۱۲.۵، قم ۱۲.۳، هرمزگان ۱۲.۲، البرز ۱۱.۴، مرکزی ۱۱.۲، کرمان ۱۱.۱، فارس ۱۰.۱ هنوز ثبت نام انجام نداده اند.

وی در خصوص سایر پایه‌های تحصیلی افزود: پس از پایان مهلت تمدید ثبت نام میان پایه‌ها بلافاصله دانش‌آموزان ورودی پایه‌های اول، هفتم و دهم می‌توانند از تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ پس از ثبت نام در مدرسه با مراجعه به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی به نشانی irtextbook.ir، سفارش کتاب درسی خود را ثبت کنند.

علوی تبار در مورد دانش‌آموزان میان پایه‌ای که تاکنون موفق به ثبت سفارش کتاب درسی نشده‌اند گفت: ضرورت دارد خانواده‌ها و مدارس در این فرصت زمانی باقی مانده سفارش دانش‌آموزان را در سامانه ثبت نمایند مسؤولیت بررسی، اطلاع‌رسانی و پیگیری سفارش دانش‌آموزان بر عهده مدارس می‌باشد.

وی ادامه داد: بعد از آنکه ثبت نام های دانش آموزان انجام شد و آنها کتاب های خود را در اختیار گرفتند؛ مهرماه ثبت سفارش تک جلدی کتاب ها آغاز می شود تا علاقمندان و فرهنگیان بتوانند از این طریق کتاب های مدنظرشان را سفارش دهند.

معاون سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با تاکید بر اینکه از اواسط شهریورماه فرایند توزیع کتاب ها از استان به مدارس صورت می گیرد، افزود: توزیع کتاب‌ها فقط از طریق مدارس انجام می گیرد و امسال به دلیل شرایط کرونایی در کشور از همکاری کتابفروشی ها بهره نمی بریم.

کد خبر 5240668

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 3 =